Trương Quỳnh Anh là ai? tiểu sử, sự nghiệp và tình yêu nữ diễn viên

Rate this post

Bashkohuni me shkollën e mesme Le Hong Phong për të zbuluar se kush është Truong Quynh Anh? Biografia, karriera dhe dashuria e aktores

Kush është Truong Quynh Anh?

Si një këngëtare-aktore aktive në showbiz prej shumë vitesh, Truong Quynh Anh ende ruan tërheqjen e saj për publikun. Edhe pse aktualisht Truong Quynh Anh është nënë e një fëmije me bukuri dhe talent, por e dashuruar duket se ende nuk e ka gjetur lumturinë e saj.

Truong
Truong Quynh Anh është e bukur, por dashuria e saj është e çrregullt

Po shikoni: Kush është Truong Quynh Anh? Biografia, karriera dhe dashuria e aktores

Biografia e Truong Quynh Anh

 • Emri i vërtetë: Dang Truong Quynh Anh
 • Viti i lindjes: 12/01/1989
 • Bricjapi i Zodiakut
 • Lartësia: 1m56
 • Vendlindja: Nha Trang, Khanh Hoa
 • Vendi i banimit: qyteti, Ho Chi Minh
 • Filma pjesëmarrës: Një ditë pa ty, fantazmat e shkollës, Kukulla…
 • Kënga e përzgjedhur: Kushtimi i gjithë rinisë një personi, Dashuria për pikturën,…

Karriera artistike e Truong Quynh Anh

Truong Quynh Anh ra në dashuri me kinemanë shumë herët, kur ishte vetëm 18 vjeç me një rol në film. Konvikti, me natyrshmërinë dhe potencialin që ka, kur aktron e luan rolin mjaft ëmbël. Disa nga filmat e hershëm në të cilët mori pjesë Quynh Anh ishin tipike: Valët e jetës, Një ditë pa ty, Lufta e trëndafilave,..

Falë talentit dhe fytyrës së saj fotogjenike, aktorja ka marrë shumë role kryesore gjatë viteve të pjesëmarrjes së saj në art. Që nga ditët e para të të qenit i papjekur e deri më sot, Quynh Anh ka konfirmuar pjekurinë në aktrimin e saj përmes shumë filmave që priten mirë nga publiku: Martesa me një burrë për gruan e tij, Femër Gjigante, Kukull, Mbaj një takim me lumturi,…

Xiao

Fillimisht ëndërronte të bëhej këngëtare që në fëmijëri, por Truong Quynh Anh e filloi karrierën e saj të aktrimit më herët, pas disa vitesh pjesëmarrje në art, ajo pati mundësinë të hynte në tregun muzikor. Duke pasur një zë mjaft të ëmbël, ka shumë këngë të Truong Quynh Anh që priten mirë nga të rinjtë si: Hoa Tam, tingujt e erës, vetmia, …

Xiao

Aktorja – këngëtarja 8x ka ndërtuar imazhin e saj dhe ka arritur sukses pas shumë vitesh pjesëmarrje në aktivitete artistike. Në sytë e publikut, Truong Quynh Anh është një aktor aktiv, punëtor i cili ende ndjek pasionin e tij dhe e realizon atë më mirë në të dyja fushat.

Kohët e fundit, Quynh Anh po merr pjesë në program Bukuria në veprim me Phuong Oanh, Jang Mi, Oxy…, por me arritje të ulët, aktorja duhej të ndalej në episodin 6 të emisionit.

Tim – Truong Quynh Anh është çifti më i zhurmshëm në showbizin vietnamez

Truong Quynh Anh dhe Tim patën një histori dashurie dhe më pas u martuan dhe më pas u divorcuan.

Çati
Shtëpia familjare është vlerësuar nga i gjithë showbizi

Xiao

Eksploroni më shumë: Kush ishte i pari që shpiku energjinë elektrike?
READ  VALORANT: Game thủ tìm ra mẹo giúp Omen dịch chuyển qua đường cửa sổ

Zemra
Tim një herë e preku Truong Quynh Anh aq shumë sa nuk i mbajti dot lotët kur i propozoi asaj në kinema.

Imazhi
Fotot e afërta të të dyve u zbuluan në internet, por ekipi i xhirimit kur të dy po merrnin pjesë tha se nuk ishte një skenë në film dhe ata nuk e kuptonin se çfarë po ndodhte mes Binh Minh dhe gruas së tij. Quynh Anh

Femër
Aktorja adoptoi një fëmijë pas divorcit

Shihni më shumë foto të aktores Truong Quynh Anh:

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Burimi i imazhit: internet

Nënat e famshme beqare të showbizit vietnamez:

– Maja

– Van Hugo

– Viet Trinh

– Thu Quynh

– Hien Thuc

Rreshtat e fundit shpresojnë t’ju ndihmojnë të dini Truong Quynh Anh Kush eshtesë bashku me disa detaje rreth biografia dhe karriera të aktores. Mos harroni ta lexoni Shkolla e mesme Le Hong Phong çdo ditë për të përditësuar lajmet më të fundit të Sao Viet.

Fjalë kyçe: Kush është Truong Quynh Anh, biografia e Truong Quynh Anh, kush është gruaja e Timit, biografia e gruas së Timit?

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Eksploroni më shumë: A duhet hedhur letra higjienike në tualet?

Kategoria: Të përgjithshme

Shiko

Kush është Truong Quynh Anh?

Si një këngëtare-aktore aktive në showbiz prej shumë vitesh, Truong Quynh Anh ende ruan tërheqjen e saj për publikun. Edhe pse aktualisht Truong Quynh Anh është nënë e një fëmije me bukuri dhe talent, por e dashuruar duket se ende nuk e ka gjetur lumturinë e saj.

Truong
Truong Quynh Anh është e bukur, por dashuria e saj është e çrregullt

Biografia e Truong Quynh Anh

 • Emri i vërtetë: Dang Truong Quynh Anh
 • Viti i lindjes: 12/01/1989
 • Bricjapi i Zodiakut
 • Lartësia: 1m56
 • Vendlindja: Nha Trang, Khanh Hoa
 • Vendi i banimit: qyteti, Ho Chi Minh
 • Filma pjesëmarrës: Një ditë pa ty, fantazmat e shkollës, Kukulla…
 • Kënga e përzgjedhur: Kushtimi i gjithë rinisë një personi, Dashuria për pikturën,…

Karriera artistike e Truong Quynh Anh

Truong Quynh Anh ra në dashuri me kinemanë shumë herët, kur ishte vetëm 18 vjeç me një rol në film. Konvikti, me natyrshmërinë dhe potencialin që ka, kur aktron e luan rolin mjaft ëmbël. Disa nga filmat e hershëm në të cilët mori pjesë Quynh Anh ishin tipike: Valët e jetës, Një ditë pa ty, Lufta e trëndafilave,..

Falë talentit dhe fytyrës së saj fotogjenike, aktorja ka marrë shumë role kryesore gjatë viteve të pjesëmarrjes së saj në art. Që nga ditët e para të të qenit të papjekur e deri më sot, Quynh Anh ka konfirmuar pjekurinë në aktrimin e saj përmes shumë filmave që priten mirë nga publiku: Martesa me një burrë për gruan e tij, Femër Gjigante, Kukull, Mbaj një takim me lumturi,…

Xiao

Fillimisht ëndërronte të bëhej këngëtare që në fëmijëri, por Truong Quynh Anh e filloi karrierën e saj të aktrimit më herët, pas disa vitesh pjesëmarrje në art, ajo pati mundësinë të hynte në tregun muzikor. Duke pasur një zë mjaft të ëmbël, ka shumë këngë të Truong Quynh Anh që priten mirë nga të rinjtë si: Hoa Tam, tingujt e erës, vetmia, …

Xiao

Aktorja – këngëtarja 8x ka ndërtuar imazhin e saj dhe ka arritur sukses pas shumë vitesh pjesëmarrje në aktivitete artistike. Në sytë e publikut, Truong Quynh Anh është një aktor aktiv, punëtor i cili ende ndjek pasionin e tij dhe e realizon atë më mirë në të dyja fushat.

READ  Độc quyền: DRX BuZz vén màn bí mật đằng sau lối chơi sử dụng 3 đặc vụ Khởi Tranh

Kohët e fundit, Quynh Anh po merr pjesë në program Bukuria në veprim me Phuong Oanh, Jang Mi, Oxy…, por me arritje të ulët, aktorja duhej të ndalej në episodin 6 të emisionit.

Tim – Truong Quynh Anh është çifti më i zhurmshëm në showbizin vietnamez

Truong Quynh Anh dhe Tim patën një histori dashurie dhe më pas u martuan dhe më pas u divorcuan.

Çati
Shtëpia familjare është vlerësuar nga i gjithë showbizi

Në kohën kur të dy u takuan në vitin 2010, Tim ishte një këngëtar i famshëm dhe mjaft pjeshkë, Truong Quynh Anh gjithashtu kishte role aktive dhe aktivitete muzikore. Në vitin 2012, të dy shprehën hapur dashurinë e tyre kur Truong Quynh Anh u kap me një bark shtatzënë që ishte jashtë me Timin për të blerë rroba për të porsalindur. Më pas ata mirëpritën fëmijën e tyre të parë dhe e quajtën Tran Nguyen Cat An (Sushi).

Xiao

Pavarësisht se kishte fëmijë dhe u regjistrua për t’u martuar së bashku, Tim ende nuk mori miratimin nga familja e aktores, madje prindërit e saj shkuan në SHBA për të shprehur kundërshtimin e tyre ndaj këtij vendimi të vajzës së tyre. Martesa pa bekime nga familjarët është si një defekt i lumturisë së vërtetë, ndoshta prandaj ndonjëherë i lëndon të dy.

Zemra
Tim një herë e preku Truong Quynh Anh aq shumë sa nuk i mbajti dot lotët kur i propozoi asaj në kinema.

Gjatë kohës së tyre së bashku, Truong Quynh Anh dhe Tim hasën shumë konflikte. Në vitin 2015, të dy patën një konflikt aq të madh sa Truong Quynh Anh e mori fëmijën, Tim duhej të gjente një mënyrë për të kontaktuar dhe në rrjetet sociale për të shprehur dëshirën e tij për kthimin e saj. Menjëherë pas kësaj, u pa sërish, kjo familje e re u bë e lumtur së bashku, të tre shpesh shfaqeshin bashkë për të dalë dhe për të marrë pjesë në evente. Por asnjë stuhi nuk mund të lërë askënd vetëm, në fillim të vitit 2016, Tim dyshohej se kishte një lidhje të dyshimtë me një DJ femër, thashethemet vazhduan të trazohen për ditë të tëra, vetë DJ gjithashtu mohoi të gjitha zhurmat, megjithatë, njerëzit nuk e panë çiftin e ri fol.

READ  Valorant: Năm tuyển thủ sẽ khiến bạn không thể rời mắt tại VCT SEA Challengers

Imazhi
Fotot e afërta të të dyve u zbuluan në internet, por ekipi i xhirimit kur të dy po merrnin pjesë tha se nuk ishte një skenë në film dhe ata nuk e kuptonin se çfarë po ndodhte mes Binh Minh dhe gruas së tij. Quynh Anh

Në vitin 2017, Truong Quynh Anh dhe Tim u përfshinë në një rast divorci, por në përgjigje të opinionit publik ishte një imazh i lumtur i familjes i postuar nga aktorja, po në këtë vit, Tim u përplas me MC Binh Minh në tapetin e kuq. edhe pse ishte vetëm një pyetje, por pak kohë më vonë, një imazh intim në mënyrë të pashpjegueshme mes një nëne të një fëmije dhe aktorit Binh Minh, ngriti edhe një herë pyetjen nëse ky ishte shkaku i goditjes së Tim ndaj aktorit apo jo.

Femër
Aktorja adoptoi një fëmijë pas divorcit

Por pas gjithë zhurmës, Truong Quynh Anh dhe Tim konfirmuan divorcin e tyre në vitin 2018, megjithatë, çifti deklaroi se ata ende jetonin në të njëjtën shtëpi për t’u kujdesur për fëmijët e tyre, por vendosën se nuk mund të ktheheshin dhe ndonjëherë bënin seks. imazhi i të dyve duke udhëtuar së bashku, ky incident bëri që publiku të diskutonte shumë për jetën aktuale të të dyve.

Dhe së fundmi, Truong Quynh Anh u shpërngul me djalin e saj sepse kishte zëra se Tim kishte një të dashur të re dhe ai person ishte VJ Dam Phuong Linh, megjithëse të dy mohuan dyshimin për një lidhje. Edhe pse kanë kaluar shumë vite, marrëdhënia e Truong Quynh Anh dhe Tim ende merr shumë vëmendje nga publiku. Shpresoj që të dy do ta kuptojnë lumturinë e tyre të vërtetë në të ardhmen.

Shihni më shumë foto të aktores Truong Quynh Anh:

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Xiao

Burimi i imazhit: internet

Nënat e famshme beqare të showbizit vietnamez:

– Maja

– Van Hugo

– Viet Trinh

– Thu Quynh

– Hien Thuc

Rreshtat e fundit shpresojnë t’ju ndihmojnë të dini Truong Quynh Anh Kush eshtesë bashku me disa detaje rreth biografia dhe karriera të aktores. Mos harroni ta lexoni Shkolla e mesme Le Hong Phong çdo ditë për të përditësuar lajmet më të fundit të Sao Viet.

Fjalë kyçe: Kush është Truong Quynh Anh, biografia e Truong Quynh Anh, kush është gruaja e Timit, biografia e gruas së Timit?

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Autori: – Shkolla Le Hong Phong

Burimi: /truong-quynh-anh-la-ai-tieu-su-su-nghiep-va-tinh-yeu-nu-dien-vien/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Trương Quỳnh Anh là ai? tiểu sử, sự nghiệp và tình yêu nữ diễn viên . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *