Review Top tai nghe bluetooth không dây năm 2022

Rate this post

Në epokën aktuale 4.0, kufje pa tel Bluetooth të konsiderohet a ikonën të teknologjisë së re. Shumë të rinj janë të gatshëm të shpenzojnë një shumë të madhe parash për të marrë këtë produkt sepse përfitimet që ai sjell janë të mëdha. Le të mësojmë me bangxephang.com përmes llojeve të njohura të kufjeve në treg sot.

Tabela e përmbajtjes

Çfarë është një kufje Bluetooth me valë?

Kufje me valë të afta lidh me pajisje të transmetuara nga teknologjia Bluetooth. Kufjet Bluetooth sot janë shumë të ndryshme në modele. Ato mund të jenë në vesh (në vesh), në vesh (në vesh) ose me përmasa të mëdha, si p.sh. Përmes veshit.

Përparësitë e kufjeve Bluetooth

Dizajn modern

Dizajni që plotëson nevojat më thelbësore të përdoruesve të sotëm është e kondensuarshmangni shumohen se kufjet me tela duhet të marrin kohë për t’u shkëputur sa herë që duhet të përdoren. Dhe shumica e kufjeve me valë të sotme janë të dizajnuara me stil moderne, luksoze ndihmoni përdoruesit të shprehin një stil rinor dhe dinamik.

kufje bluetooth për të apasionuarit pas sportit

Distanca midis kufjeve dhe transmetuesit

Nëse më parë, kur mbani kufje dhe shijoni një këngë nga radio, riprodhuesi muzikor, telefoni etj., aktiviteti juaj është i kufizuar në rreth 1.5 deri në 2 metra. Por me teknologjitë e sotme të avancuara bluetooth, kjo distancë është përmirësimin deri në 10m edhe 20m.

READ  079 là mạng gì? Có nên sử dụng đầu số 079 không?

Aftësia për të lidhur pajisje të shumta

Ndërsa kufjet me tela mund të lidhen vetëm me pajisjet që kanë një portë lidhjeje që korrespondon me folenë e kufjeve si p.sh. lighigh, USB, Type C ose Micro … përdorim shumë i kufizuar. Më pas kufjet me valë e zgjidhin plotësisht këtë problem me teknologjinë bluetooth, kjo lidhje është shumë e thjeshtë dhe e shpejtë, duke u lidhur në kompjuterë, laptopë, Smart TV apo shumë telefona të ndryshëm të mbështetur. Mbështetje Bluetooth.

Eksploroni më shumë: Mësoni 5 shenjat e një tatuazhi të buzës së thyer dhe si ta rregulloni atë në mënyrë efektive

Disavantazhet e kufjeve Bluetooth

lehtë për tu hedhur

Me një dizajn kompakt modern, i lehtë për t’u hedhur është një problem që i bën përdoruesit të mendojnë para se të blejnë, veçanërisht për ata që shpesh veshin kufje kur ushtrojnë, sportive dhe njerëzit me tru të peshkut të kuq. harroje gjerat. Me një kosto kaq të lartë, humbja është diçka që askush nuk dëshiron të ndodhë.


Kapaciteti i baterisë

Me kufjet me tela, kjo nuk ndodh, por për kufjet Bluetooth, ky është një problem i madh që prodhuesit e dëshirojnë gjithmonë. riparimin sa më tërësisht të jetë e mundur. Normalisht, jetëgjatësia e baterisë do të jetë nga 4 orë në 7 orë. Për ata që kanë nevojë për përdorim afatgjatë, kjo është zero, me faktin se duhet të ndaloni plotësisht për të rimbushur baterinë e kufjeve, kjo do të jetë një nga dobësitë më të mëdha.

Të shtrenjta

Sigurisht, në këmbim të komoditetit që sjell produkti është një çmim mjaft i lartë, aktualisht çmimi për një produkt i ndershëm Rreth 4-5 milionë VND. Ky është një nga problemet më të mëdha për studentët që nuk kanë të ardhura të qëndrueshme, ata shpesh zgjedhin vetë produkte jo origjinale dhe me cilësi të dobët.

Kufje Bluetooth Apple AirPods Pro

Kufjet AirPods Pro Wireless Charge Apple MWP22 kanë një dizajn të rregullt, të bukur dhe të sofistikuar, kufjet janë projektuar në formën e kufjeve brenda veshit në vend të kufjeve si AirPods 2, duke lejuar anulim më i mirë i zhurmës, i vështirë për t’u rrëzuar kur konsumohet dhe veçanërisht i qetë.

Kufje Bluetooth me valë Apple AirPods Pro

Karakteristika të jashtëzakonshme

 • Dizajn i ri dhe unik në vesh.
 • Integrimi i teknologjisë Anulimi aktiv i zhurmës (Anulimi aktiv i zhurmës).
 • Çip i fuqishëm H1, përpunim dixhital audio me latente pothuajse zero.
 • Dëgjoni muzikë deri në 4,5 orë me anulimin e zhurmës të aktivizuar, 5 orë me anulimin e zhurmës të fikur.
 • Përdorur paralelisht me kutinë e karikimit, mund të dëgjoni muzikë deri në 24 orë.
 • Mbështet karikimin e shpejtë, jepni kohë Përdorni deri në 1 orë me vetëm 5 minuta karikim.
 • kuti karikimi mbështesin karikimin me valë Standard Qi, i përshtatshëm për t’u rimbushur.
 • Pajisja IPX4. standard i papërshkueshëm nga ujiMbroni kufjet në mënyrë të sigurt nën shi të lehtë dhe djersë.
 • Produkt origjinal Apple, 100% i mbyllur.
READ  4 mô hình cấp phép phần mềm miễn phí

Lidhja e referencës

Kufje Bluetooth Samsung Galaxy Buds

Shijoni kufjet mbresëlënëse me valë me zbulime të reja me Teknologjia e anulimit aktiv të zhurmës I zgjuar ANC. Galaxy Buds Pro ju lejon të kaloni pa probleme midis veçorive ANC dhe tingullit të ambientit me lehtësi. Zhyt veten në tingull kompletuar, ndërto.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Thot? – Shkolla e mesme Le Hong Phong
Kufje Bluetooth pa tela Samsung Galaxy Buds

Karakteristika të jashtëzakonshme

 • Veçori Anulimi aktiv i zhurmës (Anulimi aktiv i zhurmës)
 • Veçori Zbulimi i zërit (Zbulimi i zërit)
 • altoparlant 2 mënyra modifikuar nga AKG
 • Përvoja Tingulli rrethues, standard i kinemasë dramatike nga teknologjia e zërit 3D. Me teknologjinë Dolby Head Tracking™
 • Veçori Konvertimi automatik zbuloni atë që është më urgjente dhe ndërroni menjëherë lidhjen me atë pajisje

kufje Bluetooth Sony LinkBuds WF-L900

Sony Linkbuds Wf-L900 Ky është një nga kufjet më të mira në treg sot. Kjo kufje ka fituar shumë besim nga përdoruesit për shkak të vlerës së cilësisë së zërit që sjell.

Kufje me valë Sony Linkbuds WF-L900

Karakteristika të jashtëzakonshme

 • Teknologjia njohja e zërit dhe algoritmi i anulimit të zhurmës
 • Veçori bisedoni për të biseduar
 • Veçori Qasje e shpejtë
 • Jetëgjatësia e baterisë Kalaja
 • Aftësia Provë ndaj ujit të përmirësohet

kufje Bluetooth bishtaja

Kufje Bluetooth me valë Soundpeas Air3 Pro

Karakteristika të jashtëzakonshme

 • ANC kundër zhurmës nivele të larta, duke ofruar cilësi të lartë të zërit
 • Çipset Bluetooth më i fundit “Qualcomm QCC3046”
 • Përdorni Shofer 12 mm me diametër të madh dhe diafragmë si Bio celulozë.
 • Mbështetje audio me cilësi të lartë / Codec “aptX Adaptive”
 • 6 orë riprodhim të vazhdueshëm me kufje dhe rreth 24 orë me kuti karikimi.
 • Përdorim i rehatshëm me sensorin, vetëm disa prekje, mund të kontrolloni kufjet pa pasur nevojë për telefon.
 • regjimit Mënyra e lojës – Përmirësoni përvojën audio në sinkron me figurën kur luani lojëra, shikoni filma

Kufje Bluetooth me valë Sony WF-C500

Kufje Bluetooth me valë Sony WF-C500

Karakteristika të jashtëzakonshme

 • DSEE™ rikthen zërin me frekuencë të lartë dhe zbehjet delikate të humbura gjatë ngjeshjes
 • Rregulloni mirë tingullin me aplikacionin Sony | Lidhja e kufjeve
 • Jetëgjatësia e baterisë deri në 10 orë, gjithsej 20 orë kur përdoret me kutinë e karikimit
 • Rezistent ndaj ujit dhe djersës me IPX4. Vlerësimi

 • Opsioni për të përdorur njërën anë të kufjeve
Eksploroni më shumë: Rendit fotografitë në fjalë
READ  Đút điện thoại vào túi quần nên đặt màn hình ở phía nào?

Pikat për t’u marrë parasysh kur përdorni kufje Bluetooth me valë

Sigurohuni që Bluetooth të jetë i ndezur

Për të përdorur një kufje Bluetooth me valë, sigurisht që duhet të aktivizoni Bluetooth në transmetues, kjo është normale, por është një shkak i zakonshëm që përdoruesit të duhet të ndërhyjnë për një kohë të gjatë pa e ditur arsyen. Epo, ndonjëherë gjërat më të thjeshta janë ato që ne i anashkalojmë më shumë.

Ngarkoni plotësisht baterinë kur përdoret

Mund të kontrolloni gjithashtu nivelin e baterisë duke kontrolluar dritën treguese në kufje, nëse drita treguese bëhet e gjelbër, bateria është plotësisht e ngarkuar dhe tani mund ta përdorni. Në veçanti, nuk duhet ta karikoni telefonin brenda natës, sepse bateria do të mbarojë shpejt dhe është e lehtë të mbushni baterinë. Dhe në varësi të llojit, mund të kontrolloni kohën e karikimit të plotë.

Kufjet Bluetooth kanë një disavantazh të baterisë

Gama e valëve të kufjeve kur përdoret

Gama e marrjes është zakonisht rreth 10 m, kështu që brenda 10 metrave kufjet Bluetooth mund të funksionojnë më mirë, nëse jashtë këtij diapazoni, pritja do të ndikohet duke çuar në shumë gabime si ndërhyrja, ndërprerja, transmetimi automatik. shkëputeni ose rilidheni nëse jeni në një mjedis me shumë pengesa si muret, dhomat apo puna në një vend me shumë valë elektronike.

Mënyra e ruajtjes

Për të qenë në gjendje të përdorni kufjet që të jenë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme me kalimin e kohës, përveç përdorimit të saktë të saj, duhet të keni parasysh edhe disa gjëra: ruani kufjet në një çantë ose kuti të dedikuar, shmangni përplasjet e forta. Shmangni tendosjen, thyerjen e lehtë të telit, ndikimin në cilësinë e zërit, mos lejoni që bateria të mbarojë për një kohë të gjatë, pastroni rregullisht, kur dëgjoni, niveli i zërit duhet të jetë në 70%. Shmangni dëgjimin e vazhdueshëm të max, i cili është i lehtë për t’u thyer kufjet dhe gjithashtu nuk është i mirë për veshët, qëndroni larg pajisjeve të ndezshme dhe shpërthyese.

Përmbledhje

Përmes shumë informacioneve në bangxephang.com, shpresojmë që të keni më shumë njohuri rreth kufjeve Bluetooth me valë për të marrë vendimin e duhur përpara se të zotëroni një kufje për të shijuar tingullin më të mirë.

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Top tai nghe bluetooth không dây năm 2022 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *