Xingtu là gì? Tính năng nổi bật trên Xingtu là gì?

Rate this post

Çfarë është Xingtu?

Xingtu është një aplikacion për modifikimin dhe zbukurimin e fotografive me ngjyra dhe stile të ndryshme që mund ta personalizoni i zhvilluar në Kinë. Ky aplikacion integron gjithashtu një funksion të bukurisë natyrore për selfie, kështu që është shumë i popullarizuar me të rinjtë vietnamezë.

Një veçori e veçantë e Xingtu është se funksionet e aplikacionit janë plotësisht falas në vend që të paguajnë tarifa si aplikacionet e tjera profesionale të redaktimit të fotografive. Me një sërë veçorish të redaktimit të fotografive si: fshirje, prerje, grim, modalitet bukurie, filtra të ndryshëm dhe shumë ikona unike, Xingtu është bërë i nxehtë në koleksionin e aplikacioneve të drejtpërdrejta virtuale. të rinisë së sotme.

Çfarë është Xingtu?
Çfarë është Xingtu?

A duhet të përdor aplikacionin e fotografisë Xingtu?

Disa nga avantazhet që definitivisht nuk do të jeni në gjendje t’i hiqni sytë nga ky aplikacion i mrekullueshëm përfshijnë:

 • Funksioni përfundimtar i fotografisë: Ky aplikacion ka në dispozicion një stok imazhesh dhe sfondesh, kështu që ju mund të çlironi kreativitet të pakufizuar për fotot tuaja artistike.
 • Kolazh si një photoshop profesional: ju do të shkurtoni lehtësisht foto me këtë aplikacion dhe do të personalizoni më shumë ngjyra, dritë, densitet si një photoshop profesional.
 • Ngjitëse të pasura: Aplikacioni Xingtu ka një dyqan ngjitësish jashtëzakonisht të larmishëm dhe falas, pse të mos shtoni ngjitëse të bukura në secilën prej fotove tuaja?
 • Redaktoni fotot selfie: ky funksion mund të largojë aknet, lëkurën e lëmuar, sytë e korrigjuar, … përpara se të bëni foto, kështu që ju jeni shumë të emocionuar.

Sidoqoftë, një disavantazh disi i mërzitshëm i aplikacionit Xingtu është se ai nuk mbështet anglisht ose vietnamez, kështu që është mjaft i vështirë për t’u shkarkuar.

Me avantazhet dhe disavantazhet e këtij aplikacioni të redaktimit të fotografive nga Kina, do ta dini nëse dëshironi ta përdorni apo jo, apo jo? Aktualisht ky aplikacion është i disponueshëm si në sistemet operative iOS ashtu edhe në Android, ju lutemi silleni në smartfonin tuaj për ta përdorur.

READ  Visual Artifact là gì? Có ý nghĩa thế nào trong lĩnh vực đồ họa?

Si të shkarkoni dhe instaloni Xingtu

Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e fotografisë Xingtu për iPhone

Ndryshe nga mënyra normale e shkarkimit të aplikacioneve, do të ketë disa aplikacione që nuk mbështeten në Vietnam, kështu që ju duhet të zgjidhni vendin ku është zhvilluar ky aplikacion për ta gjetur atë në dyqanin e aplikacioneve dhe për ta shkarkuar. Kështu është edhe Xingtu dhe aktualisht ky aplikacion është zhvilluar vetëm në Kinë, kështu që operacioni është pak i komplikuar, ju ndiqni këto hapa:

 • Hapi 1: Së pari ju duhet të hyni në App Store në iPhone tuaj
 • Hapi 2: Zgjidhni ikonën e llogarisë në këndin e sipërm djathtas, ky është avatari për llogarinë Icloud të regjistruar në telefon.
 • Hapi 3: Pasi të klikoni në llogari, zgjidhni emrin e llogarisë.
 • Hapi 4: Zgjidhni shtetin/rajonin
 • Hapi 5: Zgjidhni Ndrysho shtetin ose rajonin.
 • Hapi 6: Lëvizni poshtë dhe zgjidhni Kinë (për shkak se ky aplikacion është zhvilluar vetëm në Kinë, ai mund të shkarkohet vetëm kur kaloni në një rajon tjetër).
 • Hapi 7: Në këtë pikë, Apple do të shfaqet një dritare pop-up “kushtet dhe kushtet”, klikoni “Pajtoj”.
 • Hapi 8: Telefoni do të kalojë në ndërfaqen për të plotësuar informacionin e nevojshëm. Në këtë seksion, ju duhet të modifikoni disa informacione për t’iu përshtatur shtetit të ndryshuar, si p.sh.: emri i plotë, qyteti, telefoni (shkruani 86 + 9 çdo numër sepse kodi i zonës së Kinës është 86). Pastaj klikoni tjetër.
 • Hapi 9: Në këtë seksion, sistemi vazhdon të pyesë nëse doni të ndryshoni shtetin dhe shfaq disa kushte dhe terma, thjesht duhet të klikoni Agree.
 • Hapi 10: Dilni plotësisht dhe kthehuni në ekranin kryesor
 • Hapi 11: Hyni përsëri në App Store, tani llogaria juaj është bërë roamed me sukses dhe teksti është konvertuar gjithashtu në kinezisht.
 • Hapi 12: Për shkak se nuk ka emër në anglisht, duhet të kopjoni emrin e aplikacionit në gjuhën kineze si më poshtë: 醒图, më pas ngjisni në kutinë e kërkimit dhe shkarkoni aplikacionin si zakonisht.
Eksploroni më shumë: Formulari 13-HSB: Letër autorizimi për të marrë kompensim pensioni ose sigurimi shoqëror

Më shpejt, klikoni në lidhjen për të shkarkuar aplikacionin Xingtu për iOS – Link

Kërkesat: Jo të gjithë telefonat inteligjentë të Apple mund të shkarkojnë Xingtu në pajisjen tuaj, duhet të keni iOS 10 ose version më të ri për mbështetje.

Si të shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Xingtu për Android

Për të shkarkuar aplikacionin e modifikimit të fotografive Xingtu në Android, fillimisht duhet të hyni në lidhjen e mëposhtme:

 • Hapi 1: Pasi të keni hyrë në lidhjen e mësipërme, klikoni butonin blu (ose portokalli) pranë emrit të aplikacionit për të filluar shkarkimin.
 • Hapi 2: Kur klikoni shkarkimin, sistemi do të pyesë nëse pranoni ta shkarkoni këtë skedar në telefonin tuaj, zgjidhni “Pranoj”.
READ  [Tổng hợp] 10 Cách giải phóng dung lượng máy tính tốt nhất 2021

Shënim: Nëse telefoni juaj nuk e lejon, dilni nga shkarkimi i aplikacionit, shkoni te cilësimet, zgjidhni Cilësimet shtesë -> shkoni te Siguria dhe siguria -> në seksionin Burime të panjohura që aktivizoni.

Së fundi, sistemi do të pyesë nëse pranoni të lejoni instalimin e aplikacioneve me origjinë të panjohur në pajisjen tuaj, klikoni “lejo” për të marrë lidhje të shkarkimit nga të gjitha burimet. (Megjithatë, pasi të keni shkarkuar aplikacionin, mos harroni ta fikni këtë artikull për të shmangur marrjen e virusit në telefon kur instaloni aksidentalisht një aplikacion të çuditshëm në pajisje).

 • Hapi 3: Tani do të ketë një lidhje që ju çon në zonën e shkarkimit të aplikacionit, klikoni në skedarin e shkarkuar dhe zgjidhni
 • Hapi 4: Përsëri, sistemi do të pyesë nëse dëshironi ta instaloni këtë aplikacion në telefonin tuaj, mos harroni të prekni Instalo.
 • Hapi 5: Prisni disa sekonda që sistemi të shkarkohet, më pas klikoni Open për të hyrë në aplikacion.
Eksploroni më shumë: Si të konvertohet shkrimi i dorës në font

Shënim: Me telefonat Android, do t’ju duhet OS 5.0 ose më i lartë për të instaluar aplikacionin Xingtu për ta përdorur.

Aplikacioni Xingtu dhe mënyra e përdorimit
Aplikacioni Xingtu dhe mënyra e përdorimit

Si të përdorni aplikacionin Xingtu për të modifikuar fotot

Ndihmojini përdoruesit të kenë foto të bukura me më shumë besim kur shpërndajnë në faqet e rrjeteve sociale, falë një grupi mjetesh redaktimi me shumë veçori të reja për të krijuar foto të bukura. Përveç kësaj, aplikacioni me një ikonë jeshile nga Kina zotëron gjithashtu një filtër për të rregulluar ngjyrën, ndriçimin dhe errësirën si aplikacioni VSCO.

Si të ndryshoni vendin ose rajonin ku shkarkohet aplikacioni Xingtu

Për të shkarkuar aplikacionin e modifikimit të fotografive Xingtu, së pari duhet të ndryshoni vendin ose rajonin në pajisjen tuaj celulare. Në varësi të sistemit operativ që po përdorni, do të ketë operacione të ndryshme, për të shkarkuar për pajisjet iOS mjafton të ndiqni disa hapa:

 • Hapi 1: Hyni në App Store dhe klikoni në ikonën e informacionit të llogarisë në këndin e djathtë.
 • Hapi 2: Zgjidhni emrin e llogarisë dhe zgjidhni “Shteti/Rajoni”
 • Hapi 3: Zgjidhni pranë “Ndrysho shtetin ose rajonin”.
 • Hapi 4: Lëvizni poshtë për të gjetur dhe zgjedhur “Kina kontinentale”.
 • Hapi 5: Zgjidhni “Agree” për të përfunduar operacionin roaming.
 • Hapi 6: Dilni pas roaming dhe kthehuni në AppStore për të gjetur aplikacionin e shkarkuar.
READ  “Khum” là gì? Khum là gì trên Facebook?

Pra, ju keni ndryshuar me sukses rajonin dhe mund ta aplikoni këtë truk për ta ndryshuar në shumë vende/rajone të ndryshme për të shkarkuar aplikacione të tjera. Sa i përket modeleve që përdorin sistemin operativ Android, mjafton të klikoni në lidhjen në seksionin Si të shkarkoni aplikacionin Xingtu të ndarë më lart!

Udhëzuesi bazë i përdorimit të aplikacionit Xingtu

 • Hapi 1: Pas shkarkimit dhe hapjes së aplikacionit, do të shihni dritaren “Kushtet e përdorimit”. Në këtë hap, ju zgjidhni “kutinë e zezë në të djathtë për të rënë dakord”.
 • Hapi 2: Në ndërfaqen kryesore, për të shtuar foto në aplikacion, zgjidhni kutinë me shenjën “+”.
 • Hapi 3: Pasi të keni shtuar me sukses foton, do të shihni një grup mjetesh për modifikimin e fytyrës, mjetet e korrigjimit të ngjyrave (Filtër), ..
 • Hapi 4: Vazhdoni të përdorni paketën e veglave nga Xingtu për të pasur foton “Million Likes”!
Eksploroni më shumë: Krijoni një llogari në Instagram pa një numër telefoni

Cilat janë veçoritë e jashtëzakonshme në Xingtu?

Me përjashtim të disavantazhit që nuk mbështet Vietnamisht sepse është zhvilluar posaçërisht për tregun kinez. Por i besuar dhe i përdorur nga miliona përdorues, Tiktoker për shkak të disa prej veçorive të jashtëzakonshme të mëposhtme:

Shtoni tekst dhe efekte në foto me Xingtu

Komplet perfekt për dobësim dhe tërheqje

I njohur si aplikacioni kryesor i redaktimit të fotografive nga Kina, mjete të domosdoshme për të ndihmuar këmbët e holla, të zgjatura, ..Nëse jeni të sigurt për trupin tuaj, por të apasionuar pas fotografisë, mundeni. Përdoreni këtë veçori për të përsosur foton tuaj përpara se të postoni.

Filtra me ngjyra unike

Vetë vegla prerëse profesionale

Duke zotëruar një grup shumë profesional të mjeteve falas të kolazhit të fotografive, përdoruesit mund të heqin lehtësisht objektet nga fotot, të bashkojnë fotot e miqve, etj., ndryshe nga shumë aplikacione kompjuterike që duhet të përdorin shumë operacione. në tastierë dhe maus.

Aplikacioni Xingtu është i specializuar në redaktimin unik të fotografive
Aplikacioni Xingtu është i specializuar në redaktimin unik të fotografive

Hiqni defektet kur bëni Selfie me Xingtu

*********************

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/xingtu-la-gi-tinh-nang-noi-bat-tren-xingtu-la-gi/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Xingtu là gì? Tính năng nổi bật trên Xingtu là gì? . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *