TOP 10+ app trang điểm khuôn mặt đẹp mê li dành cho iOS, Android

Rate this post

Me siguri sa herë që transmetoni drejtpërdrejt ose bëni foto në telefonin tuaj, ju duhet të kaloni shumë kohë duke aplikuar grimin. Sepse kur postoni një foto, një video ose kur ndërveproni drejtpërdrejt me njerëzit në rrjetet sociale, të gjithë duan të duken bukur. Pra grimi duket se është bërë një zakon i domosdoshëm i shumë femrave.

Por jo të gjithë kanë kohë të mjaftueshme për t’u ulur me orë të tëra. Kuptoni këtë, shumë aplikacioni i grimit të fytyrës është zhvilluar dhe u jep përdoruesve lehtësi dhe kursen shumë kohë. Sot, Çmimi i telefonit do t’ua rekomandojë të gjithëve këto aplikacione të grimit të fytyrës për referencë!

Aplikacioni për grimin e fytyrës – Makeup Plus

Makeup Plus - Makeup Plus

grimPlus është një aplikacion bukurie që ju lejon të transformoni lirshëm grimin e bukur dhe magjik në telefonin tuaj celular. Duke përdorur këtë aplikacion, ju mund të ndryshoni pudrën, buzëkuqin, ngjyrën e flokëve sipas stilit tuaj të grimit. Pikat kryesore të aplikacionit të grimit të fytyrës Makeup Plus përfshijnë:

 • Ndihmë grimi për të shtuar shkëlqimin ose njollat ​​në faqe.
 • Filtrat e përmirësuar ndihmojnë në kapjen e fotografive të bukura dhe të gjalla.
 • Zgjidhni një ngjyrë buzëkuqi që përputhet me paletën tuaj dhe krijoni një efekt.
 • Ju ndihmojë të zgjidhni ngjyrën popullore të flokëve.
 • Krijoni një stil mbresëlënës grimi për ju.
 • Mbështetje perfekte për selfie.

Disavantazhet për të kapërcyer: Nuk ka shumë stile grimi për të zgjedhur.

Aplikacioni për fotografimin e grimit Youcam

Makeup YouCam është një nga aplikacionet e grimit të fytyrës që integron filtrat më të nxehtë të bukurisë sot. Me YouCam Makeup, ju mund t’i modifikoni fotografitë në mënyrë profesionale, si zbardhja e dhëmbëve, zbutja e buzëve, etj. Le të hedhim një vështrim në veçoritë që YouCam Makeup u sjell përdoruesve: çfarë është?

 • Redaktoni përbërjen aktuale në fytyrën tuaj
 • Ndryshoni ngjyrën e flokëve me mjete profesionale të ngjyrosjes.
 • Filtra të ndryshëm të imazhit.
 • Këshillat më të fundit të grimit nga bota e bukurisë.
 • Funksioni i analizës së shëndetit të lëkurës.
READ  Dậy sóng chuyện phạt 12 nhân viên ăn mướp đắng sống vì không đạt chỉ tiêu

Disavantazhet për të kapërcyer: Nuk ka mjete të avancuara filtri për t’ju ndihmuar të merrni fotot e bukura që dëshironi.

Aplikacioni për fotografimin e grimit Perfect365

Nëse jeni duke kërkuar për një aplikacion video grimi, Perfect365 është një sugjerim që nuk duhet ta injoroni. perfekt365 është vlerësuar si aplikacioni më profesional i bukurisë sot, duke ndihmuar në tejkalimin e defekteve si zbardhja, lëmimi i lëkurës dhe dobësimi i fytyrës. Karakteristikat e jashtëzakonshme të aplikacionit Perfect365 Makeup që njerëzit shpesh i duan dhe përdorin janë:

 • Korrigjimi i fytyrës me vijën V.
 • Më shumë se 20 mjete grimi.
 • Filtrat e ngjyrave janë jashtëzakonisht të larmishëm.
 • Ka shumë ngjyra të ndryshme flokësh nga të cilat mund të zgjidhni.
 • Aftësia për të ndarë fotot e redaktuara përmes kanaleve të mediave sociale.
Eksploroni më shumë: Çfarë është HUFLIT? Arritjet tipike të shkollës

Disavantazhet për të kapërcyer: Nuk i keni përditësuar tendencat më të fundit të bukurisë.

Aplikacioni i Redaktuesit të Fotove të Makeup – Redaktori i Fotove të Makeup

Aplikacionet e grimit të fotografive - Makeup fotografish

aplikacioni i grimit Redaktori i fotografive të grimit Aplikacioni i grimit për formën e fytyrës zgjidhet nga shumë njerëz sot. Aplikacioni i redaktimit të fotografive të grimit ju ndihmon të keni një grim të bukur të përsosur nga buzëkuqi, skuqja, qerpikët, konturet tek ngjyra e flokëve, vetullat. Disa veçori të dukshme të këtij aplikacioni për përbërjen e fytyrës përfshijnë:

 • Mjete të thjeshta bukurie të integruara.
 • Përfshirë 70 ngjyra sysh, 50 ngjyra buzëkuqësh, 30 ngjyra skuqjesh, 20 modele qerpikësh, 45 modele flokësh… të prishura për zgjedhje.
 • Me aplikacionin e redaktuesit të fotografive të grimit, mund të ndani lehtësisht fotot përmes rrjeteve sociale.

Disavantazhet për të kapërcyer: Jo i përmirësuar dhe pa filtra profesionistë.

shikoni më shumë lajme të fundit

Këshilla për t’ju ndihmuar të bëni foto më të mira në sytë e të dashurës suaj

Aplikimi i grimit të fytyrës kur bëni fotografi – Facetune 2

Facetune 2 është një aplikacion për grim fotografish që shumë përdorues e zgjedhin sot. Tipari më i spikatur i Facetune 2 është grimi dhe redaktimi i portreteve. Duke përdorur Facetune 2 do të keni një lëkurë të shkëlqyer për t’ju ndihmuar të modifikoni fotot në mënyrë të përsosur dhe natyrale. Në veçanti, ky aplikacion ka gjithashtu veçori të jashtëzakonshme si:

 • Filtra të ndryshëm bukurie.
 • Mbështet turbullimin dhe prerjen e fotove.
 • Biblioteka ka më shumë se 30 filtra.
 • Zbut menjëherë lëkurën për një pamje natyrale të bukur.

Disavantazhet për të kapërcyer: Stili i grimit nuk është i larmishëm dhe nuk ka asnjë veçori të ndarjes në rrjetet sociale.

READ  Vì sao lại nói 'ngon nhức nách'?

Aplikacioni për fotografimin e grimit – Artistry Virtual Beauty

Aplikacioni për fotografimin e grimit - Artistry Virtual Beauty

Bukuroshja artistike virtuale Pozicionimi inteligjent i fytyrës, për të krijuar përbërjen perfekte për ju. Këtu janë veçoritë e jashtëzakonshme kur përdorni aplikacionin e kozmetikës Artistry Virtual Beauty:

 • Bëni sytë plot sharm.
 • Zbulimi i fytyrës, lëkurë e bardhë, fytyrë e hollë.
 • Ndihmon në heqjen e shkëlqimit për lëkurën pa njolla.
 • Krijoni sy tërheqës, natyralë.
 • Trashin dhe zgjasin menjëherë qerpikët.
 • Ka skaje të buta dhe pupla që ndryshojnë ngjyrën.
 • Ngjyra të ndryshme të buzëkuqit për të zgjedhur përdoruesit
Eksploroni më shumë: Kush e shpiku provimin e semestrit?

Aplikimi i grimit të fytyrës gjatë xhirimit – Pretty Makeup

grim i bukur është një aplikacion i qetë tutorial bukurie me shumë veçori për të modifikuar shprehjet e fytyrës ose modelet e flokëve. Në veçanti, me këtë aplikacion mund të modifikoni lehtësisht detajet më të vogla të fytyrës si pikat e vogla, pikat e akneve… Karakteristikat kryesore të Pretty Makeup për përdoruesit përfshijnë:

 • Opsioni i zbukurimit automatik.
 • Njohja e fytyrës duke përdorur teknologjinë moderne
 • Krijoni një efekt të bukur natyral.
 • Ka shumë modele flokësh dhe ngjyra.

Aplikacioni për fotografimin e grimit – Pixl

aplikacioni i grimit Pixl mund të zbulojë edhe papërsosmëritë më të vogla në fytyrën tuaj dhe t’i korrigjojë ato në pak minuta. Në veçanti, me aplikacionin Pixl Makeup, ju mund të korrigjoni dhe zbardhni dhëmbët tuaj për një buzëqeshje të bukur dhe rrezatuese. Karakteristikat e jashtëzakonshme të këtij aplikacioni për përbërjen e fytyrës përfshijnë:

 • Ndihmon në heqjen e akneve.
 • Mund të shtojë dhe të zbresë solvat.
 • Trajtimi i syve të skuqur.
 • Bëni fytyrën të ndryshueshme për t’u dukur më mirë

Aplikimi i grimit të fytyrës gjatë xhirimit – Nykaa

Aplikimi i grimit të fytyrës gjatë xhirimit - Nykaa

 • Bëni grimin virtual të duket natyral.
 • Këshillat dhe mbështetja e bukurisë ofrohet në bisedën e drejtpërdrejtë.
 • Ka karta dhuratash.

Disavantazhet për të kapërcyer: Nuk ka veçori të ndarjes sociale, pak stile grimi.

Pitu . Aplikacionet e grimit të fytyrës

Mund të ndiqni hapat e mëposhtëm për të qenë në gjendje të përdorni këtë aplikacion për grimin e fytyrës.

Eksploroni më shumë: Zbuloni TOP 40 këngët më të mira dhe më të nxehta të Tiktok në 2022, ndoshta i dini tekstet pa e ditur emrin e fundit të muajit

Shkoni te aplikacioni Pitu ⇒ zgjidhni artikullin automatik ⇒ ​​sistemi automatikisht do të identifikojë dhe aplikojë përbërjen më të përshtatshme për ju.

Shiko me shume: Telefoni i çmimit të magazinës është në dispozicion tani iPhone 12″, iPhone 13 Pro Max, Seria iPhone 14 Zotëroni një aparat fotografik që shkrep filma dhe bën foto të shkëlqyera, aktualisht me një çmim shumë të mirë. Kontrollojeni tani!

Aplikacioni për fotografimin e grimit – B612

Aplikacioni për fotografimin e grimit - B612

B612 është një aplikacion shumë i famshëm i kozmetikës koreane me një numër të madh shkarkimesh. Aplikacioni i bukurisë i B612 ka më shumë se 1500 ngjitëse të lezetshme nga të cilat mund të zgjidhni kur bëni një selfie. Le të hedhim një vështrim në veçoritë kryesore që B612 u sjell përdoruesve:

 • Ndihmon në krijimin e efekteve kozmetike në kohë reale.
 • Mund të krijohen kolazhe.
 • Videoja u regjistrua me cilësi jashtëzakonisht moderne të zërit
READ  059 là mạng gì? Có nên mua sim đầu số 059

Disavantazhet për të kapërcyer: B612 nuk ka një funksion korrigjimi të buzëve, ngjyrat janë zbutur dhe imazhi nuk është shumë i qartë.

Shihni më shumë => Përmbledhje e pozicioneve më të mira dhe më të lumtura të marrëdhënieve mashkullore dhe femërore

Aplikacioni për fotografimin e grimit – Bestie

Zhvilluar nga Top Developer Camera 360, miku më i mirë Bëhuni miku juaj më i mirë kur dëshironi të bëni selfie-n perfekte.

Shumë aplikacione për redaktimin e fotografive të grimit janë falas për t’u përdorur, por Bestie është ndoshta më i lezetshmi me mbi 50 milionë shkarkime. Në veçanti, aplikacioni i bukurisë ka shtuar më shumë se 100 filtra të rinj, duke përfshirë rregullime të detajuara të grimit.

Mund të krijoni gjithashtu GIF me rezolucion të lartë duke regjistruar video të shkurtra me kamerën e aplikacionit Bestie. Përveç kësaj, ky aplikacion falas ka gjithashtu një veçori të njohjes së fytyrës për të korrigjuar njollat ​​dhe aknet në lëkurën tuaj.

Karakteristikat kryesore që ky aplikacion i grimit të fytyrës u sjell përdoruesve janë si më poshtë:

 • Filtra fotografik profesional
 • Mjetet inteligjente të bukurisë – mund të aplikohen automatikisht ose manualisht
 • Kamera selfie me selfie pa duar
 • Filtri i drejtpërdrejtë

përmbledhje

Me informacion rreth aplikimeve të grimit në artikullin e mësipërm të Gia Khoo Dien May. Shpresoj t’ju kem ndihmuar që të keni më shumë opsione dhe zgjidhje optimale kur bëni foto pa grim. Shihni më shumë postime nga Çmimi i telefonit pjesë lajme teknologjike Jam i sigurt se do t’ju mbajë të përditësuar me këshilla më interesante dhe të dobishme.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 10+ app trang điểm khuôn mặt đẹp mê li dành cho iOS, Android . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *