Tìm hiểu Top 30 Bản vẽ nhà ống 2 tầng đẹp & chi tiết [File CAD] mới nhất tháng

Rate this post

Ju jeni duke shikuar: Top 30 vizatimet e bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe [File CAD]thptbinhthanh.edu.vn

30 vizatimet më të bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe më poshtë i ndihmojnë investitorët të marrin më shumë ide dizajni përpara ndërtimit.

Mục lục ẩn

1. Vizatimi më i detajuar i shtëpisë me tuba 2-katëshe CAD

Vizatim i shtepise me tuba 2 kate me permasa 4.6m x 14.65m

Shtëpitë me tuba, shtëpitë e qytetit kanë shumë madhësi të ndryshme sepse planifikimi në Vietnam nuk është i mirë, madhësia e shtëpive ka shumë stile. Prandaj, vizatimi i një shtëpie me tub 2-katëshe ka shumë, shumë madhësi të ndryshme në varësi të sipërfaqes së tokës së pronarit të shtëpisë. Megjithatë, shtëpitë me tuba 2-katëshe janë të njohura në qytet me madhësi fasade nga 3m në 5m dhe gjatësi nga 10m në 20m. Më poshtë janë vizatimet e shtëpive me tuba 2-katëshe sipas madhësive më të njohura.

READ  Tặng quà gì trong Ngày của Cha?

1.1 Vizatim i shtepise me tuba 2 kate me permasa 4.6m x 14.65m

Vizatim i shtepise 2 kate me tuba me permasa 6m x 16m me garazh

Vizatimet e shtëpive të qytetit dykatëshe dhe shtëpive me tuba me përmasa 4.6 m x 14.65 m janë të kërkuara nga shumë njerëz, sepse kjo është një pjesë e zakonshme e tokës në zonat e planifikuara të banimit. Me një sipërfaqe kaq të madhe, investitori mund të ndërtojë një shtëpi 2-katëshe me 1 sallon, 1 dhomë ngrënie dhe 2 dhoma gjumi. Përveç kësaj, investitori mund të projektojë një dysheme shtesë për të bërë një oborr tharjeje ose të shërbejë për të përmirësuar më shumë kate më vonë.

1.2 Vizatim i shtepise me tuba 2 kate me permasa 6m x 16m me Garazh Makine

Vizatim i shtëpisë 2-katëshe me tuba 2 dhoma gjumi me përmasa 3m x 12m

Për pronarët e shtëpive me makina, ata shpesh zgjedhin parcela me gjerësi 6 m, sepse ata mund të projektojnë një garazh pikërisht në shtëpi. Me një sipërfaqe toke prej 6mx16m, ka shumë opsione të ndryshme projektimi. Në rastin e një dizajni të një garazhi të brendshëm, pronari i shtëpisë do të zgjedhë 1 Garazh, 1 dhomë ndenjeje të kombinuar me dhomën e ngrënies dhe 2 dhoma gjumi. Ky dizajn shtëpie është i përshtatshëm për një familje me rreth 4 persona.

1.3 Vizatim i një shtëpie tubash 2-katëshe me 2 dhoma gjumi me përmasa 3m x 12m

Vizatim i shtëpisë 2-katëshe me tuba 2 dhoma gjumi me përmasa 3m x 12m

Në qytet nuk mungojnë shtëpitë e vogla me gjerësi vetëm 3m ose më shumë se 3m. Gjerësia e ngushtë e bën të vështirë për investitorët gjetjen e një plani të përshtatshëm të projektimit të shtëpisë me tub 2-katësh. Vizatimi i nje shtepie 2 kate me permasa 3m x 12m siper ka 1 sallon, 1 kuzhine, 2 dhoma gjumi plotesisht funksionale per nje familje te vogel. Nëse zotëroni një tokë me një zonë të ngjashme, duhet ta kontrolloni patjetër për të optimizuar funksionin e shtëpisë.

Eksploroni më shumë: Shembuj të minutave të punës (3 shabllone)

1.4 Vizatim i shtëpisë së qytetit 2-katësh me përmasa 5.5mx12m (me kopsht)

Vizatim i baneses 2 kateshe me permasa 5.5mx12m (me kopsht)

Shtëpitë e qytetit me sipërfaqe të ndryshme, parcela toke prej 5.5×12 m shpesh gjenden në zona urbane të planifikuara, zona risistemimi ose nënndarje për shitje. Sipërfaqja prej 5.5x12m mbi 60m2 ka shumë opsione të ndryshme projektimi. Në këtë rast, arkitekti zgjodhi të projektonte një shtëpi 2-katëshe, 3 dhoma gjumi, 1 sallon, 1 kuzhinë dhe 2 WC. Funksionet e brendshme janë rregulluar në mënyrë optimale për të krijuar një hapësirë ​​private.

1.5 Vizatim i shtëpisë së qytetit me sipërfaqe 10m x 17m (pa kalim në dysheme)

Vizatim i shtëpisë së qytetit me sipërfaqe 10m x 17m (pa kalim në dysheme)

Një shtëpi me gjerësi 10 m është e rrallë, por nëse haset në ndërtim duhet të sigurohet siguria teknike. Për një shtëpi me sipërfaqe 10m x 17m, do të ketë 2 opsione të përdorimit të dyshemeve të sheshta mbi hapësira dhe kolona dhe trarë normalë. Për të garantuar sigurinë, arkitekti zgjodhi të ndante dyshemenë me trarë dhe gjeti një mënyrë për të fshehur kolonën në mes të shtëpisë për të shmangur humbjen e bukurisë. Me një sipërfaqe kaq të madhe shtëpie, vizatimi duhet të ketë një garazh me 4 rrota.

READ  Hướng dẫn từ A – Z cách check, kiểm tra IMEI Apple Watch chính xác nhất

1.6 Vizatim i një shtëpie në qytet 2-katëshe me një sipërfaqe prej 4m x 13.5m

1.7 Vizatim i shtepise me tuba 2 kate me permasa 4.5m x 14m

Vizatim i shtepise me tub 2 kate me permasa 4.5m x 14m

Vizatimi i një shtëpie 2-katëshe me përmasa 4.5mx14m në artikull është rregulluar thjesht për familjet me fëmijë të vegjël, me shumë hapësirë ​​​​loje për fëmijët. Në veçanti, me këtë vizatim, kati i parë i shtëpisë mund të përdoret për biznesin e dyqaneve të vogla. Vizatimi i mesiperm eshte i dizajnuar me 1 sallon te madh, 1 kuzhine, 2 dhoma gjumi dhe 2 tualete.

Eksploroni më shumë: Zbuloni 6 kurset kryesore të TikTok: Rritni shitjet x10, ndërveprim (2023) muajin e fundit

1.8 Vizatim i një shtëpie tubash 2-katëshe me një sipërfaqe prej 6m x 24m

Shtëpia me sipërfaqe 6m x 24m ka shumë mundësi ndërtimi të ndryshme, por për një shtëpi tubash 2-katëshe kjo sipërfaqe mjafton për 1 sallon, 1 dhomë ngrënie dhe 4 dhoma gjumi. Funksioni i shtëpisë është projektuar me zgjuarsi, me sipërfaqe të mjaftueshme për të përdorur dhe optimizuar funksionin, koston e ndërtimit, në përputhje me feng shui.

1.9 Vizatim i sipërfaqes së shtëpisë së qytetit 6.8m x 10m

Vizatim i siperfaqes se shtepise se qytetit 6.8mx10m

Vizatimet e shtëpive të qytetit 2-katëshe dhe shtëpive me tuba me një sipërfaqe prej 6.8 m x 10 m janë vendosur në pjesën e këndit me 2 fasada (në afërsi të rrugës). Funksioni i shtepise perfshin: 1 dhome ndenje, 1 dhome ngrenie dhe 3 dhoma gjumi, te mjaftueshme per te jetuar nje familje me 3-5 persona. Në veçanti, kati i parë ka 1 dhomë gjumi, kështu që është shumë i përshtatshëm për familjet me të moshuar që nuk janë të përshtatshëm për të ngjitur shkallët.

1.10 Vizatim i një shtëpie në qytet 2-katëshe me sipërfaqe 5m x 25m me një garazh

Vizatim i nje shtepie 2 kateshe me siperfaqe 5m x 25m me garazh

Kushdo që ka një truall 5 m x 25 m, nuk ka nevojë të ndërtojë një shumëkatëshe, ende plotësisht funksionale. Trualli 5 x 25 m ne vizatimin e projektimit 2 kate ka 1 Garazh, 1 sallon, 1 dhome ngrenie, 4 dhoma gjumi, 1 dhome adhurimi, 1 oborr tharjeje. Në veçanti, kati i parë ka dhoma gjumi për të moshuarit dhe fëmijët. Shtëpitë me këtë sipërfaqe shpesh kanë kosto shumë të larta ndërtimi dhe janë të vështira për t’u ndërtuar, kështu që vizatimet duhet të jenë të sakta.

2. Vizatim i bukur dhe i detajuar i shtepise me tub 2 kate per ndertim

Shtëpia me tub 2-katëshe ka shumë opsione të ndryshme të projektimit, në varësi të nevojave të pronarit dhe sipërfaqes aktuale të tokës. Përveç vizatimeve të mësipërme, mund t’i referoheni vizatimeve të shtëpive me tuba 2-katëshe në formën e skedarëve AutoCAD të detajuara, plotësisht funksionale dhe moderne për të mbështetur ndërtimin.

Ju mund të shkarkoni 30 vizatimet më të bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe këtu:

Eksploroni më shumë: Mësoni çfarë është fenoli? Vetitë dhe aplikimet më të fundit kimike të fenolit
READ  Top ứng dụng chuyển ảnh thành tranh vẽ trên điện thoại

30-ban-veh-na-ong-2-tang-dep-chi-tiet-file-cad.rar

Në artikull janë 30 vizatimet kryesore të shtëpive me tuba 2-katëshe të madhësive të ndryshme me një plan urbanistik të detajuar funksional. Paçi një ditë të mbarë!

Ju shikoni postimin Top 30 vizatimet e bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe [File CAD] A e keni rregulluar problemin e zbuluar?, nëse jo, ju lutemi komentoni më shumë mbi 30 vizatimet më të bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe [File CAD] më poshtë për BINH THANH HIGH SCHOOL për të ndryshuar dhe përmirësuar përmbajtjen për t’ju shërbyer më mirë! Faleminderit që vizituat faqen e internetit: thptbinhthanh.edu.vn të SHKOLLËS SË LESME BINH THANH

Mos harroni të citoni këtë artikull: Top 30 vizatimet e bukura dhe të detajuara të shtëpive me tuba 2-katëshe [File CAD] e faqes së internetit thptbinhthanh.edu.vn

Kategoria: Njohuri të përgjithshme

“Shiko

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tìm hiểu Top 30 Bản vẽ nhà ống 2 tầng đẹp & chi tiết [File CAD] mới nhất tháng . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *