Top điện thoại Xiaomi giá dưới 10 triệu đáng mua nhất

Rate this post

Telefonat Xiaomi nën 10 milionë është një nga fjalët kyçe më të kërkuara në Google në linjën e temës Telefonat Xiaomi kushtojnë më pak se 10 milionë. Në këtë artikull, bangxephang.com do të shkruajë një përmbledhje Telefonat më të mirë Xiaomi nën 10 milionë ia vlen të blihen më shumë.

Po shikoni artikullin: Telefonat më të mirë Xiaomi nën 10 milionë që ia vlen të blihen.

Tabela e përmbajtjes

Telefonat Xiaomi nën 10 milionë: Xiaomi Mi POCO X3

Telefoni Xiaomi kushton 7 milionë I pari i prezantuar është POCO X3 i cili është i pajisur me 2 SIM me 2 valë që është jashtëzakonisht i përshtatshëm. Sprodukt ka një dizajn të rafinuar dhe fisnike e pajisur me ekran IPS LCD, madhësia 6.67 inç për cilësinë e ekranit ngjyrë Pikërishtshpejtësia përditësimi 120 Hz e lëmuar.

Shihni më shumë: Le t’i përgjigjemi pyetjes se cilin telefon Samsung të blejmë në 2021?

Xiaomi Mi POCO X3

Jashtëzakonshme sipër telefonit Ky çmim i rangut të mesëm është një grup prej 4 kamerash të pasme me rezolucion jashtëzakonisht të lartë, duke përfshirë respektivisht 64MP, 13MP dhe 2 kamera 2MP. POCO X3 regjistroni imazhe të mprehta, pengesa të qarta profesionist, rrotullim videokasetat 4K. E kombinuar me Kamera e përparme 20 MP bej nje foto Super selfie.

Konfigurimi përdorni mikroprocesor Procesi Snapdragon 732G 8nm ndihmon në kursimin e energjisë dhe aftësia trajtoj fleksibël, shpejtë. Shko me mikroprocesor Grafika GPU Adreno 618 për efektive Përshtatet identifikojnë.

Kapaciteti shkumë 6 GB është gjithashtu mirë reagojnë kërkesë përdorni multitasking dhe depo të dhëna të rehatshme me memorie të brendshme 128 GB. Kapaciteti i baterisë deri në 5160 mAh, ndihmë 33W Fuqia e lejueshme e karikimit të shpejtë përdorni gjatë gjithë ditës, i përket linjës më të fundit të telefonave nga Xiaomi.


READ  Đội tuyển Valorant đổi đời sau khi được Fnatic ký hợp đồng chuyên nghiệp

Redmi Note 9 Pro – Redmi 10 milionë shlyerje

Në listë A duhet të blihet sërish telefon Redmi 10 milionë? fjala Xiaomi është Redmi Note 9 Pro me dizajn të ekranit buzë në skaj dhe sipërfaqe pasqyre fisnike. Detaji i skajit të makinës nuk ka problem Lakorja është më e butë dhe më delikate, e rehatshme për t’u mbajtur. Pjesa e pasme është një grup me 4 kamera tërheqin përfshijnë: 64MP, 8MP, 5MP dhe 2MP për regjistrim imazh i mprehtë Nuk jane të ulëta çdo smartphone i nivelit të lartë.

Eksploroni më shumë: Çfarë është BOM? Cilat janë përfitimet e BOM? Kuptimi i BOM në menaxhimin e prodhimit sot

Redmi Note 9 Pro

Me pajisje çip procesor Snapdragon 720G me 8 bërthama të integruara shkumë 6 GB sjellin pushtet efikasiteti e madhe, trajtoj Me shumë detyra merrni rezultat të mirë. Kapaciteti i madh i baterisë prej 5,020 mAh, të integruara Karikimi i shpejtë 30W kursen kohën e karikimit, i përket telefonave më të mirë Xiaomi me çmim nën 10 milionë, i lehtë për t’u blerë, i lehtë për t’u përdorur.

Redmi Note 8 Pro, telefoni Xiaomi kushton 10 milionë

Me një gamë çmimesh më pak se 7 milionë, cilin telefon të blini? Të Xiaomi Redmi Note 8 Pro do të jetë një selektive ideale kur reagojnë plot standarde njësoj: markë tregtare reputacioni, zbukurojnë sytëqëndrueshmëri e lartë, konfigurim i makinës I forte identifikojnë dhe aftësia bej nje foto Goxha.

Redmi Note 8 Pro

Kjo është Ky version i përmirësuar i Redmi Note 7 Pro është Popullore në rangun e çmimeve me kompletin trajtoj çip procesor MediaTek Helio G90T. këtë konfigurim siguruar punë Përshtatet identifikuar me misionin komunikimi ose luani lojëra mesatare, shfletoni në internet, etj. Kapaciteti i baterisë 4500 mAh përdorni Zgjat deri në 2 ditë.

Redmi Note 9s – Rishikimi i telefonit Xiaomi

Telefoni Redmi Note 9S me dizajn të pasmë xhami me teksturë gradient kombinohen Ekran 6,67 inç, FullHD + i shquarBuzë e butë e lakuar 2.5D. efikasiteti çip procesor Snapdragon 720G, të integruara shkumë 4 GB RAM memorie dhe memorie të brendshme 64 GB siguruar punë të fortë me një strukturë të re 8 nm të përbërë nga 8 bërthama. Pajisja punë sipër shfaqja Personalizojeni MIUI-n më të fundit bazuar në përdoruesit e android 10 e Google ndihmë me shumë funksione.

Redmi Note 9s

Aftësia bej nje foto sipër Redmi Note 9S Por gjithashtu Vlerësoni lartë me aparatura 4 kamera duke përfshirë: kamerën kryesore 48MP, kamera me kënd të gjerë 8MP, kamera makro 5MP dhe sensorin e thellësisë së fushës 2MP, tingëllon shumë superior ndaj një telefoni Xiaomi me çmim nën 10 milionë, apo jo?

READ  Hướng dẫn cách tạo avatar tết trên facebook 2023

Në pjesën e përparme është një kamerë selfie 16MP dhuroj bej nje foto bëj një selfie dhe klip thirrje e mprehtë. Kamera Redmi Note 9S është ende ndihmë HDR, panorama, modaliteti i regjistrimit klip 4K CZK [email protected]

Pajisja është e pajisur me një kapacitet të madh baterie prej 5,020 mAh, njëkohësisht dhuroj Karikimi i shpejtë 18 W shkurton kohën për të ngarkuar 70% baterinë në vetëm 30 minuta.

Redmi Note 9 – Telefoni Xiaomi me çmim nën 10 milionë

Nëse po pyesni se cilin telefon Xiaomi të blini, cilin model telefoni? Xiaomi Redmi Note 9 sjell gjuhën e dizajnit i ri me skaje të lakuara, ekran “mole” me Dot Display 6,53 inç, i mbrojtur nga Corning Gorilla Glass 5.

Eksploroni më shumë: Kushtet dhe procedurat e kredive për blerjen e banesës me këste

Redmi Note 9

Aftësia Aftësia për të bërë fotografi në Redmi Note 9 është gjithashtu një plus falë grupit të 4 kamerave: sensori kryesor 48MP, kamera me kënd të gjerë 8MP, kamera fontet e hequra Kamera makro 2 MP dhe 2 MP për regjistrim fotot reale dhe të mprehta.

Redmi Note 8, seria Redmi nën 10 milionë cilësi

Skaje të hollë dhe pak të lakuar 2.5D sjellin ndjenje më i butë, më i qetë. Ana e pasme me pikë e ndritshme A është një grup prej 4 kamerash? dizajn i bukur, plot gjallëri. Ekrani 6,3 inç Full HD i ndezur Redmi Note 8 gjerësisht jap përmbajtja shfaqur qartë, i gjallëe mbrojtur nga Corning Gorilla Glass 5 ultra të qëndrueshme.

Redmi Note 8

Konfigurimi mikroprocesor Snapdragon 665, 4 GB shkumë Dhe ROM 64 GB ndihmon Redmi Note 8 bëhet Iopsion Ideale për lojëra grafike fleksibël. Kapaciteti i baterisë 4000 mAh ndihmë Karikimi i shpejtë 18 W.

Telefoni Xiaomi Mi 10T Pro

Telefoni Mi 10T Pro zotëron Patate të skuqura Snapdragon 865 shume i sigurte dhe bateri 5000 mAh për ju përvojë Shiko filma apo lojëra fleksibël.

xiaomimi-10-tpro - Telefon Xiaomi nën 10 milionë

Telefoni Xiaomi Mi Note 10 Lite – telefoni më i mirë Xiaomi për të blerë

Xiaomi Mi Note 10 Lite është një nga telefonit më pak se 10 milionë shkaqe përshtypje me përdorues nga per here te pare ne jeten time shikoni këtë makinë me ngjyrë bie në sy, dizajn i sjellshëm me mbrapa xhami të cilësisë së lartë dhe ekran i bërë lakuar në anët.

Eksploroni më shumë: Çfarë është krejt e re? – Shkolla e mesme Le Hong Phong
READ  Vỡ họ là gì? Chơi họ là gì? Quy định pháp luật về hụi, họ, biêu phường

Ky dizajn shpesh në flamurët Megjithatë Xiaomi ka ulur fuqishëm segmentin e rangut të mesëm – të nivelit të lartë, duke krijuar një ndryshim sepse konkurrent.

Telefonat Xiaomi nën 10 milionë

Pajisja ka një ekran 6.47 inç me një panel Super AMOLED sjellin ngjyrë i shkëlqyer, i gjallëmë të mprehta dhe më efikase në energji. sistemi kamera shume e mire unike me kamerën kryesore deri në 64MP, kamerën me kënd ultra të gjerë 8MP, sensorin dytësor 2MP dhe sensorin dytësor 5MP, kamerën selfie pajisje Rezolucioni deri në 32 MP.

Këto imazh makinat sjellin Të ketë një diplomë Pikërisht Rreth ngjyrë i lartë, i mprehtë unike dhe shumë mënyra të xhirimit sjellin shumë efekte nuk janë të njëjta dhe i bëjnë përdoruesit të habitur kur këto funksione janë të disponueshme në telefonat Xiaomi me çmim nën 10 milionë. GRATËPërveç kësajmakina është ende Ndoshta kthesë klip Lëvizje dhe regjistrim super i ngadaltë 960 fps videokasetat 4K.

Sforum - Faqja e informacionit të teknologjisë më të fundit gsmarena_024 Telefonat inteligjentë më të mirë nën 10 milionë që ia vlen të blihen për momentin

Siguroni Fuqia për Xiaomi Mi Note 10 Lite është mikroprocesor Qualcomm Snapdragon 730G, shkumë Memorie 6 GB dhe 64 GB depo. Hefikasiteti e kësaj makinerie është relative shume i sigurte Kur çip procesor Snapdragon 730G është modifikuar shumë në aspektin e grafikës për të ndihmuar kapaciteti trajtoj imazh, videokasetat njësoj lojëra më thellë, Ndoshta përgjigjet mirë dëshirë përdorni.

Telefonat Xiaomi nën 10 milionë

Bateria të makinës gjithashtu shumë përshtypje me kapacitet deri në 5260 mAh me aftësia 30 W. Karikimi i shpejtëjeni përsëri ju koha përdorni Kalaja deri në më shumë se një ditë, dhe rimbushja është gjithashtu relativisht e shpejtë.

përmbledhje

në të kuqekjo është disa mostër sugjerimi Telefonat Xiaomi nën 10 milionë ia vlen të zotërohet. GRATËfoto gjithëpërfshirëse Modelet e telefonave Xiaomi konsideroni shkallë të lartë I forte konfigurimi, kamera bej nje foto Cilësi dhe kapacitet “e tmerrshme” e baterisë bind kërkesë përdorni llojet. Faleminderit që ndiqni artikullin e bangxephang.com

Burimi: Sintezë

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top điện thoại Xiaomi giá dưới 10 triệu đáng mua nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *