Tìm hiểu Nail box là gì? Thời hạn dùng và những mẫu nail box đẹp mới nhất tháng

Rate this post

Ju jeni duke shikuar: Çfarë është kutia e thonjve? Data e skadencës dhe mostrat e bukura të kutisë së thonjveSHKOLLA E LESME BINH THANH

Çfarë është një kuti gozhdë, kjo është një frazë që nuk është më shumë e çuditshme. Për adhuruesit e modës në përgjithësi apo adhuruesit e thonjve në veçanti, kutitë e thonjve janë shumë të njohura. Por a e kuptoni vërtet këtë produkt, le t’i përgjigjemi përmes artikullit.

Mục lục ẩn

Çfarë është kutia e thonjve?

Nuk mund të mohohet se industria e modës dhe bukurisë po lulëzon sot. Kur standardet e jetesës përmirësohen, rritet kërkesa për estetikë dhe bukuri. Ky person “urren” të shpenzojë shumë kohë për një gjë. Prandaj, industria e thonjve ka hedhur në treg thonj fals, në mënyrë që të plotësojë sa më shpejt nevojat e klientëve për bukurinë.

Duhet të keni dëgjuar shumë, por a e dini se çfarë është kutia e thonjve? Nailbox, i njohur edhe si thonjtë e rremë, aktualisht është mjaft i popullarizuar tek femrat. Ky është një grup prej 10 thonjsh ose pedikyrësh të projektuar paraprakisht në kuti.

Të njohura për komoditet, dizajne të shpejta, të larmishme, çmime të përballueshme… Pa marrë parasysh se sa i zoti të jeni, kutia e thonjve ka ende dizajne të mjaftueshme që të gjithë të zgjedhin për të qenë të kënaqur.

Çfarë është kutia e thonjve?  Është një grup prej 10 thonjsh/këmbësh të projektuar paraprakisht

Çfarë është kutia e thonjve? Është një grup prej 10 thonjsh/këmbësh të projektuar paraprakisht

Nuk është e natyrshme që kutia e thonjve të jetë kaq e dashur nga vajzat. Thonjtë e rremë duket se nuk kanë kufij krijues. E besuar nga modelet, mbretëreshat e bukurisë, fashionistet në pasarelë… Kjo është një zgjedhje e shkëlqyer për një vajzë që pëlqen të shkëputet në stilin e saj personal. Apo festa të paparalajmëruara, femrat nuk kanë shumë kohë për të shkuar në spa.

READ  Jun Phạm là ai? tiểu sử, sự nghiệp, đời tư, tình cảm của nam ca sĩ

Çfarë përfshin kutia e thonjve?

Që në fillim, shumë njerëz kanë pyetur veten se çfarë është kutia e thonjve, çfarë përfshin… Shumica e salloneve të spa-ve kanë shumë dizajne të kutive të thonjve nga të cilat vajzat mund të zgjedhin. Në një grup do të përfshijë:

Set me 10 gozhda

Kompleti i thonjve me 10 pjesë do të dizajnohet sipas madhësisë bazë të thonjve për njerëzit mesatarë të thonjve. Nëse nuk i përshtatet kësaj madhësie, mund t’i kërkoni stilistit të porosisë një madhësi të personalizuar për një përshtatje më të mirë.

dosje e vogël e thonjve

Lidhja e thonjve në kutinë e thonjve është zakonisht në përmasa të vogla, përdorni skedarin për të liruar formën e thonjve sipas dëshirës së saj. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të lyeni sipërfaqen e thonjve për ta bërë atë më të sigurt kur vendosni thonjtë e rremë.

Çfarë përfshin kompleti i kutisë së thonjve?  Janë thonj fallco, ngjitës...

Çfarë përfshin kompleti i kutisë së thonjve? Këto janë thonj fallco, ngjitës…

Ngjitës

Ngjitës që përdoret për të ngjitur thonjtë e rremë dhe të vërtetë. Nëse ajo dëshiron të përdorë kutinë e thonjve për rreth 2-3 javë, duhet të përdorë ngjitës. Ata do të përshtaten mirë në thonjtë e vërtetë, kur përdorni thonjtë e rremë nuk do të mbërthehen.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Rregullorja? Autoriteti për të shpallur dhe procesi i formulimit të rregulloreve?

guri

Ngjashëm me ngjitësin, shiriti ngjitës përdoret gjithashtu për ngjitjen e thonjve. Ajo thjesht duhet të përdorë shirit ngjitës për të ngjitur thonjtë fallco për të pasur duar të bukura. Ajo do t’i mbajë thonjtë vetëm për 1-2 ditë maksimumi sepse ngjitja nuk është aq e lartë sa ngjitësi.

ngjit

Shufra e shpimit përdoret për të ndezur lëkurën në bazën e thoit. Forma e thoit të vërtetë më pas do të jetë më e rrumbullakosur, ngjitja e thoit të rremë do të jetë më e ngushtë dhe më e qëndrueshme. Përveç kësaj, shkopi mund të përdoret gjithashtu për të hequr thonjtë e rremë kur ajo dëshiron të ndryshojë një grup të ri.

Sa herë mund të përdoret kutia e thonjve?

Përveç pyetjes se çfarë është kutia e thonjve, sa herë mund të përdoret kutia e thonjve është gjithashtu diçka për të cilën u interesojnë femrave. Qëndrueshmëria është faktori kryesor që përcakton se sa herë mund të përdoret kutia e thonjve. Një gjendje tjetër është për shkak të mënyrës se si ajo kujdeset për thonjtë e saj të rremë dhe të vërtetë.

Sa është qëndrueshmëria e kutisë së thonjve?

Qëndrueshmëria e kutisë së thonjve varet nga mënyra se si ajo zgjedh ngjitësin e thonjve dhe kujdeset për thonjtë e saj. Ngjitësi i thonjve do të zgjasë më shumë se ngjitësit e thonjve. Qëndrueshmëria e kutisë së thonjve kur përdorni ngjitës të specializuar është rreth 2-3 javë. Ngjitëset e thonjve bien në rreth 1-2 ditë.

A është e ripërdorshme kutia e thonjve?

Çfarë është kutia e thonjve, sa herë mund të përdoret, a mund të ripërdoret? Këto janë pyetjet që përcaktojnë përdorimin e kutive të thonjve nga gratë. Së bashku me komoditetin dhe shpejtësinë, thonjtë e rremë mund të ripërdoren rreth 3-4 herë. Nëse kujdeseni mirë kur hiqni gozhdën e vjetër dhe gjithashtu gjatë përdorimit.

READ  Hé lộ phiên bản Valorant Mobile được chạy thử nghiệm tại Trung Quốc

Kutia e thonjve mund të ripërdoret 3-4 herë

Kur lyeni për të lëmuar sipërfaqen e thoit, kini kujdes që të mos gërvishtni shtresën me brirë në gozhdë. Nëse ajo nuk guxon të zbardh thonjtë e saj në shtëpi, shkoni në spa me reputacion për t’i hequr ato në mënyrë të sigurt.

Sa kushton kutia e thonjve?

Eksploroni më shumë: Kush është komandanti dhe ekzekutivi më i lartë në ushtri?

Kompletet e kutive të thonjve në treg do të bien midis 50 – 100,000 VND/set. Thonjtë në këto grupe janë zakonisht më të hollë dhe më pak teksturë sesa në banjat dhe sallonet. Kutia e thonjve mund të jetë gjithashtu deri në miliona nëse ajo kërkon thonj të sofistikuar dhe unikë.

Modeli i bukur i kutisë së thonjve

Llak i thjeshtë për thonjtë

Ky model i thjeshtë boje me shkëlqim është gjithmonë i “gjuajtur” me entuziazëm nga të rinjtë. Edhe pse mbulon vetëm 1 ngjyrë në të gjithë thoin, sërish mjafton për të nxjerrë në pah duart e saj. Ky opsion është i përshtatshëm për çdo rast pa e bërë pronarin në hije, ose ekstravagant.

Modeli i thjeshtë i bojës me shkëlqim, por ende ruan elegancën për njerëzit e bukur

Modeli i thjeshtë i bojës me shkëlqim, por ende ruan elegancën për njerëzit e bukur

Kutia e thonjve me model vizatimor

Jeni një vajzë që i pëlqen personazhet e filmave vizatimorë? Pra, ky do të jetë një dizajn i mrekullueshëm i thonjve. Do t’ju duket jashtëzakonisht interesante kur personazhet tuaja të preferuara pikturohen në thonjtë e saj dhe shkoni kudo që ajo dëshiron të shkojë me ju. Kthejeni pronarin në një vajzë të butë, ëndërrimtare me një shpirt që i pëlqen të fluturojë.

Modele vizatimore thonjve për vajzat ëndërrimtare

Modele vizatimore thonjve për vajzat ëndërrimtare

Thonj me model lope qumështi

Modeli i thonjve të lopës qumështore sjell personalitet, të fortë por edhe plot butësi. Sa herë që vizatoni këtë model, asnjë thonj nuk do të jetë kurrë i njëjtë. Ekskluzive dhe të veçanta, vajzat do të kujtojnë se çfarë një kuti thonjsh me dizajne të zbukuruara të thonjve. Për më tepër, teksturat nuk ndalen vetëm në bardh e zi. Ka shumë versione të ndryshme ngjyrash si rozë e lopës qumështore, blu e lopës qumështore …

Model lope qumështi me shumë versione të ndryshme ngjyrash

Model lope qumështi me shumë versione të ndryshme ngjyrash

Kuti me pika të thonjve

Modeli me pika nuk është shumë i ri, por as i vjetër. Modeli me pika me përmasa të ndryshme mjafton për të nxjerrë në pah duart tuaja të bukura. Nëse mendoni se 10 thonjtë janë të gjithë pika polka që duken të mërzitshëm, provoni t’i kombinoni me modele të tjera. Ajo do ta shohë këtë model të ri me pika menjëherë!

Model polka i kombinuar me model ariu për mikeshat delikate

Model polka i kombinuar me model ariu për mikeshat delikate

Stili i thonjve me kuadrate

Ky stil i thonjve plaid e ka origjinën në Kore dhe ka shkaktuar ethe për një kohë të gjatë. Deri më tani, jo shumë njerëz pyesin se çfarë është një gozhdë kuti, sepse ky stil i thonjve është shumë i preferuar nga të rinjtë. Ka shumë variacione të ndryshme në vend të vetëm me kuadrate bardh e zi si në fillim, duke krijuar risi dhe më shumë zgjedhje.

Eksploroni më shumë: Kush është Hong Hoang? Si është tani Hong Hoang?

Modeli me kuadrate nuk del kurrë nga moda

Modeli me kuadrate nuk del kurrë nga moda
READ  TikToker Cô Ngọc Béo vừa qua đời là ai?

Çfarë është kutia e thonjve, çfarë përfshin, sa herë mund të përdoret një komplet, a është e qëndrueshme kutia e thonjve, sa kushton kutia… Të gjitha pyetjeve të mësipërme janë përgjigjur me përpikëri në artikull.

Është e pamohueshme që ky mjet është i nxehtë mes të rinjve dhe adhuruesve të modës. Bëni një zgjedhje të zgjuar për të zotëruar një set kuti thonjsh të përshtatshëm dhe të përballueshëm.

Tri Tri Spa ju uron suksese!

Shihni më shumë artikuj mbi të njëjtën temë:

Top 9 modele të thjeshta, elegante dhe simpatike të thonjve

Sintetizoni mbi 20 ngjyra manikyri për të

Ju shikoni postimin Çfarë është kutia e thonjve? Data e skadencës dhe mostrat e bukura të kutisë së thonjve A e rregulluat problemin që zbuluat?, nëse jo, ju lutemi komentoni më tej se çfarë është kutia e thonjve? Data e skadencës dhe mostrat e bukura të kutisë së thonjve më poshtë për BINH THANH HIGH SCHOOL për të ndryshuar dhe përmirësuar përmbajtjen më mirë për ju djema! Faleminderit që vizituat faqen e internetit: thptbinhthanh.edu.vn të SHKOLLËS SË LESME BINH THANH

Mos harroni të citoni këtë artikull: Çfarë është kutia e thonjve? Data e skadencës dhe mostrat e bukura të kutisë së thonjve e faqes së internetit thptbinhthanh.edu.vn

forum bukurie

Shihni më shumë detaje rreth Çfarë është Nail Box? Data e skadencës dhe mostrat e bukura të kutisë së thonjve

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tìm hiểu Nail box là gì? Thời hạn dùng và những mẫu nail box đẹp mới nhất tháng . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *