TOP ứng dụng chụp ảnh đẹp nhất cho smartphone dịp Tết

Rate this post

Mund të thuhet se tani në telefonin e të gjithëve ka të paktën një aplikacion për të bërë selfie. Kur instalojmë këto mjete në pajisje, ne mund të bëjmë dhe modifikojmë lehtësisht fotot tona selfie për t’u bërë më të bukura.

Sot ka shumë aplikacione për redaktimin dhe shkrepjen e fotografive. Për ta bërë më të lehtë për të gjithë që të zgjedhin mjetin më të mirë për t’i ndihmuar ata të bëjnë fotografi të bukura për t’u treguar miqve, të afërmve ose për t’i postuar në faqet e rrjeteve sociale. Këtu, ne do të prezantojmë disa nga aplikacionet më të mira për selfie në telefonin tuaj, ju lutemi referojuni.

1. PhotoWonder

PhotoWonder për iOS PhotoWonder për Android

foto Wonder
foto në internet

Si një nga aplikacionet e para të njohura të fotografisë “selfie” në treg, deri më tani, ky mjet është ende i dashur dhe i besuar nga përdoruesit. Pasi përfshihet në “5 aplikacionet më të mira falas për fotografinë dhe videografinë” dhe aplikacionin më të mirë të App Store, PhotoWonder u sjell përdoruesve thjeshtësi nga dizajni, ndërfaqja e përdoruesit deri tek zbatimi. Shfaq opsionet për të marrë fotografinë më të shkëlqyeshme.

Me një seri funksionesh profesionale të redaktimit dhe përpunimit të fotografive si:

 • Bëni një foto portret.
 • Filtrat e fotografive janë të pasur dhe të larmishëm, duke përmbushur në maksimum nevojat e përdoruesve.
 • Kolazh (3 mënyra të ndryshme).
 • Dekoroni fotot e disponueshme me ngjitëse, korniza fotografish…
 • Redaktoni fotot lehtësisht me mënyrat e zbutjes së lëkurës, duke fshirë njollat ​​e akneve, pikat e errëta, obezitetin…
 • Në veçanti, modaliteti “selfie” është jashtëzakonisht i përsosur me filtra në kohë reale.

Me më shumë se 100 milionë përdorues në 218 vende të botës, PhotoWonder mbështet deri në 8 gjuhë të ndryshme dhe meriton të jetë aplikacioni numër një për selfie në treg sot.

2. Kamera360

Camera360 për iPhone, iPad Camera360 për Android Camera360 për Windows Phone

360 . Kamera

Referimi tek “selfie” pa përmendur Camera360 është një lëshim i madh. Jo pa arsye ky mjet përfshihet në listë nga Apple Aplikacion i domosdoshëm kur përdorni iPhone, iPad. Camera360 është zgjedhur prej kohësh si mënyra për të marrë fotot më të mira pa shumë modifikime.

READ  Tại sao lá cây có màu xanh?

Nevojat e përdoruesve për selfie janë gjithashtu të shtyra në një nivel të ri me veçori jashtëzakonisht unike që ka vetëm Camera 360, të cilat janë:

 • Aftësia e kohëmatësit.
 • Zbut lëkurën në mënyrë natyrale.
 • Modaliteti i natës, shkrep në dritë të ulët.
 • Veçanërisht, veçoria automatike e zbulimit dhe fokusimit të fytyrës i bën fotografitë më të qarta dhe më të përsosura se kurrë.
 • Filtrat e fotografive plotësojnë shumicën e nevojave të përdoruesve dhe është një nga aplikacionet më të mira të fotografisë me filtër.
Eksploroni më shumë: Urimet më domethënëse, më të thella dhe emocionale për 27 korrikun

Përveç kësaj, përdoruesit mund të bëjnë fotografi me zë, të kapin me karta, rrjete, sporte dhe modalitete të ekspozimit të dyfishtë që do t’ju ndihmojnë të merrni foto artistike dhe profesionale që nuk janë inferiore ndaj kamerës së vjetër. fotograf profesionist.

3. PicsArt – Foto Studio

PicsArt Photo Studio për iOS PicsArt Photo Studio për Android PicsArt për Windows Phone

PicsArt

Me veçorinë e fotografimit vetëm në “panair”, PicsArt vërtet nuk i bën shumë përshtypje fotografisë. Megjithatë, nëse duhet të flasim për efekte dhe përpunim fotografish, ndoshta asnjë aplikacion nuk mund të konkurrojë me PicsArt.

PicsArt Photo Studio u ofron përdoruesve kontrolle të panumërta, maska, kolazhe, korniza, kufij, ngjitëse, efekte teksti, grafikë, efekte mbivendosjeje, rrotullim, rregullime ngjyrash. imazhe dhe më shumë. Nëse efektet e fotografisë janë shumëngjyrëshe dhe të fuqishme, duke sjellë freski dhe stil, funksioni i ndarjes në internet na ndihmon të sjellim “punimet” tona në rrjetet sociale. Facebook, Twitter ose thjesht dërgojini ato me postë si bashkëngjitje.

4. PhotoRus

FotoRus për Android dhe FotoRus për iOS

imazh

Duke iu referuar këtij aplikacioni, shumë njerëz ndoshta do të mendojnë për filmin korean Descendants of the Sun, i cili është jashtëzakonisht i popullarizuar kohët e fundit. Dikush është gjithashtu i impresionuar me një FotoRus të thjeshtë, veçori që fokusohen në bazat për të nxjerrë më të mirën nga përdoruesit.

Mund të thuhet se FotoRus është aplikacioni që shërben më së shumti dhe kryesisht për ata që pëlqejnë dhe bëjnë shpesh selfie.

Me veçorinë Makeup, vajzat nuk kanë nevojë të bëjnë grim në jetën reale për të pasur një foto të bukur. Sepse ne mund ta bëjmë vetë me fotot tona vetëm me prekje të thjeshta.

Në veçanti, InstaBeauty është një veçori e krijuar nga FotoRus posaçërisht për të varurit nga selfie. Pavarësisht nëse është një portret ose një pamje nga afër e një fytyre, ju merrni një pamje artistike, me lëkurë të lëmuar dhe të përsosur.

READ  Tổng hợp các nguyên nhân dẫn đến lỗi máy tính bị treo

5. Pi Xiu

Titu për iOS Pitu për Android

Nëse FotoRus është i njohur me Foto manipulim “Pasardhësit e Diellit” Pitu shkaktoi stuhi edhe me një sërë fotosh Foto e Vo Tac Thien jashtëzakonisht unike. Jo vetëm që ka veçoritë e plota të një aplikacioni “selfie”, por Pitu gjithashtu funksionon si një mjet për redaktim fotografish në celular, një aplikacion i shkëlqyer grimi.

Eksploroni më shumë: Kush është Hoai Lam? Biografia, karriera dhe dashuria e djalit të adoptuar Hoai Linh

6. Perfekt365

Perfect365 për iOS Perfect365 për Android

perfekt365

Shumë njerëz do të pyesin veten pse Perfect365 është në listën e aplikacioneve më të mira të fotografisë “selfie”? Arsyeja, ky aplikacion i lejon përdoruesit të ndryshojnë plotësisht fotot e tyre, t’i modifikojnë ato në mënyrë optimale dhe të sjellin të njëjtën cilësi si Photoshop në kompjuter.

7. B612

Nëse jeni adhurues i selfie-ve, është e pamundur të mos dini për B612. Ky aplikacion ka shumë funksione fotografike profesionale dhe është krejtësisht i ndryshëm nga mjetet e tjera. Përveç kësaj, ky aplikacion u jep përdoruesve një ndjenjë të re, rinore, moderne dhe profesionale.

Jo vetëm nxjerrja e fotografive, por ky aplikacion na lejon gjithashtu të regjistrojmë video të shkurtra dhe të fusim muzikën tonë të preferuar në të.

B612

Disa veçori të jashtëzakonshme të B612:

 • Seti ngjitës me shumë imazhe të ndryshme dhe funksioni i njohjes së fytyrës mund të shtrembërojnë fytyrën tuaj ose ta shndërrojnë veten në kafshë jashtëzakonisht të lezetshme.
 • Ka shumë filtra fotografish, bëjeni foton tuaj më të bukur.
 • Bibliotekë e pasur muzikore me shumë nga këngët më të nxehta të sotme.
 • Lejon kohëmatësin kur bëni selfie.

8. Bora

Shkarkoni Snow në Android Shkarkoni Snow në iOS

Snow është një aplikacion selfie që pëlqehet nga shumë njerëz sot. Ky është një mjet që jo vetëm që na ndihmon të bëjmë selfie, të regjistrojmë lehtësisht video, por gjithashtu u ofron përdoruesve grupe ngjitëse me shumë imazhe të ndryshme për të bërë lehtësisht fotot dhe videot e tyre. duaje jeten dhe ji me te zgjuar.

Sidomos ndryshe nga mjetet e tjera të selfie-ve, Snow na lejon të dërgojmë mesazhe me miqtë që po përdorin gjithashtu këtë aplikacion.

Eksploroni më shumë: A mund të riregjistroj llogarinë time zalo, a do t’i humbas mesazhet e mia?

borë

Karakteristikat e jashtëzakonshme të Snow:

 • Lejon shtimin e titrave ose vizatimeve në foto ose video.
 • Veçoria e profilit: Lejon përdoruesit të ngarkojnë dhe shfaqin foto dhe video brenda 24 orëve dhe më pas t’i fshijnë ato automatikisht.
 • Ruani automatikisht fotot kur nxirren me veçorinë “Ruaj automatik”.
 • Filtra të pasur me efekt vizual.
READ  Gây lộn, đánh nhau gây thương tích bao nhiêu % thì bị đi tù?

9. Si

Shkarko Ulike në Android Shkarko Ulike në iOS

Ulike është një aplikacion që ndihmon në nxjerrjen e selfieve të përdorura nga shumë të rinj sot. Ky aplikacion jo vetëm që ka filtra fotografish për t’i bërë fotot tuaja më të bukura, por ka edhe funksionin e zbukurimit, ndriçimit të lëkurës, krijimit të fytyrave V-Line, krijimit të qosheve të syve, zmadhimit të syve, heqjes së rrathëve të errët në sy, … ose grim automatik për fytyrën tuaj.

preferojnë

Ju pëlqejnë tiparet kryesore:

 • Set ngjitës i pasur me shumë imazhe të lezetshme.
 • Lejon kohëmatësin kur bëni fotografi.
 • Madhësia e imazhit mund të rregullohet.

10. Meitu

Shkarkoni Meitu në Android Shkarkoni Meitu në iOS

Meitu është një aplikacion shumë i mirë për marrjen dhe modifikimin e fotografive me më shumë se 50 filtra të bukur fotografish dhe funksione të fuqishme për t’ju ndihmuar të bëni selfie të bukura.

Në veçanti, ky aplikacion gjithashtu i lejon përdoruesit t’i kthejnë fotot e tyre në piktura të bukura duke përdorur veçorinë ArtBot.

Meitu

Karakteristikat kryesore të Meitu:

 • Lejon të kombinohen fotot në korniza fotografish me shumë forma të ndryshme.
 • Mbështetni ndarjen e imazheve në Facebook, Zalo, Instagram, … shpejt.
 • Shtoni shumë ngjitëse të lezetshme në fotot tuaja.

11. SODA

Shkarkoni SODA në Android Në SODA në iOS

Edhe pse është një aplikacion fotografik i sapolançuar, sot përdoret nga shumë të rinj. Ky aplikacion zotëron gjithashtu një aparat fotografik të fuqishëm bukurie, veçanërisht shumë filtra fotografikë profesionistë që pëlqehen nga shumë njerëz.

Përveç kësaj, funksioni i zbukurimit i ndihmon përdoruesit të modifikojnë detajet e fytyrës për t’u bërë më të bukur si: zbardhja e lëkurës, zgjatja e mjekrës, zmadhimi i syve, heqja e rrathëve të errët poshtë syve, etj.

PIJE, LËNGJE

Disa karakteristika kryesore të SODA:

 • Bëni fotografi më të qarta me modalitetin me rezolucion të lartë të aplikacionit.
 • Make up automatikisht fytyrën tuaj me funksionin Makeup.
 • Efekti i zbukurimit automatik në kohë reale e bën të lehtë për këdo që të bëjë fotografi në çdo kohë, kudo pa ndonjë modifikim të mëtejshëm.

Më sipër janë disa aplikacione për selfie në telefonin tuaj, shpresojmë që pasi të keni ndjekur këtë artikull mund të zgjidhni vetë mjetin më të mirë të selfie-ve, për të fotografuar me lehtësi veten tuaj. foto e kënaqshme. selfie e bukur.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP ứng dụng chụp ảnh đẹp nhất cho smartphone dịp Tết . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *