Tổng hợp 5 lợi ích từ Canva Pro – Update 8/2021

Rate this post

Dizajn grafik, prototip, shkrim CV, etj. Të gjitha nuk do ta bëjnë më të vështirë për shenjtorët e verbër që të hezitojnë të dizajnojnë më. Për shkak se nuk është i huaj për GenZ sot, është softueri Canva. Në të vërtetë, shërbimet që sjell Canva nuk mungojnë vetëm për çdo përdorues. Pra, çfarë dini për Canva dhe përfitimet që sjell Canva Pro? Nuk keni pse të pyesni më, ne do t’ju përgjigjemi pyetjeve të mësipërme pikërisht këtu. Më ndiqni në bangxephang.com! Shkojme!!

Tabela e përmbajtjes

Çfarë është Canva?

Përfitimet e Canva Pro
Përfitimet e Canva Pro

Për të qenë në gjendje të “përshëndes” njëri-tjetrin për ta “mbështetur” lehtësisht, gjëja e parë që duhet të kuptoni është koncepti i këtij “miku” të Canva-s.

Canva ka lindur në vitin 2013, është një platformë e thjeshtë e veglave të dizajnit grafik në internet nga burimet e disponueshme dhe gradualisht fuqizon klientët të përsërisin ekosistemin, duke e ndërtuar atë burim në një thesar njohurish. njohuri për të gjithë botën.

Shihni gjithashtu: TOP 10 FAQJA E REKRUTIMIT MË TË MIRË VIETNAM

Kategoritë që duhet të dini për Canva

pëlhurë gomuar e zakonshme

Canva falas
Canva falas

Canva është zakonisht një version falas i Canva për këdo që ta provojë. Ne do të jemi në gjendje të përjetojmë plotësisht të gjitha tiparet e Canva, por ka një numër të kufizuar modelesh ose grafikësh të disponueshëm për t’u dizajnuar. Me mbi 250,000 dizajne falas nga krijuesi i kartave të biznesit, rezyme, krijues menuje, video, dizajn leksionesh, postime në Facebook, postime në Instagram, etj. Të gjitha me shabllone të shkarkueshme falas në varësi të preferencës tuaj, sipas madhësisë. Shkarkoni imazhin sipas dëshirës ose zgjidhni madhësinë që dëshironi. Sidoqoftë, për ata që janë të apasionuar pas krijimtarisë ose kanë ide të pasura, llogaria e Canva shpesh nuk do të jetë në gjendje të plotësojë nevojat e tyre të dizajnit dhe duhet të përmirësohet në një llogari të re për të përjetuar më shumë dhe më mirë. se sa.

READ  Tổng hợp 7 shop phụ kiện điện thoại uy tín nhất TPHCM

Canva për arsim

Canva Edu
Canva Edu

Canva Edu shkurtimisht është një llogari e dizajnit në internet falas për të përmirësuar mbështetjen optimale për mësuesit, studentët dhe studentët. Për sa kohë që keni një llogari arsimore që përfundon në Edu, automatikisht kur regjistroheni, do të përmirësoheni në versionin falas të Canva Pro. Canva Edu ofron një licencë falas për të përdorur llogarinë tuaj Canva Pro për kohëzgjatjen e studimeve tuaja, derisa llogaria juaj e gmail të skadojë. Ky është një nxitje e madhe për industrinë e edukimit të Canva-s, duke promovuar të mësuarit dhe zhvillimin për brezin e ri në përgjithësi dhe brezin GenZ në veçanti.

Eksploroni më shumë: Çfarë rrjeti është prefiksi 077? Cili është kuptimi i prefiksit 077?

Canva profesionale

Canva profesionale
Canva profesionale

Canva Pro thjesht dëgjoni emrin, ju tashmë i dini disa nga veçoritë e tij, apo jo? Mos bëni gabim Canva Pro është llogaria më e mirë që Canva ka për të ofruar, versioni premium është i pakufizuar në çdo mënyrë për sa kohë që e përdorni brenda Canva. Me tarifën aktuale fikse prej 119,99 $/vit, një tarifë që nuk është shumë e shtrenjtë për ata që duan vërtet të përjetojnë komoditetin dhe lirinë e ideve nga Canva. Me një anketë me 9/10 persona që kanë përjetuar përdorimin e një llogarie Pro, ata janë të kënaqur dhe do të vazhdojnë ta mbajnë llogarinë në të ardhmen.

Përfitimet e Canva Pro

Pra, pse rekomandohet kaq shumë Canva Pro dhe çfarë përfitimesh ka Canva Pro? Hidhini një sy pesë shembujve më poshtë për të parë se sa bindës është në të vërtetë.

Madhësia nuk është e detyrueshme

Përfitimet e madhësisë në Canva Pro
Përfitimet e madhësisë në Canva Pro

Zakonisht, kur filloni një dizajn të ri në Canva. Hapi i parë është të zgjidhni stilin dhe madhësinë për dizajnin tuaj, të tilla si postimet në Instagram, posterat, videot në YouTube, etj. Stili i dizajnit përcakton madhësinë e hapësirës së punës.

Për Canva Pro, ne mundemi përdorni Magic Resize në këndin e sipërm të majtë të ekranit. Me vetëm disa klikime, Ti mundesh krijojnë nje kopje punon në këto përmasa pangjashmëri. në këto Kopjo e tyre, Ndoshta ju duhet të transferimi disa elementet përreth për t’i bërë ato I forte se sa Megjithatë prezantimi komunikimi ruhet ende.

Kjo veçori do t’ju ndihmojë Kursime të konsiderueshme në kohë nëse synojnë të postojnë të njëjtën punë në platforma të shumta rrjet social, njësoj Kur ti dëshirë krijojnë shumë informacion përfaqësojnë të njëjtën gjë nje markep.sh.: titulli rrjetiletër, prezantim.

READ  Báo cáo quá trình thực hiện phổ cập giáo dục trung học cơ sở

aktivizo sinkronizimin total dizajni

Përfitimet e sinkronizimit
Përfitimet e sinkronizimit

Vazhdoni temë Rreth markë tregtareCanva profesionale ofrojnë një mjet informatik dhe teknologjik i shkëlqyer i quajtur Brand Kit. GRATËnjësoj përdorni aplikacion Camva për të krijuar foto, klip Për partnerët, kjo veçori Ndoshta të dobishme. Vlen me shume nëse ti përdorni Canva Pro për veten tuaj popullore kompania pak vet Dhe dëshirë kanë një pamje kohezive.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Poor? Si ta përdorim Poor në fushën e jetës?

Kjo veçori ju lejon të shtoni total logo në të njëjtin vend me ngjyrë, font markë tregtare. Më pas atjemik mund të jenë të ndryshme fleksibël çdo dizajn që ai të përputhet markë tregtare në vetëm disa klikime.

mik Kjo është e drejtë shkoni te skeda Stili në të majtë, klikoni ngjyrën Markë dhe stili i fontit, ora ndryshim në ekran.

3. vullnetinpërdorni burime të plota

Përfitoni nga burimet e pasura të Canva Pro
Përfitoni nga burimet e pasura të Canva Pro

Krahaso me njerëzit përdorni Canva konvencionale, galeria e shablloneve është një mjet i rëndësishëm për të kursyer kohë. Mbiemri parashikohet ju jeni një platformë e mirë për të filloni të bëni dizajni dhe krijues asnjë përpjekje.

Canva Pro na jep akses të plotë në burimet e tij të pasura, duke përfshirë më shumë se 4 milionë imazhe, ngjitëse, shkronja dhe animacione të ndryshme.

dallues Me i madhivideokasetat & tingull. Canva Pro ju jep më shumë opsione, të ndihmoj ty Gjej Pikërisht burimi e nevojshme Kur përdorni opsioni i kërkimit. Gjeni një fjalë ventilim do t’ju japë shumë rezultate të mundshme.


4. Memorie ruajtëse

Një përfitim që Canva Pro shkëlqen është ruajtja.

Menaxhimi i llogarisë së drejtpërdrejtë

Përfitimet e menaxhimit nga Canva Pro
Përfitimet e menaxhimit nga Canva Pro

Kur përdorni një llogari Canva Pro, ju keni kontroll të plotë mbi llogarinë tuaj, si p.sh. vendosjen e një orari pune, shkrimin e shënimeve, vendosjen e orareve automatike të postimeve sipas dëshirës pa u imponuar nga sistemi. Ky është gjithashtu një seksion i dobishëm për ata prej jush që dizajnojnë ose bëjnë shabllone për t’i shitur në Canva ose faqe të tjera sociale.

Krahasoni Canva Regular dhe Canva Pro

Canva Free dhe Canva Pro
Canva Free dhe Canva Pro
  • Burimet: Canva zakonisht na ofron rreth 5 milionë burime falas duke përfshirë: shabllone, imazhe, video, ikona, etj. Ndërsa Canva Pro zotëron më shumë se 60 milionë burime plotësisht të disponueshme. përveç burimeve të krijuara nga llogari të tjera për tregtim.
  • Madhësia e imazhit: Kur përdorim Canva, ne paracaktojmë madhësinë e imazhit dhe nuk mund të ndryshohet ose dublikohet për të krijuar një imazh të ri. Për një llogari Canva Pro, mund ta ndryshoni madhësinë e imazhit në çdo kohë gjatë operacionit.
  • Kujtesa ruajtëse: canva e rregullt 1 GB, Canva Pro 100 GB
  • Ndani: Canva në përgjithësi mund të ndahet vetëm për ta parë dhe modifikuar nga të tjerët. Vetëm Canva Pro mund të shikohet, modifikohet dhe përdoret si shabllon për qëllime biznesi
  • Mjetet e markës: Canca në përgjithësi nuk i lejon përdoruesit të ngarkojnë logot e markave, paleta e kufizuar e ngjyrave. Canva Pro, ju absolutisht mund ta bëni atë, krijoni 100 paleta me 100 ngjyra/panel.
Eksploroni më shumë: Mësoni teorinë e matematikës 10 Matematika më e fundit e grupit të muajit
READ  Thanh niên tình nguyện là gì? Chính sách đối với thanh niên tình nguyện?

A duhet të përmirësoj në Canva Pro?

Përmirëso Canva Pro
Përmirëso Canva Pro

Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje me siguri. Ne do të kemi disa gjëra të tjera për t’u marrë në konsideratë dhe për të vendosur më poshtë:

  • Nëse përdorni vetëm po një herë ose ndonjëherë, nuk ka kuptim të përmirësoni në Canva Pro të paguar. Megjithatë, do të keni një përzgjedhje të pasur burimesh që synoni dhe mund t’i përjetoni një herë, por do t’ju bëjnë më tërheqës sesa keni menduar. Këtu është zgjidhja që mund të përdorni 30 ditë provë falas kur regjistroheni për një plan dhe anuloni shpejt përpara datës së rinovimit nëse nuk ju duket mirë.
  • Për punë dizajn i thjeshtë dhe gjithashtu jo i rregullt atëherë përmirësimi në një llogari Canva Pro është pak i tepërt për shkak të llogarisë pëlhurë gomuar e zakonshme tashmë mjaftueshëm bazë për t’u përdorur
  • Nëse jeni person rregullisht krijoni dizajnesidomos dizajnet vlera të mëdhaestetikë e lartë, apo dizajn për Markë pastaj përmirësoni në Canva profesionale është vërtet e mrekullueshme.
  • Me njerëz menaxhoni faqet e shumta të rrjeteve socialeose bëni këto gjëra Tiktoker, Youtuber,.. shkarkim i menjehershem Canva profesionale nuk do t’ju bëjë të pendoheni. Vetëm ndryshimi i madhësisë së imazhit të dizajnit është i mjaftueshëm për t’ju mbajtur të ecni shumicën e kohës.

konkluzioni:

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng hợp 5 lợi ích từ Canva Pro – Update 8/2021 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *