Top 5 laptop edit video Youtube không giật lag tốt nhất hiện nay

Rate this post

Laptop për të modifikuar videot në youtube pa vonesa dhe cili kompjuter është më i miri sot? Sillni një punë me shumë karakteristika specifike si filmimi, montimi i videove, etj. Është jashtëzakonisht e nevojshme të pajisni një laptop për të redaktuar videot në youtube. Për sa i përket kërkesës, të rinjtë duan gjithmonë të gjejnë laptopë të nivelit të lartë për modifikim. Dhe sidomos jo shpesh vonesa e mprehtë. Kjo do të shkaktojë pengesa dhe kufizime për punën tuaj. Pra, si të zgjidhni një laptop për të modifikuar videot në youtube pa vonesë? Ndiqni tani Çmimi i telefonit për të mësuar më shumë rreth këtyre produkteve teknologjike.

Shënime kur zgjidhni të blini një laptop për të modifikuar videot në youtube

Për të marrë produktet video më të mira dhe cilësore. Ne të gjithë kalojmë nëpër post-editim. Përveç aplikacioneve dhe softuerëve të rëndësishëm. Përdorimi i një laptopi të mirë është ende gjëja më e rëndësishme kur redaktoni videot në youtube. Megjithatë, për të qenë në gjendje të zgjedhin për të blerë laptop gocat e mira. Atëherë duhet të vini re gjërat e mëposhtme që të mund të zgjidhni vetë një laptop të denjë dhe më të përshtatshëm për këtë punë.

Laptop për të redaktuar videot në youtube – Procesor

Mikroprocesori njihet edhe si CPU. Kjo konsiderohet njësia qendrore e përpunimit të kompjuterit. Pesë ka rolin e trajtimit të programeve dhe të dhënave. Ky konsiderohet truri i të gjithë sistemit të laptopit. Prandaj, të jeni në gjendje të zgjidhni të blini laptopin më të mirë. Ju duhet të zgjidhni një makinë me një kontrollues të shkëlqyer dhe jashtëzakonisht të fuqishëm të CPU-së. Gati dhe i aftë për të “luftuar” me ju në videot më të sofistikuara dhe komplekse. Pasi të keni identifikuar nevojat tuaja.

Nga atje, duhet të zgjidhni të blini laptopë me çipa i5 me 4 fije 2 bërthamash. Nëse dëshironi të jeni më të avancuar, mund të zgjidhni të blini një i5 me 4 bërthama me 8 fije. Kjo do të sjellë fuqi të jashtëzakonshme në redaktimin e videos. Për video më komplekse dhe më të sofistikuara. Më pas, Warehouse Price Phone ju inkurajon të zgjidhni të blini laptopë të pajisur me set chip i7. Një gjë është e sigurt, ky do të jetë laptopi që ju jep përvojën më të mirë dhe më të mirë. E përkryer për nevojat e biznesit tuaj. youtube redaktimi i videove në laptop

READ  VALORANT: Đội tuyển Guild Esports của Beckham bị xử thua do vi phạm điều cấm

Memorje e brendshme

Kujtesa e brendshme aka Memorie e hyrjes së përkohshme. Shkurtesa do të ishte RAM. Kjo konsiderohet një memorie e përkohshme që ndihmon në ruajtjen e informacionit nga CPU. Nëse jeni një person që shpesh duhet të ekzekutoni afate video me një ngarkesë të madhe pune. Gjëja më e rëndësishme është të gjeni një makinë me RAM të mjaftueshëm për ruajtje. Vetëm në këtë mënyrë mund të kufizojmë vonesën gjatë redaktimit. Vini re një gjë, ju duhet të zgjidhni laptopë me deri në 8 GB memorie të brendshme. Gjithashtu plotësoni kushtin e përmirësimit të memories kur është e nevojshme.

Eksploroni më shumë: Përmbledhje e komenteve të Komitetit të Partisë të vendbanimit për anëtarët rezervë të partisë

Laptop Youtube për editim video – Kartë grafike

Si të zgjidhni një laptop për të modifikuar videot në youtube? Zgjedhja serike e CPU dhe RAM. Është po aq e rëndësishme. Kjo është karta grafike. Një nga luftëtarët e mëdhenj që nuk duhet ta injoroni kur zgjidhni të blini një laptop për të redaktuar videot në youtube. Gjithashtu i njohur si VGA. Kjo kartë grafike duhet të jetë mjaft e fuqishme. Kjo do të ndihmojë për të përpunuar shpejt videon tuaj për sa i përket ngjyrës, tranzicionit, 3D, etj. Dhe sigurisht, karta e re grafike diskrete mund të plotësojë nevojat e mësipërme. Për funksionim më profesional, mund të zgjidhni AMD, NVIDIA. Dhe veçanërisht niveli i fundit është Intel. Me emrin jashtëzakonisht të fuqishëm Iris Xe Max.

youtube redaktimi i videove në laptop

Hard disk në laptop për redaktimin e videove

Një gjë që nuk duhet humbur. HDD është gjithmonë më i lirë se SSD. Sidoqoftë, hard disqet SSD do të kenë gjithmonë një avantazh. Me këtë vijnë më shumë versione. Përmirëso në 128 GB, 256 GB. 512 GB dhe 1 TB. Nëse editoni shpesh video me intensitet të lartë, duhet të zgjidhni një laptop me hard disk SSD!!

shikoni më shumë lajme të fundit

Mbi 10 programe më të mira për redaktimin e videove për Youtubers fillestarë

Zgjedhja e një ekrani laptop

Një video e përsosur nuk mund të jetë pa hapa redaktimi. Sidoqoftë, redaktimi i mirë duhet të mbështetet në një pjesë të ekranit. Një monitor cilësor do t’i ndihmojë shumë redaktorët që mund të shpalosin kreativitetin e tyre dhe të modifikojnë videot. Një gjë për t’u theksuar është se ju duhet të zgjidhni laptopë me ekrane të mëdha. Dhe shikueshmëri e lartë. Në këtë mënyrë, mund të jetë më e unifikuar dhe më e lehtë për të redaktuar videot.

READ  Ma xó là gì? Tác hại khôn lường từ việc nuôi ma xó

Disa opsione të madhësisë së ekranit. Mund t’i referoheni laptopëve full HD me përmasa si 1920*1080, 2880*1800, 4K, etj. Madhësitë e ekranit si kjo do t’ju ndihmojnë të trajtoni lehtësisht videot me rezolucion të lartë. Duke filluar nga 2k në 4k HD. Madhësia e ekranit, ju pëlqen kompaktësia e laptopëve 13 deri në 14 inç. Nëse dëshironi më të mëdhenj, mund të zgjidhni laptopë nga 15,6 inç në 17 inç.

Kapaciteti i shpërndarjes së nxehtësisë së makinës

Laptop si të redaktoni videot në youtube? Siç e dimë të gjithë, redaktimi i videos kërkon shumë kohë dhe përpjekje. Përveç kësaj, përdoruesit duhet ta përdorin makinën vazhdimisht për shumë orë. Kjo lehtë mund të shkaktojë mbinxehje të pajisjes. Aplikacionet dhe softueri do të duken të ngathët, të vonuar dhe jashtëzakonisht të ngadaltë. Me kalimin e kohës, kjo do të çojë në dëmtime mekanike. Prandaj, përdoruesit duhet të pajisen me një laptop për redaktimin e videove në youtube me shpërndarje të mirë të nxehtësisë me një vend të madh ngrohës. Në të njëjtën kohë, ai ka një dizajn të ajrosur për të ndihmuar në ftohjen jashtëzakonisht të lehtë. youtube redaktimi i videove në laptop

Eksploroni më shumë: Zbulimi i mënyrës së shkarkimit të videove nga Youtube në iPhone që pak njerëz e dinë

Top 5 laptopët më të mirë të redaktimit të videove në Youtube pa vonesa sot

Laptop për të modifikuar videot në youtube – Macbook Pro M2 2022

Me siguri ndonjëri prej nesh nuk është i panjohur për linjën e laptopëve Apple, apo jo? Sidomos për të përmendur emrin e parë, që është Macbook Pro M2 2022. Dizajni kompakt, luksoz dhe më i lehtë i mundshëm. Predha e laptopit është projektuar 100% nga metali monolit. E hollë dhe e lehtë, luksoze për laptopët dhe përdoruesit. Është bukuria që kompania dëshiron t’u dërgojë konsumatorëve.

Për më tepër, memoria e brendshme e laptopit është projektuar dhe pajisur me shumë softuer hard disk jashtëzakonisht cilësor. Ky laptop mundësohet nga sistemi operativ MacOS. Ky sistem operativ është optimizuar nga kompania dhe sjell stabilitetin dhe cilësinë më të madhe për përdoruesit. Duke premtuar se do të jetë një nga luftëtarët që do t’ju shoqërojë në rrugën e redaktimit të videove në youtube. Sillni videot me cilësi më të mirë për përdoruesit.

Konfigurimi specifik i Macbook Pro M2 2022: CPU me çip M2, CPU 8C, GPU 10; 8 RAM; Hard disk SSD 256 GB, ekran 13,3 inç, peshë 1,4 kg dhe sistemi operativ është mac OS.

READ  TOP 10 thương hiệu cáp sạc tốt nhất cho điện thoại

shikoni më shumë lajme të fundit

MACBOOK PRO 2022 ÇMIM I MIR BLENI TANI

Laptopi Acer Predator Helios 16 PH16-71-94N1 NH.QJSSV.002

Laptopi Acer Predator Helios 16 PH16-71-94N1 NH.QJSSV.002 është një nga super produktet në linjë Seria Acer. I besuar nga lojtarët dhe youtubers. Që nga fillimi i tij, ky produkt laptop ka marrë shumë vlerësime. Laptopi është i pajisur me CPU të gjeneratës së 13-të Intel dhe seritë RTX 40. Prandaj, ai konsiderohet modeli i laptopit me procesor më të lartë ndonjëherë nga kompania.

Laptop Acer Predator Helios 300 PH 315-55-76KG NH.QGPSV.001

Me siguri të gjithë ne kemi dëgjuar për këtë model kulti laptopi, apo jo? Laptopët janë të njohur për shpejtësinë dhe butësinë e tyre. Mban një procesor Intel të gjeneratës së 12. Për sa i përket pamjes, laptopi Acer Predator është projektuar që të mos jetë i ndryshëm nga paraardhësit e tij. Dizajni i lojërave nxjerr elegancë dhe personalitet.

Eksploroni më shumë: Kush është Thu Vu? Karriera e Thu Vu

Stacioni i punës celular HP ZBook Firefly 14 G8 1A2F1AV

Laptopi HP ZBook Firefly 14 G8 Mobile Workstation 1A2F1AV me dizajn kompakt dhe të përshtatshëm. Laptopët sjellin lëvizje të shpejtë dhe fleksibël për përdoruesit. Ekrani është 14 inç full HD. Aftësia për të rregulluar ngjyrën sipas dritës së ndryshme led. Thellë brenda është procesori i pajisur nga kompania është i5. Një mjet me këtë frekuencë do t’i ndihmojë përdoruesit të modifikojnë lirshëm videot sipas dëshirës.

shikoni më shumë lajme të fundit

Laptop Lenovo Legion 5 15IAH7H 82RB0048VN

Dizajni i laptopëve në formën e lojërave po bëhet trendi i tregut sot. Nuk ka nevojë të shkosh larg. Laptopi Lenovo Legion bëri një punë të shkëlqyer atje. Sillni vetes kritere të tilla si kompaktësia, lehtësia, komoditeti. Përveç kësaj, ekziston një ekran WQHD me një rezolucion deri në 2560 * 1440. Krijoni për veten tuaj imazhet dhe videot më realiste dhe të gjalla.

Laptop për të redaktuar videot në youtube – Përfundim

Çmimi i telefonit presin. Me atë që ka ndarë artikulli. Përdoruesit do të kenë më shumë zgjedhje për veten e tyre për të gjetur produktin e duhur për punën e tyre të redaktimit të videove në youtube. Dhe mos harroni lajme teknologjike Përditësoni gjithmonë modelet më të fundit dhe më të mira të laptopëve. Angazhohuni për të importuar direkt nga fabrika, çmimi është origjinal. Prandaj, po përpiqeni të gjeni një laptop për redaktimin e videove në youtube për t’i shërbyer punës tuaj. Atëherë mos hezitoni por nxitoni te Gia Kho. Paçi një ditë të mbarë dhe shumë argëtim.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 laptop edit video Youtube không giật lag tốt nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *