Tìm hiểu Tuyển tập thơ tặng người yêu ngọt ngào và lãng mạn nhất thời đại mới nhất tháng

Rate this post

Mbledhja poezi për të dashurin tejet e ëmbël dhe romantike prek zemrat e lexuesve, veçanërisht të rinjve që janë zhytur në dashuri të lumtur. Duke ju dërguar poezitë më të mira të dashurisë për dashurinë e pastër dhe të shenjtë

Këto janë rima poezi për të dashurin interesante dhe kuptimplote janë sintetizuar dhe përzgjedhur nga ne për lexuesit tanë. Dashuria është një gjë e shenjtë dhe magjike në këtë jetë, jini gjithmonë mirënjohës ndaj personit që ka qenë pranë jush dhe ju ka qëndruar pranë në vitet e rinisë tuaj.

rimëdhuratë e të dashurit Dy tekstet janë kaq të qeta dhe plot emocione si një urë që ndihmon dy zemra të afrohen më shumë. Në dashurinë e rinisë, është e paplotë dhe e mërzitshme pa poezi të dërguara njëra-tjetrës. Lexoni dhe meditoni poezitë e dashurisë më poshtë

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 1

Dhe kështu çdo ditë pak më shumë

Ne e duam njëri-tjetrin përgjithmonë

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 2

Për mua, edhe pse e hidhur,

Dashuria para stuhisë është më e fortë

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 3

Lulet e virgjër sjellin krenari

Më duaj atëherë mos i ngacmo vajzat

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 4

Ku është hëna, më kujton?

Dikujt këtu i mungon hëna

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 5

Njerëzit e mi takohen për të lexuar

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 6

Marrëdhënia është historia ime, e dua atë

Gjysma e së vërtetës nuk është më e vërteta

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 8

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 9

Oh i lumtur ndihem i vogël

Kopjo dashurinë në faqen e pafajshme

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 10

Njëqind lule guxojnë të buzëqeshin në dëborë

Vetëm lulet e pjeshkës e mirëpresin flladin e pranverës

Poema qesharake e dashurisë me 2 rreshta numër 11

Ndonjëherë në rrugën e ngarkuar të jetës

Rastësisht kaluam njëri-tjetrin.

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 12

Toka së shpejti do t’i dojë malet e gjelbra

Pasditja me re kujton qiellin e purpurt.

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 13

Unë jam duke kërkuar për gjysmën time tjetër

Pse nuk mund ta gjej.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 14

Duke kërkuar për ty, duke kërkuar për një jetë

Pse më lër të të gjej?

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 15

Është në rregull ta duam njëri-tjetrin për një minutë

Përderisa ai moment e duan vërtet njëri-tjetrin.

Eksploroni më shumë: Kush është për Mang? Incidenti i largimit të To Mang nga puna bëri bujë në opinionin publik

Poezi e lumtur dashurie me dy rreshta numër 16

Unë jam një valë, të lutem mos u bëj si valë

Shkoni në breg, ju lutem mos shkoni në det

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 17

Nuk te dua asnjehere

Të dua sepse e di që je ti.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 18

READ  Ai phát minh ra bài tập về nhà?

Jeta e një vajze me dy ngjyra

Pasdite e pafajshme vjollce dhe e bardhe.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 19

Që tani e tutje kam dikë

Dhe atje kam ecur në krah të jetës.

Poezi e lumtur dashurie me dy rreshta numër 20

Hera e parë është plot nostalgji

Një mijë vjet janë të lehta për t’u harruar

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 21

Zemra këndon betimet

Poema më kujton të huajt.

Poezi qesharake dashurie me dy rreshta numër 22

Vetëm ti dhe vetëm një

Ti vetëm sundon zemrën time.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 23

Edhe nëse lumi thahet, shkëmbinjtë janë konsumuar

Betimi i ri, uji i qetë, betimi i vjetër.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 24

Ndonjëherë humbas një takim për një orë

Herën tjetër që dua të të shoh, prit njëqind vjet

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 25

Këmbët vazhdojnë të ecin me ritmin e shpirtit që lëviz

Ti je ai që kam pritur gjatë gjithë rrugës.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 26

Buzëqeshja juaj mbulon universin

Mijëra galaktika që vezullojnë me yje dhe hëna.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 27

Nëse keni një takim, qëndroni të vendosur!

Valët dalin në det dhe dallgët kthehen.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 28

Lule të buzëqeshura buzë lumit

Duke lëvizur me dashuri, njerëz paqësorë.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 29

Çdo lumturi është plot me mjaltë

Mundohuni të harroni por mbani mend gjithmonë.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 30

Kur pihet, pihet edhe një filxhan

Kur një ditë duhet të jetë mirënjohës.

Poema e lumtur e dashurisë me dy rreshta numër 31

Pak dashuri për të mbështetur botën

Pak talent për të dekoruar universin.

Poezi qesharake dashurie me dy rreshta numër 32

Mos u trishto për njëri-tjetrin

Kjo jetë nuk është e gjatë

Poezi qesharake dashurie me dy rreshta numër 33

Zemra është ende pak e kuqe

Gjithashtu, një falenderim i madh për të gjithë

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 34

I kam thënë vetes shumë herë

Dashuria është dashuri, por mos u mbajt pas dashurisë

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 35

Kush tha se dashuria është vuajtje?

Ju lutemi një jetë me vuajtje për ta dashur njëri-tjetrin.

Poema e lumtur e dashurisë me dy rreshta numër 36

Çdo lumturi është plot me mjaltë

Mundohuni të harroni por mbani mend gjithmonë.

Poema e lumtur e dashurisë me dy rreshta numër 37

Sikur të ishe një pikë dielli

Eksploroni më shumë: Mësoni (Tutorial) Si të vizatoni hartën më të fundit të mendjes, të thjeshtë, të bukur dhe mbresëlënëse të muajit
READ  Cách đăng lại, reup story trên Instagram của người khác về của bạn đơn giản nhất

Ngrohni një zemër të vetmuar.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 38

Unë sjell gjithë dashurinë më të vërtetë

Jepini dikujt në këmbim të një dhimbjeje.

Poema qesharake e dashurisë me dy rreshta numër 39

Dielli i pasdites një hije e një të huaji

Gjethet bien butësisht, i dashuri im i mungon.

Poezi qesharake dashurie 2 rreshta numër 40

Anija që shkon pa breg kthehet

Deti i pafund blu ishte i rrethuar nga një rrjetë qorre.

Poezi për të dashuruarit E shkurtër por përmban shumë nivele dhe emocione në dashurinë më të pastër dhe më të vërtetë. Dashuria me ëmbëlsinë, hidhërimin dhe lumturinë e pazëvendësueshme është përmbledhur në poezitë romantike të dashurisë më poshtë.

Poezi për të dashuruarit Duke dërguar kaq shumë nostalgji në një zemër të rëndë, duke u rikuperuar kur nuk jeni me personin që doni. Dërgojini asaj një mijë nostalgji me poezitë e dashurisë më poshtë

❀✩❀ poezi e shkurter mungon nje dashnor larg 01 ❀✩❀
Edhe pse dy rajone…por ndajnë të njëjtën nostalgji
Zemra e vogël në dhomë është ende duke pritur
Ende presim që të vijë ky dimër
Shpirti le të jetë gjithmonë i ekspozuar ndaj gëzimit.

❀✩❀ poezi e shkurter mungon nje dashnor larg 02 ❀✩❀
Gjysh pse po më torturon kështu?
Me mungon gjithe diten
Zonja Nguyet, pse është makina kaq larg?
Rruga është ende larg nga varka… rruga për në Son Khe.

❀✩❀ poezi e shkurtër për dashnoren e largët 03 ❀✩❀
Sa netë do të shpërthejë nostalgjia
Veriu dhe Jugu janë mijëra kilometra larg nesh
Por si ta varrosni veten në dashuri?
Vrite ëndrrën dorë për dore.

❀✩❀ poemë e shkurtër më mungon një dashnor larg 04
Cili kujtim më i mirë se ai që do?
Kur vazhdoni të mbani shumë shpresë
Nuk dua që dashuria jonë të jetë valë
Duartrokisni përgjithmonë dhe pastaj është ftohtë në distancë…

❀✩❀ poezi e shkurter per te munguar nje dashnor i larget 05 ❀✩❀
ti dhe unë në të dyja anët
Lumi kujton yjet gjatë e gjerë
Zgjata dorën por nuk munda të përqafoja
Kujtesa e tij është plot për të luajtur.

❀✩❀ poezi e shkurter per te munguar nje dashnor i larget 06 ❀✩❀
Jetoj apo ekzistoj?
Dhe çdo ditë ndihem ndryshe
Kujtimet për ju janë si valë ulëritës
Qëndroni në zemrën tuaj lart.

❀✩❀ poezi e shkurter per te munguar nje dashnor i larget 07 ❀✩❀
Me mungon shume keto dite
Perëndimi i diellit i mbulon sytë e lodhit
Gjatë gjithë natës ai shkonte përpara dhe mbrapa
Ai dëshiron flokë gri në zemrën e tij.

Koleksion me poezi për dashnoren më të ëmbël dhe romantike të të gjitha kohërave

❀✩❀ poezi e shkurtër për dashnoren e largët 08 ❀✩❀
Si ta mposhtim nostalgjinë?
Mbush çdo frymëmarrje të zemrës
Natën, peizazhi bie në një gjumë të qetë
Pse vlon nostalgjia ne imazhe???

Eksploroni më shumë: Pse sytë e kafshëve shkëlqejnë në dritë?
READ  Bản đồ hành chính Nước Cộng Hoà Xã Hội Chủ Nghĩa Việt Nam

❀✩❀ poezi e shkurter per te munguar nje dashnor i larget 09 ❀✩❀
Pa ty, unë ëndërroj në ëndërr
Dëshira për dashuri për të kënaqur nostalgjinë
Buzët e lakmuara që pëshpëritin dashuri
Mos u shkretë nata e gjatë, e dashur.

❀✩❀ poezi e shkurter me mungon dashnorja jote larg 10
Nëse di të duash, por të vuash, e dashura ime
Pastaj dua të jem vetëm për pjesën tjetër të jetës sime
I vetëm, dua të jem vetëm në heshtje
Për të mos u trishtuar, mos ju mungon!

❀✩❀ poezi e shkurter me mungon dashnorja jote larg 11
Më mungon shumë… Shumë njerëz të duan shumë!
Dhe e trishtuar sepse edhe unë të dua
Oh dashuria ime! Pse jo pak e ëmbël
Por ende e brishtë si gati për t’u thyer.

❀✩❀ poezi e shkurtër për të munguar një dashnor larg 12
Dua të më mungosh, më vjen keq në stomak
Duke ju dërguar dashuri të ëmbël dhe të sinqertë
Shpresoj që kjo jetë të jetë gjithmonë e mrekullueshme
Historia e dashurisë që kam shkruar me ju.

❀✩❀ poezi e shkurter miss a lover larg 13
Numëroni kohën duke trokitur në derë
Nata është plot nostalgji
Jam vetëm pranë llambës së tharë
Duke kërkuar në mungesë hijen në distancë…

❀✩❀ poezi e shkurter per te munguar nje dashnor i larget 14 ❀✩❀
Larg jush, rrugë e vetmuar
Rreshtat e stolave ​​prej guri askush nuk flet
Vetëm kafene mendoj
Numëro pikat e pikëllimit.

Këto janë artikuj poezi për të dashurin Më të mirat, më kuptimplotët janë sintetizuar dhe përzgjedhur nga ne për lexuesit tanë, duke shpresuar t’ju sjellim së bashku momente relaksi dhe rehatie. Ju uroj të keni dashuri të bukur dhe lumturi

Ju shikoni postimin Koleksion me poezi për dashnoren më të ëmbël dhe romantike të të gjitha kohërave
E keni rregulluar ende gabimin e zbuluar?, nëse jo, ju lutemi shtoni komentet tuaja në koleksionin më të mirë të poezive të ëmbla dhe romantike të dashurisë të të gjitha kohërave.
më poshtë për BINH THANH HIGH SCHOOL për të ndryshuar dhe përmirësuar përmbajtjen më mirë për ju! Faleminderit që vizituat faqen e internetit: thptbinhthanh.edu.vn të SHKOLLËS SË LESME BINH THANH

Shihni gjithashtu: Numrat me fat të sotëm sipas datës së lindjes, numrat me fat të sotëm sipas 12 zodiakave

Kategoria: Njohuri të përgjithshme

Mos harroni të citoni këtë artikull: Koleksion me poezi për dashnoren më të ëmbël dhe romantike të të gjitha kohërave
e faqes së internetit thptbinhthanh.edu.vn

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tìm hiểu Tuyển tập thơ tặng người yêu ngọt ngào và lãng mạn nhất thời đại mới nhất tháng . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *