Top 5 cách chặn quảng cáo trên Youtube bằng điện thoại, máy tính đơn giản nhất – Tin Công Nghệ

Rate this post

Youtube është një nga platformat teknologjike të domosdoshme për shumë njerëz. Falë Youtube, njerëzit mund të shikojnë shumë video me tema të ndryshme. Megjithatë, ndonjëherë do të ndiheni të pakëndshëm dhe të frustruar kur shikoni Youtube, sepse shpesh ka reklama që ndërpresin videon që po shikoni. Kjo është arsyeja pse dëshironi të fikni reklamat në Youtube, por ende nuk mund të gjeni një mënyrë? Pra sot Çmimi i telefonit do t’ju tregojë më shumë si të bllokoni reklamat në youtube thjesht me telefon ose kompjuter.

Pse shfaqen reklamat në Youtube?

Reklamat në Youtube ndikojnë në përvojën e përdoruesit

Youtube është vlerësuar prej kohësh si një kanal për ndarjen e videove, ku përdoruesit mund të shikojnë me lehtësi videot e njerëzve të tjerë ose të ngarkojnë videot e tyre për t’i ndarë me komunitetin.

Që atëherë, reklamimi në Youtube është rritur në mënyrë eksponenciale, duke sjellë disa përfitime të mëdha si për përdoruesit ashtu edhe për reklamuesit. Reklamimi në YouTube ka një ndikim të madh te përdoruesit, kur cilësia e përvojës në YouTube zvogëlohet, shikuesit mërziten kur reklamat duket se mbulojnë një pjesë të videos, reklamat duket se ndërpresin shikimin e përdoruesve. , duke dëgjuar muzikë.

Për ta rregulluar këtë, artikulli vijues do t’ju tregojë se si të bllokoni reklamat në Youtube për përdoruesit në YouTube telefonit Android, iOS, Chrome dhe shfletues të tjerë janë shumë efikas.

Si të bllokoni reklamat në Youtube me telefona dhe kompjuterë

Youtube është një nga platformat më të njohura dhe më të përdorura sot. Megjithatë, një problem që i bën përdoruesit mjaft të dhembshëm është se në Youtube ka shumë reklama të shëmtuara. Për të ndihmuar njerëzit të zgjidhin këtë problem të bezdisshëm, ky artikull jo vetëm që ju tregon se si të bllokoni reklamat në Youtube në iOS, por gjithashtu ju tregon se si të bllokoni reklamat në Youtube me kompjuterin dhe telefonin më të mirë sot. .

READ  Những điều nên dạy con gái trước tuổi 13

Si të bllokoni reklamat në Youtube me një pajisje telefonike Android

Si të bllokoni reklamat në Youtube me një pajisje telefonike Android

Nëse dëshironi të shikoni video në YouTube pa reklama, mënyra më e mirë për ju është të instaloni një shfletues që bllokon reklamat. Në këtë rast, softueri i bllokimit të reklamave të Shfletuesit Adblock është një zgjedhje shumë e arsyeshme.

Për të shkarkuar dhe instaluar aplikacionin e shfletuesit YouTube Ad Blocking në pajisjen tuaj Android, ndiqni këto hapa:

– Hyni në Dyqanin Google Play të disponueshëm në pajisjen tuaj të telefonit. Më pas shkruani kërkimin për aplikacionin e shfletuesit Adblock në dyqanin e aplikacioneve.

Eksploroni më shumë: Çfarë është TVSH-ja? Gjërat që duhet të dini për TVSH-në

– Zgjidhni Instalo aplikacionin në telefonin Android. Pasi të përfundojë instalimi, hapni aplikacionin dhe filloni hapat e bllokimit të reklamave.

– Hyni në YouTube me shfletuesin Adblock, tani të gjitha reklamat në YouTube do të bllokohen.

Si të bllokoni reklamat në Youtube me pajisje telefonike iOS

Ashtu si me pajisjet telefonike Android, mund të përdorni Adblock për të përdorur bllokimin e reklamave në YouTube për telefonat iOS. Shfletuesi Adblock është i disponueshëm për iOS dhe Android, kështu që përdoruesit mund ta shkarkojnë atë falas në dyqanin e aplikacioneve.

Për të shkarkuar dhe instaluar aplikacionin e shfletuesit YouTube Ad Blocking në një pajisje iOS:

– Hapni App Store në pajisjen tuaj iOS për të kërkuar dhe shkarkuar aplikacione. Kërkoni për bllokuesin e reklamave të Shfletuesit Adblock në dyqanin e aplikacioneve.

– Shkarkoni dhe instaloni Shfletuesin Adblock në pajisjen tuaj iOS. Vizitoni YouTube me këtë shfletues reklamash, tani reklamat janë plotësisht të fikura në telefon Iphone juaj.

Si të bllokoni reklamat në Youtube me pajisjet Firefox

Firefox është një nga aplikacionet moderne që gjithashtu i lejon përdoruesit të ndërtojnë shtesa për të bllokuar reklamat e padëshiruara. Ju mund të vazhdoni me hapat e udhëhequr nga Phone Price Warehouse si më poshtë:

– Shkruani shfletuesin e bllokuesit të reklamave në kutinë e kërkimit dhe shtypni Enter në tastierën tuaj. Në veçanti, ky shfletues mbështet gjithashtu programin AdBlock Plus.

Si të bllokoni reklamat në Youtube me pajisjen Internet Exploer

Si të bllokoni reklamat në Youtube me pajisjen Internet Exploer

– Nisni shfletuesin Internet Explorer në pajisjen e kompjuterit tuaj. Shkoni te adblockplus.org/en/. Klikoni “Pranoj” dhe “Instalo” për Internet Explorer. Shkoni përpara dhe klikoni për të ekzekutuar komandën.

– Shfaqet një dritare kërcyese duke pyetur nëse dëshironi që magjistari i instalimit të mbyllë Internet Explorer, klikoni Po.

Eksploroni më shumë: Çfarë dite është 17/5? 17 maji është dita e veçantë e LGBT?
READ  Tampon là gì? Sử dụng như thế nào mới đúng

– Mbyllni Internet Explorer, rinisni Internet Explorer dhe shkoni në YouTube për të verifikuar që reklamat janë duke u bllokuar.

shikoni më shumë lajme të fundit

4 mënyra të thjeshta për të bllokuar reklamat e YouTube iOS në iPhone

Përdorni VPN për të bllokuar të gjitha reklamat në Youtube

Një nga mënyrat për të hequr qafe reklamat në YouTube është përdorimi i një VPN për të bllokuar reklamat në YouTube. Emri i plotë i VPN-së është Virtual Private Network, i cili kuptohet si një rrjet privat virtual. VPN ka aftësinë të krijojë një lidhje rrjeti privat kur lidhet me ndonjë rrjet publik interneti, kështu që siguria është mjaft e lartë.

VPN-të ju mbrojnë nga shumë lloje gjurmimesh, duke e bërë të vështirë për adware mbledhjen e të dhënave për ju. Sidoqoftë, përpara se të përdorni një VPN për të bllokuar reklamat, duhet të jeni të kujdesshëm sepse ka disa VPN me pagesë që e bëjnë këtë.

Youtube Premium – Një llogari e dobishme për të ndihmuar në bllokimin e reklamave në Youtube

Youtube Premium - Një llogari e dobishme për të ndihmuar në bllokimin e reklamave në Youtube

Ndër mënyrat për të bllokuar reklamat në Youtube, kjo është ndoshta më e rekomanduara. Sepse, jo vetëm që mund të bllokoni reklamat, por edhe të përjetoni dhe shikoni përmbajtjen më të qetë. Mund të paguani për të përmirësuar llogarinë tuaj dhe të shikoni të gjitha kategoritë e përmbajtjes pa reklama, si p.sh.: YouTube Music, YouTube Games dhe YouTube Kids.

Plus, një llogari premium ju jep veçori premium si riprodhimi i videove në sfond në telefonin tuaj iOS ose Android (që do të thotë se mund të luani muzikë sapo të ktheheni në ekranin bazë). Kjo është një veçori e dëshirueshme që shumë njerëz duan ta përjetojnë.

Përveç kësaj, Youtube do të dalë me një listë opsionesh që funksionojnë më mirë për ju bazuar në preferencat tuaja personale.

Nëse dëshironi të regjistroni një llogari YouTube Premiummund të ndiqni këto hapa:

Hapi 1: Vazhdoni të hyni në aplikacionin YouTube në pajisjen tuaj.

Hapi 2: Hyni në llogarinë Google që dëshironi të përdorni për t’u regjistruar në planin premium.

Hapi 3: Zgjidhni foton tuaj të profilit > Blerjet dhe anëtarësimet.

Kështu që ju jeni regjistruar me sukses për një llogari YouTube Premium dhe jeni gati të përjetoni veçoritë më të mira.

Shihni më shumë=> 3 mënyra për të shkarkuar video në YouTube shumë shpejt, provojeni tani

Adblock Plus – Softuer efektiv për bllokimin e reklamave në Youtube

Adblock Plus - Softuer

Nëse dini të bllokoni reklamat në Youtube, me siguri e dini Adblock Plus. Ky është mjeti i njohur i bllokimit të reklamave në Youtube. Jo vetëm bllokimi i reklamave në Youtube, por gjithashtu mund t’ju ndihmojë të bllokoni reklamat në faqet e tjera të internetit. Për të bllokuar reklamat në Youtube, duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm.

Eksploroni më shumë: Formulari i raportit të arritjeve
READ  Linh vật SEA Games 31 là con gì? Mang ý nghĩa gì đặc biệt?

Hapi 1: Ju shkarkoni dhe instaloni programin Adblock Plus në shfletuesin tuaj.

Hapi 2: Bllokuesi i reklamave i Adblock Plus do të bllokojë automatikisht reklamat sa herë që shikoni një video në shfletues. Për më tepër, zgjerimi mbështet shtimin e shablloneve të bllokut të elementeve në faqe duke klikuar në elementin e bllokut.

Hapi 3: Kur dëshironi të bllokoni një element, klikoni mbi elementin që dëshironi të bllokoni në faqe. Elementet që dëshironi të bllokoni janë të theksuara me të verdhë. Kur kemi mbaruar ndarjen, heqim klikimet.

Kur ndërfaqja me filtrin e ri të elementit shfaqet në YouTube, klikoni Shto për të shtuar një element blloku.

Hapi 4: Përmbajtja e bllokuar do të hiqet dhe zbardhet në ndërfaqen e YouTube.

Hapi 5: Kur ekrani shfaq ekranin e instalimit të programit, klikoni Advanced.

Shkoni te lista Filtrat e Mi në anën e djathtë të tekstit dhe do të shihni blloqet e elementeve të disponueshme në YouTube. Për të fshirë gjithçka që duhet të bëni është ta shënoni atë dhe të shtypni butonin e fshirjes më poshtë. Më pas rifresko Youtube që ndryshimi të hyjë në fuqi në aplikacionin Youtube.

Shiko me shume: Telefoni i çmimit të magazinës është në dispozicion tani iPhone 12″, iPhone 13 Pro Max, Seria iPhone 14 Me konfigurim dhe performancë të shkëlqyer, aktualisht ka një çmim shumë të mirë. Shikoni tani!

përmbledhje

Kështu përmes artikullit të mësipërm kemi mësuar se si të bllokojmë reklamat në Youtube me celular dhe kompjuter. Shpresoj se mund të aplikoni dhe të keni sukses me këshillat që ndajmë.

Shpresoj që të keni zotëruar hapat bazë dhe të jeni gati të aplikoni kur të jetë e nevojshme, thuani lamtumirë reklamave të bezdisshme që ndërpresin ciklin tuaj emocional. Nëse doni të dini më shumë truke interesante lajme teknologjike Gjëra të tjera interesante, mund t’i kushtoni vëmendje për të ndjekur artikujt vijues të Çmimi i telefonit.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 5 cách chặn quảng cáo trên Youtube bằng điện thoại, máy tính đơn giản nhất – Tin Công Nghệ . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *