TOP 10 WEBSITE TUYỂN DỤNG UY TÍN NHẤT TẠI VIỆT NAM

Rate this post

Uebfaqja e rekrutimit Sot, ai aksesohet nga shumë njerëz për shkak të komoditetit dhe fleksibilitetit të mjetit, si dhe kërkesës në rritje të njerëzve për punë. Duke e kapur këtë prirje, faqet e internetit të kërkimit të punës operohen dhe menaxhohen nga kompani dhe biznese në fushën e burimeve njerëzore – burimi vepron si një urë lidhëse midis punonjësve dhe njësisë. punës.

Kjo është 10 faqe interneti për rekrutim pune Më prestigjiozja në Vietnam bangxephang.com dëshiroj t’ju prezantoj. Nëse keni ndonjë pyetje apo shqetësim, mos hezitoni të komentoni poshtë artikullit për t’u përgjigjur.

Shihni më shumë: 7 faqet e internetit më të thjeshta të redaktimit të fotografive në internet për fillestarët

Tabela e përmbajtjes

TopCV – Faqja e internetit më e vizituar e rekrutimit sot

TopCV është një kompani e teknologjisë së burimeve njerëzore (HR Tech) që sapo u krijua në 2014, por ka pasur disa arritje të jashtëzakonshme si platforma më e madhe e trafikut në Vietnam sipas renditjes së Alexa.com dhe renditur e dyta sipas Alexa. com. Renditja në SameWeb. Deri më tani, uebsajti i rekrutimit TopCV ka pasur gati 4 milionë kandidatë që përdorin shërbimin e krijimit të CV-ve dhe më shumë se 80,000 biznese partnere përdorin shërbimin.

Ajo që e bën TopCV të ndryshme është përdorimi i teknologjisë së aplikuar në procesin e rekrutimit dhe krijimit të CV-së. Me TopCV ju mund të krijoni rezymenë tuaj lehtësisht dhe pa kosto. Për më tepër, CV-ja juaj ruhet edhe online në sistem. Kjo ju ndihmon shumë në humbjen e të dhënave dhe zvogëlon ndjeshëm kohën kur dëshironi të krijoni një grup tjetër rekordesh.

READ  Vì sao đi ô tô gây buồn ngủ?

rekrutimi i faqes në internet

Me rrjetin e TopCV-së të partnerëve kryesorë të biznesit si FPT Telecom, FLC Group, ila, IPOS.vn…, kandidatët kanë mundësinë të punojnë në kompani dhe korporata me reputacion me shumë regjime tërheqëse pagash dhe bonusesh.guidë. . Me vetëm disa hapa të thjeshtë si ngarkimi i informacionit në një profil rekrutimi, TopCV ka një modalitet të kërkimit të punës që do t’i ndihmojë punëdhënësit t’ju gjejnë më lehtë dhe gjithashtu të rriten mundësitë e punës.

Eksploroni më shumë: Këshilla për nxjerrjen e fotografive më të mira me aplikacionin Photos në iPhone

VietnamWorks – Uebfaqja më e vjetër e rekrutimit në Vietnam

VietnamWorks është uebfaqja më e vjetër dhe më prestigjioze e rekrutimit në Vietnam. Në gati 19 vjet funksionim, VietnamWorks ka tërhequr afro 5 milionë aplikime për gati 200,000 pozicione të dërguara këtu nga punëdhënësit çdo vit. Me një burim të besueshëm të dhënash cilësore për kandidatët dhe punëdhënësit, VietnamWorks është bërë një pikë e ndritshme në tregun konkurrues të rekrutimit në Vietnam.


Këtu mund të gjeni një gamë të gjerë vendesh pune nga praktika deri tek menaxhmenti i lartë. Në veçanti, në këtë faqe interneti, ju lejohet të krijoni një profil në internet si dhe ta ngarkoni këtë profil te punëdhënësit në mënyrë që ata të mund t’ju gjejnë drejtpërdrejt.

rekrutimi i faqes në internet

Falë numrit të profesioneve të ndryshme, kualifikimeve, pagave të ndryshme… që kjo faqe interneti mund të jetë e përshtatshme për të gjithë audiencat. Përveç kësaj, faqja e internetit ka gjithashtu një seksion të dedikuar për rekrutimin e zyrtarëve të lartë për kompanitë dhe korporatat e mëdha me paga deri në mijëra dollarë.

CareerBuilder – Uebsajti kryesor i rekrutimit të headhunter

CareerBuilder.vn, në pronësi të kompanisë mëmë CareerBuilder USA, është faqja më e madhe në botë e kërkimit dhe rekrutimit të punës. Faqja e internetit ka një sërë veçorish të dobishme mbështetëse për kandidatët si: klikoni Ndiqni rekrutuesin që ju pëlqen, informacioni i rekrutimit do të dërgohet në kutinë tuaj të postës elektronike çdo javë kur të regjistroheni për buletinin.

Kjo faqe është e përshtatshme për njerëzit me përvojë pasi CareerBuilders ka punë VIP dhe Top Headhunter me paga të larta dhe konkurruese. Për më tepër, kjo faqe interneti rekrutimi ka një veçori krahasimi të punës për t’i ndihmuar kandidatët të kenë një pasqyrë të pozicioneve dhe të bëjnë zgjedhjen më të përshtatshme për ta.

  • Shiko me shume: aplikacion leximi falas
READ  Công nghiệp quốc phòng, an ninh là gì?

123Job – Faqja kryesore e rekrutimit në Vietnam

123Job u krijua në 2018, por pa një rritje të trafikut në vitin 2020 – kur epidemia Covid-19 filloi të shpërthejë në Vietnam. Kjo tregon se jo vetëm bizneset, por edhe shumë kandidatë besojnë se 123Job është një vend me reputacion për të gjetur punë dhe për të postuar punë.

Pika më e madhe plus e faqes së internetit të rekrutimit 123Job është se ajo zotëron një sërë profesionesh, nga kontabilistë, shitës e deri te pozicione më të avancuara si drejtues departamentesh, drejtues departamentesh. Nga ana e punëdhënësit, 123Job do të kontrollojë me shumë kujdes rezymetë, si dhe kandidatët, kështu që do të heqë shumicën e rezymeve të padëshiruara. Kjo është arsyeja pse shumë kompani dhe ndërmarrje të mëdha zgjedhin 123Job si vendin për të postuar vende të lira pune.

Eksploroni më shumë: Udhëzime të hollësishme se si të krijoni një grup në Instagram në vetëm disa hapa të thjeshtë

rekrutimi i faqes në internet

Ybox – Uebsajti i rekrutimit për të rinjtë

Emri Ybox është bërë kaq i njohur për të rinjtë për shkak të sasisë së madhe të njohurive, aftësive dhe mundësive të punës. Faqja e Ybox përditëson vazhdimisht konkurset e praktikantëve të menaxhimit, mundësitë e hapura të punës dhe aftësitë e nevojshme gjatë rekrutimit. Jo vetëm kaq, kur abonoheni në buletinin e Ybox, do të merrni informacione të dobishme për veten tuaj çdo javë.

rekrutimi i faqes në internet

Timviec365 – Uebfaqja e rekrutimit zë pjesën më të madhe të tregut të rekrutimit në Vietnam

rekrutimi i faqes në internet

Timviecnhanh.com – Uebsajti i rekrutimit që mbështet filtrimin e profileve të kandidatëve

Timviecnhanh.com operon më të hershmit në tregun e Vietnamit. Me misionin për të qenë një urë lidhëse midis punëdhënësve dhe punonjësve, Quick Job Search ka qenë dhe do të mbështesë shumë biznese për të stabilizuar dhe zhvilluar burimet njerëzore, duke krijuar mundësi punësimi për miliona kandidatë.

Kërkimi i shpejtë i punës ofron një sërë shërbimesh me pagesë si Postimi i Punës dhe Kërkimi i Kandidatit për të ndihmuar postimin të dallohet dukshëm në faqen kryesore, të filtrojë CV-të sipas kritereve të kërkimit dhe të ketë qasje në profilet e përshtatshme të kandidatëve. , shpejt.

Punë 24 orë – Uebsajti i rekrutimit i përshtatshëm për punëdhënësit dhe kandidatët

Eksploroni më shumë: Çfarë është Chrome OS? – Shkolla e mesme Le Hong Phong

Puna 24 orëshe ka një sërë shërbimesh për punëdhënësit si Rritja e Vizibilitetit, Rifreskimi i Postimeve si dhe Highlight Effects për të ndihmuar rekrutuesit të gjejnë kandidatë të përshtatshëm në kohën më të shpejtë.

READ  TOP 9 phần mềm quản lý toà nhà miễn phí chất lượng nhất

rekrutimi i faqes në internet

Jobstreet – Uebsajti i rekrutimit me ndërfaqe minimaliste

Aktualisht, faqja Jobstreet zotëron rreth 90,000 vende pune. Me vetëm disa klikime të thjeshta si futja e emrit dhe vendndodhjes së punës, mund të gjeni lehtësisht një punë me reputacion dhe cilësi. Megjithëse Jobstreet nuk zotëron një funksion të krijimit të CV-ve, Jobstreet gjithmonë vendos kandidatët dhe punëdhënësit në radhë të parë, dëgjon gjithmonë mendimet e klientëve dhe bën korrigjime. Kjo është një pikë plus për të ndihmuar Jobstreet të zhvillohet në mjedisin konkurrues të rekrutimit në Vietnam.

rekrutimi i faqes në internet

Joboko – Uebsajti i rekrutimit të aplikacioneve teknologjike

Joboko është një lojtar i ri në tregun vietnamez të rekrutimit, por gradualisht ka fituar besimin e shumë punëdhënësve dhe punonjësve. Në vitin 2019, faqja e rekrutimit Joboko u nderua të ishte në Top 15 projektet më të mira në programin fillestar të Vietnamit të votuar nga gazeta online VnExpress.

rekrutimi i faqes në internet

Struktura e faqes së internetit Joboko është projektuar në mënyrë fleksibël dhe fokusohet në zhvillimin e teknologjisë bazë të Motorit të Kërkimit për rekrutim, duke shfrytëzuar sa më shumë njohuritë e burimeve njerëzore dhe duke aplikuar teknologjinë e mësimit të makinerive për të optimizuar proceset dhe kostot. tarifa e rekrutimit të ndërmarrjeve

Joboko i sjell komunitetit shumë vlera si lidhja e shpejtë, reduktimi i rekrutimit dhe koha e kërkimit të punës; Lidhni njerëzit e duhur me punët e duhura dhe jepni përmbajtje të dobishme.

Më lart është Top 10 faqet e internetit më të njohura të rekrutimit dhe ka trafikun më të madh në Vietnam. Pavarësisht nëse jeni kandidat apo punëdhënës, shpresojmë se ky artikull do t’ju ndihmojë të zgjidhni me sukses një punë, si dhe të gjeni punonjësin e duhur. Faleminderit që ndiqni artikullin e bangxephang.com

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 10 WEBSITE TUYỂN DỤNG UY TÍN NHẤT TẠI VIỆT NAM . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *