Tiểu sử thành viên Mamamoo: Solar, Moonbyul, Wheein và Hwasa

Rate this post

Bashkohuni me shkollën e mesme Le Hong Phong për të mësuar biografitë e anëtarëve të Mamamoo: Solar, Moonbyul, Wheein dhe Hwasa

Kush është Mamamoo?

Mamamoo është një grup vajzash koreano-jugore i përbërë nga 4 anëtarë: Solar, Moonbyul, Wheein Dhe Hwasa. Grupi zyrtarisht debutoi më 19 qershor 2014 me këngën “Zoti. e paqartë”Që në singlin e parë, grupi është vlerësuar nga kritikët muzikorë si një nga këngët më të mira debutuese të Kpop të vitit 2014.

Piper

Po shikoni: Biografitë e anëtarëve të Mamamoo: Solar, Moonbyul, Wheein dhe Hwasa

Edhe pse ka shumë grupe të reja të lindura sot, Mamamoo është vërtet i pagabueshëm për shkak të përvojës shumëvjeçare “betejore” dhe teknikës së patëmetë. Dihet se të 4 anëtarët e Mamamoo zotërojnë zëra të fuqishëm, qoftë duke kënduar karaoke, duke performuar apo “kënduar vegjetarian” u jep dëgjuesve ndjenjën e shijimit të një versioni të regjistruar paraprakisht. Përveç kësaj, ajo që i bën fansat t’i duan këto 4 vajza është “loja e tyre e çmendur”, jo vetëm miqësore dhe gazmore, por Mamamoo nuk ka frikë të bëjë shaka për t’i dashuruar fansat. Ndalo. Çfarë prisni pa u bashkuar me shkollën e mesme Le Hong Phong për të talentuarit për të mësuar biografitë dhe jetën private të këtyre anëtarëve të grupit “baltë”!

diell . biografia e anëtarit

Piper

 • Emri i skenës: Dielli (솔라)
 • Emri i lindjes: Kim Yong Sun (김용선)
 • Pozicioni në grup: Drejtues, Kryevokalist, Vizual, Fytyrë Përfaqësuese e grupit
 • Data e lindjes: 21 shkurt 1991 – Zodiaku: Peshqit (Peshqit)
 • Lartësia: 163 m – Pesha: 43 kg

Biografia dhe karriera:

Solar ka lindur në Seul, Koreja e Jugut, ajo jeton me prindërit dhe motrën më të madhe (Yong-hee). Dihet se ajo është diplomuar në Akademinë e Muzikës në Universitetin e Modem K.

Fillimisht ajo kishte planifikuar të bëhej stjuardesë, por më pas iu kthye këngës. Ajo mori pjesë në “King of Mask Singer” në vitin 2015 dhe “Ne u martuam” në 2016, si dhe fitoi çmimin “Çifti më i mirë” me këngëtarin e njohur mashkull.

Duke parë popullaritetin dhe suksesin aktual me Mamamoo, pak njerëz e dinë që ajo mori audicion dhe u eliminua në shumë kompani argëtuese. Por për të arritur ëndrrën e saj, ajo tregtoi 3 vite trajnim në kushte të vështira në një kompani të sapokrijuar dhe ishte shumë e re.

Lloji ideal i solarit është: një burrë që i ngjan Simon D Sunbaeinim, sepse sipas Solar, asaj i pëlqen mënyra se si ai bën rep, shumë mbresëlënëse dhe e fuqishme.

>> Ka etiketa që ju interesojnë: Çifti i stuhishëm MAMAMOO erdhi fshehurazi në Vietnam

Profili i Anëtarit Moonbyul

Piper

 • Emri i skenës: Moonbyul (문별)
 • Emri i lindjes: Moon Byul Yi (문별이)
 • Pozicioni në grup: Reperi kryesor, Kërcimtar kryesor, Vokalisti Kryesor, Vizual
 • Data e lindjes: 22 dhjetor 1992 – Zodiakuo: Bricjapi (Bricjapi)
 • Lartësia: 165 m – Pesha: 45 kg
READ  Tìm hiểu Mg(OH)2 là chất gì? Các tính chất cùng ứng dụng của Mg(OH)2 cập nhật 2022 mới nhất tháng

Biografia dhe karriera:

Eksploroni më shumë: Mësoni Formulën e Alaninit, vetitë më të fundit fizike dhe kimike të muajit të Alaninit

Duke iu referuar Mamamoo, ne do të kujtojmë menjëherë bukurinë e shkëlqyer të Solar ose zërin e mrekullueshëm të Wheein dhe Hwasa, por nuk mund ta injorojmë bukuroshen Moonbyul.

Përveç këndimit dhe repit, Moonbyul konsiderohet edhe një aktor i aftë. Ajo luajti rolin e Yoo Na-young në filmin “Fillimi i dashurisë”.

Profili i anëtarit të Wheein

 • Emri i skenës: Wheein (휘인)
 • Emri i lindjes: Jung Whee In (정휘)
 • Pozicioni në grup: Këngëtari kryesor, kërcimtar kryesor
 • Data e lindjes: 17 prill 1995 – Zodiaku: Dashi (Dash)
 • Lartësia: 162 m – Pesha: 43 kg

Biografia dhe karriera:

I pëlqen të vizatojë dhe është shumë e mirë edhe në vizatim, ka një tatuazh që e ka bërë vetë.

Lloji ideal i të dashurit të Whein: Ajo pëlqen njerëz si Bebenzino sunbaenim

Profili i Anëtarit Hwasa

Piper

 • Emri i skenës: Hwasa (화사)
 • Emri i lindjes: Ahn Hye Jin (안혜진)
 • Pozicioni në grup: Vokalisti kryesor, Reperi kryesor, Maknae
 • Data e lindjes: 17 prill 1995 – Zodiaku: Luani (Leo)
 • Lartësia: 162 m – Pesha: 44 kg

Biografia dhe karriera:

Hwasa lindi dhe u rrit në Jeollabuk-do, Koreja e Jugut. Ajo jeton këtu me prindërit dhe dy motrat më të mëdha. Dihet se ajo u diplomua në shkollën e mesme të Arteve të Informacionit Wonkwang.

Në Mamamoo, Hwasa është kuzhinieri kryesor sepse i pëlqen dhe gatuan shumë mirë. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka një hobi të dëgjuar muzikë xhaz dhe është shumë e dhënë pas Rihanna.

Lloji ideal i Hwasa: Asaj i pëlqejnë shumë meshkujt mashkullorë si Ryu Seung Ryong sunbaenim apo George Clooney.

Me informacionin e mësipërm, shpresojmë se do t’i ndihmojë fansat të kuptojnë më shumë rreth idhullit të tyre, ju lutemi vazhdoni të mbështesni dhe prisni për produktet e reja të Mamamoo. Mos harroni të ndiqni Shkolla e mesme Le Hong Phong për të përditësuar biografinë dhe lajmet më të fundit të yjeve të Kpop.

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Eksploroni më shumë: Sipas Ligjit të Arsimit 2019 Çfarë përfshin një strukturë e përgjithshme arsimore?

Kategoria: Të përgjithshme

Shiko

Kush është Mamamoo?

Mamamoo është një grup vajzash koreano-jugore i përbërë nga 4 anëtarë: Solar, Moonbyul, Wheein Dhe Hwasa. Grupi zyrtarisht debutoi më 19 qershor 2014 me këngën “Zoti. e paqartë”Që në singlin e parë, grupi është vlerësuar nga kritikët muzikorë si një nga këngët më të mira debutuese të Kpop të vitit 2014.

Piper

Edhe pse ka shumë grupe të reja të lindura sot, Mamamoo është vërtet i pagabueshëm për shkak të përvojës shumëvjeçare “betejore” dhe teknikës së patëmetë. Dihet se të 4 anëtarët e Mamamoo zotërojnë zëra të fuqishëm, qoftë duke kënduar karaoke, duke performuar apo “kënduar vegjetarian” u jep dëgjuesve ndjenjën e shijimit të një versioni të regjistruar paraprakisht. Përveç kësaj, ajo që i bën fansat t’i duan këto 4 vajza është “loja e tyre e çmendur”, jo vetëm miqësore dhe gazmore, por Mamamoo nuk ka frikë të bëjë shaka për t’i dashuruar fansat. Ndalo. Çfarë prisni pa u bashkuar me shkollën e mesme Le Hong Phong për të talentuarit për të mësuar biografitë dhe jetën private të këtyre anëtarëve të grupit “baltë”!

READ  Cách kẻ khung viền cho văn bản trong word

diell . biografia e anëtarit

Piper

 • Emri i skenës: Dielli (솔라)
 • Emri i lindjes: Kim Yong Sun (김용선)
 • Pozicioni në grup: Drejtues, Kryevokalist, Vizual, Fytyrë Përfaqësuese e grupit
 • Data e lindjes: 21 shkurt 1991 – Zodiaku: Peshqit (Peshqit)
 • Lartësia: 163 m – Pesha: 43 kg

Biografia dhe karriera:

Solar ka lindur në Seul, Koreja e Jugut, ajo jeton me prindërit dhe motrën më të madhe (Yong-hee). Dihet se ajo është diplomuar në Akademinë e Muzikës në Universitetin e Modem K.

Fillimisht ajo kishte planifikuar të bëhej stjuardesë, por më pas iu kthye këngës. Ajo mori pjesë në “King of Mask Singer” në vitin 2015 dhe “Ne u martuam” në 2016, si dhe fitoi çmimin “Çifti më i mirë” me këngëtarin e njohur mashkull.

Duke parë popullaritetin dhe suksesin aktual me Mamamoo, pak njerëz e dinë që ajo mori audicion dhe u eliminua në shumë kompani argëtuese. Por për të arritur ëndrrën e saj, ajo tregtoi 3 vite trajnim në kushte të vështira në një kompani të sapokrijuar dhe ishte shumë e re.

Lloji ideal i solarit është: një burrë që i ngjan Simon D Sunbaeinim, sepse sipas Solar, asaj i pëlqen mënyra se si ai bën rep, shumë mbresëlënëse dhe e fuqishme.

>> Ka etiketa që ju interesojnë: Çifti i stuhishëm MAMAMOO erdhi fshehurazi në Vietnam

Profili i Anëtarit Moonbyul

Piper

 • Emri i skenës: Moonbyul (문별)
 • Emri i lindjes: Moon Byul Yi (문별이)
 • Pozicioni në grup: Reperi kryesor, Kërcimtar kryesor, Vokalisti Kryesor, Vizual
 • Data e lindjes: 22 dhjetor 1992 – Zodiakuo: Bricjapi (Bricjapi)
 • Lartësia: 165 m – Pesha: 45 kg

Biografia dhe karriera:

Moonbyul ka lindur në Gyeonggi-do, Koreja e Jugut. Ajo jeton me prindërit dhe dy motrat më të vogla. Aktualisht ajo studion në Akademinë e Arteve Paekche. Përveç këngës, publiku e njeh edhe si aktore.

Duke iu referuar Mamamoo, ne do të kujtojmë menjëherë bukurinë e shkëlqyer të Solar ose zërin e mrekullueshëm të Wheein dhe Hwasa, por nuk mund ta injorojmë bukuroshen Moonbyul.

Shumë artistë e krahasojnë Moonbyul-in me një këngëtare femër që ka një pamje të bukur dhe është shumë galante me koleget femra. Megjithatë, ajo që i bën fansat të admirojnë Moonbyul janë barku i saj i tonifikuar dhe trupi i nxehtë si një supermodele.

READ  Adu vjp là gì? – THPT Lê Hồng Phong

Përveç këndimit dhe repit, Moonbyul konsiderohet edhe një aktor i aftë. Ajo luajti rolin e Yoo Na-young në filmin “Fillimi i dashurisë”.

Lloji ideal i Moonbyul: Ajo e pëlqen shumë të moshuarin Gong Yoo, sepse ai ka një fytyrë burrërore, shpatulla të gjera që mund ta mbrojnë atë dhe gjithmonë i japin asaj një ndjenjë sigurie.

Profili i anëtarit të Wheein

Piper

 • Emri i skenës: Wheein (휘인)
 • Emri i lindjes: Jung Whee In (정휘)
 • Pozicioni në grup: Këngëtari kryesor, kërcimtar kryesor
 • Data e lindjes: 17 prill 1995 – Zodiaku: Dashi (Dash)
 • Lartësia: 162 m – Pesha: 43 kg

Biografia dhe karriera:

Wheein lindi dhe u rrit në Jeollabuk-do, Koreja e Jugut. Ajo aktualisht jeton me babanë dhe nënën e saj dhe dihet se është diplomuar në shkollën e mesme të Arteve të Informacionit Wonkwang.

Wheein dhe Hwasa janë nga i njëjti vendlindje dhe të dy kanë studiuar së bashku që nga shkolla e mesme, kështu që të dy anëtarët kanë qenë të afërt që në fëmijëri. Në grup ajo është mbiquajtur “Jindo Dog”.

I pëlqen të vizatojë dhe është shumë e mirë edhe në vizatim, ka një tatuazh që e ka bërë vetë.

Lloji ideal i të dashurit të Whein: Ajo pëlqen njerëz si Bebenzino sunbaenim

Profili i Anëtarit Hwasa

Piper

 • Emri i skenës: Hwasa (화사)
 • Emri i lindjes: Ahn Hye Jin (안혜진)
 • Pozicioni në grup: Vokalisti kryesor, Reperi kryesor, Maknae
 • Data e lindjes: 17 prill 1995 – Zodiaku: Luani (Leo)
 • Lartësia: 162 m – Pesha: 44 kg

Biografia dhe karriera:

Hwasa lindi dhe u rrit në Jeollabuk-do, Koreja e Jugut. Ajo jeton këtu me prindërit dhe dy motrat më të mëdha. Dihet se ajo u diplomua në shkollën e mesme të Arteve të Informacionit Wonkwang.

Në Mamamoo, Hwasa është kuzhinieri kryesor sepse i pëlqen dhe gatuan shumë mirë. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka një hobi të dëgjuar muzikë xhaz dhe është shumë e dhënë pas Rihanna.

Lloji ideal i Hwasa: Asaj i pëlqejnë shumë meshkujt mashkullorë si Ryu Seung Ryong sunbaenim apo George Clooney.

Me informacionin e mësipërm, shpresojmë se do t’i ndihmojë fansat të kuptojnë më shumë rreth idhullit të tyre, ju lutemi vazhdoni të mbështesni dhe prisni për produktet e reja të Mamamoo. Mos harroni të ndiqni Shkolla e mesme Le Hong Phong për të përditësuar biografinë dhe lajmet më të fundit të yjeve të Kpop.

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Autori: – Shkolla Le Hong Phong

Burimi: /tieu-su-thanh-vien-mamamoo-solar-moonbyul-wheein-va-hwasa/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tiểu sử thành viên Mamamoo: Solar, Moonbyul, Wheein và Hwasa . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *