Review TOP quà tặng valentine cho nữ HOT nhất năm 2023

Rate this post

Shën Valentini, dita më e madhe e dashurisë e vitit për çiftet e dashuruar. Dhe duke i shtuar ëmbëlsinë kësaj Dite të Shën Valentinit, një dhuratë e vogël për të treguar mendjen për gjysmën tjetër është padyshim e domosdoshme. Pra, këtë Shën Valentin, a keni menduar akoma një dhuratë për t’i bërë asaj? Nëse jo, merrni një moment për t’iu referuar 20 dhuratave më të nxehta të Shën Valentinit për gratë në 2023 për më shumë sugjerime!

Shën Valentinit

Kuptimi i Ditës së Shën Valentinit

Dita e Shën Valentinit (emri në anglisht: Dita e Shën Valentinit, Dita e Shën Valentinit) njihet gjithashtu si Dita e Shën Valentinit ose Dita e Shën Valentinit. Dita e Shën Valentinit është emëruar pas Shën Valentinit – një nga martirët e parë të krishterë dhe përdoret gjithashtu për të nderuar dashurinë dhe dashurinë midis çifteve të dashuruar. Në ditën e Shën Valentinit, çiftet do të tregojnë dashurinë e tyre ndaj gjysmës tjetër të tyre duke i dërguar njëri-tjetrit kartolina të Shën Valentinit, trëndafila, çokollata dhe disa dhurata të tjera të veçanta.

Më parë, Dita e Shën Valentinit ishte një festë vetëm në Amerikën e Veriut dhe Evropë, por sot ajo është bërë një festë e njohur në shumicën e vendeve të botës.

Veçanërisht për vendet e Lindjes (Kina, Japonia dhe disa vende të tjera fqinje), ekziston një ditë tjetër e Shën Valentinit që festohet në ditën e 7-7 të kalendarit hënor ose është ende dita e shtatë e vitit, dita e Demit. Takimi i vajzërisë.

Shën Valentinit 2023

Kur është dita e të dashuruarve?

Dita e Shën Valentinit çdo vit bie më 14 shkurt (dita e vdekjes së Shën Valentinit). Dhe sipas kalendarit, Dita e Shën Valentinit 2023 do të bjerë të martën.

Në fund të shekullit të 5-të, Papa Gelasius e shpalli 14 shkurtin si Ditën e Shën Valentinit dhe që atëherë, 14 Shkurti është një ditë feste (fetare ose romantike).

Dhurata e Shën Valentinit për të dashurën?

Një dhuratë në ditën e Shën Valentinit është një dhuratë që mund të tregojë dashurinë e tij për të, kështu që djemtë gjithashtu duhet t’i kushtojnë pak vëmendje për të fituar shpejt pikë në sytë e saj. Këtu janë 20 dhurata domethënëse që djemtë mund t’i referohen për t’i bërë asaj në ditën e Shën Valentinit.

1. Çokollatë

Sigurisht, kur bëhet fjalë për dhuratat e ëmbla për ditën e të dashuruarve, çokollata nuk mund të mungojë. Shija e hidhur dhe e ëmbël e çokollatës simbolizon emocionet në dashuri, të ëmbla dhe të hidhura, por në fund të fundit, ato do të përzihen si dashuria e fortë e një burri dhe një gruaje.

Çokollatat e bukura të ëmbla përmbajnë kuptimin e dashurisë dhe pushtojnë lehtësisht vajzat me shikim të parë. Pak delikate, djema, ju lutemi kushtojini vëmendje se çfarë lloj çokollate i pëlqen të hajë që të ketë zgjedhjen më të përshtatshme, fitoni shpejt pikë me të.

READ  Bản đồ Thế Giới Khổ Lớn và các Châu Lục mới nhất

Për ata që janë më të aftë, mund të tregojnë aftësitë e tyre në përgatitjen e çokollatës në shtëpi, jam e sigurt që vajzat do të preken shumë.

çokollatë thelbësore

2. Lule të freskëta

Lulet e freskëta janë një opsion bazë, por asnjëherë “i vjetëruar” për ditën e Shën Valentinit. Buqetat e luleve të freskëta janë mbështjellë me kujdes me kujdes të përpiktë që do të bëjë që zemra e saj të dridhet shpejt.

Veçanërisht pas çdo luleje fshihet një kuptim i thellë, që simbolizon çdo aspekt të dashurisë që ai mund t’i dërgojë asaj një mesazh përmes saj. Për shembull, trëndafilat janë një simbol i romancës në dashuri, tulipanët përfaqësojnë dashurinë midis çifteve, luledielli përfaqësojnë dashurinë besnike dhe të qëndrueshme, livanda simbolizon romancën, …

Përveç kuptimit të secilës lule, ai mund të bazohet edhe në preferencat e saj për të bërë një zgjedhje të përshtatshme.

Dita e Shën Valentinit

3. Lule të thata dhe kuti lulesh dylli me aroma

Buqeta me lule të thata të paketuara bukur ose kuti me lule dylli do ta ndihmojnë gjithashtu atë të fitojë shpejt pikë në sytë e saj.

4. Arush pelushi

Së bashku me lulet e freskëta, çokollata, arushat pelushi nuk janë gjithashtu dhurata të reja, por asnjëherë “jashtë mode” të Shën Valentinit për të në këtë festë të veçantë. Si vajzë, askush nuk do të jetë në gjendje t’i rezistojë hijeshisë së arushave pelushi të butë.

Kur zgjidhni një arush pelushi për t’i dhuruar, djema, kushtojini vëmendje kafshëve që i pëlqejnë ose trendit të nxehtë të ariut pelushi së fundmi për të shtuar opsionet e duhura.

5. Buzëkuq

Buzëkuqi – “një objekt i pandashëm” për çdo vajzë është padyshim një sugjerim i mrekullueshëm për t’i dhuruar në ditën e të dashuruarve. Një buzëkuq, veçanërisht një buzëkuq që ajo e ka dashur gjithmonë, është padyshim një dhuratë e shkëlqyer që ai të fitojë shpejt pikë në sytë e saj. Ajo do ta gjejë atë shumë psikologjik dhe delikat, të kujdesshëm.

6. Skrapbook

Scrapbook është një dhuratë e bukur dhe domethënëse që ai mund t’i bëjë asaj në ditën e Shën Valentinit. Termi Scrapbook kuptohet si një album fotografik unik dhe mbresëlënës i punuar me dorë, i cili është gjithashtu një trend i shfaqur dhuratash vitet e fundit. Vetëm me një kuti të vogël të bukur, ju mund të kurseni mes fotografive të ëmbla, të bukura të ju dhe të saj gjatë kohës së kaluar.

Për ata prej jush që janë të aftë, mund të tregoni talentin tuaj për të bërë një Libër Scrapbook për të, ose nëse jo, mund të punësoni dikë për ta bërë atë. Aktualisht, ka shumë njësi që pranojnë Scrapbooks, kështu që ju djema nuk duhet të shqetësoheni. Detyra e tij është vetëm të zgjedhë fotot më të mira të të dyve.

fletore e Shën Valentinit

7. Qirinj aromatike

Nëse ajo është e dashuruar pas romancës, qirinjtë aromatikë janë gjithashtu një sugjerim i mrekullueshëm që ai t’i dhurojë në ditën e të dashuruarve këtë vit.

Qirinjtë aromatikë vezullues shkëlqejnë me një aromë të butë për t’i dhënë asaj një gjumë të mirë, gjë që mund të shtojë pikë psikologjike për të.

READ  ViruSs là ai? Tiểu sử, sự nghiệp, đời tư của ViruSs

pragu i vitit te ri

8. Librat

Nëse ajo është adhuruese e librave ose i pëlqen të lexojë tregime, librat dhe tregimet që janë të përshtatshme për të janë gjithashtu një sugjerim i shkëlqyeshëm për djemtë që t’i dhurojnë në ditën e Shën Valentinit. Në varësi të interesave të tij specifike, ai mund të zgjedhë titullin e duhur të librit. Në këtë pikë, do t’ju duhet pak vëmendje nga djemtë.

Dale Carnegie

9. Bizhuteri

Bizhuteritë janë gjithashtu një sugjerim i shkëlqyeshëm për djemtë që të zgjedhin për të në ditën e Shën Valentinit. Byzylykët, unazat apo gjerdanët janë jo vetëm dekorimi i preferuar i çdo vajze, por përmbajnë edhe kuptimin e dëshirës për ta “lidhur” për të qëndruar me të.

Në varësi të preferencave të vajzave apo nëse i mungon ndonjë bizhuteri, mund të zgjidhni dhuratën e duhur. Me ditën e të dashuruarve, prioritet duhet t’i jepet zgjedhjes së bizhuterive në formë zemre që t’i përshtaten më mirë atmosferës së Shën Valentinit.

i suksesshëm

10. Orë

Përveç bizhuterive, orët janë gjithashtu një sugjerim i shkëlqyeshëm për djemtë për t’i dhuruar asaj në ditën e të dashuruarve.

Një orë me një dizajn të bukur, modern, të sofistikuar si një mesazh që dashuria juaj për të do të zgjasë me kalimin e kohës ose që të gjithë kohën e kaloni me të. Rrëfimi më romantik për të në ditën e të dashuruarve, apo jo djema.

afatgjatë

11. Parfum

A është ajo një parfumiere e rregullt? Nëse po, atëherë një shishe parfumi me aromën standarde të stilit të saj do të jetë një zgjedhje e shkëlqyer që ju t’i jepni asaj në ditën e Shën Valentinit.

Nëse ajo tashmë ka parfumin e saj të preferuar, mjafton të ndiqni këtë aromë për të zgjedhur shishen e duhur të parfumit. Dhe nëse ajo ka pak ose aspak parfum, zgjidhja e sigurt do të jenë shishet e aromës së butë dhe të këndshme.

vend lulesh

12. Çantat e dorës

Një çantë e modës është gjithashtu një sugjerim i shkëlqyeshëm që ai t’i japë asaj në ditën e të dashuruarve. Mos harroni të zgjidhni çanta që përputhen me stilin e saj, djemtë mund t’i referohen çantave që ajo përdor për të zgjedhur të duhurat.

Unë jam i zbehtë

13. Mjete bukurie

Nëse bota e kozmetikës është e larmishme me gjëra “të panumërta” të ndryshme që e bëjnë atë “të shtangur”, mjetet e thjeshta të bukurisë si pastruesit e fytyrës dhe makinat e masazhit të fytyrës do ta bëjnë më të lehtë zgjedhjen e produkteve.të përshtatshme për të.

Sugjerimi për djemtë është që face wash foreo dhe face wash Beurer janë dy emra që përdoren nga shumë vajza sot.

vajzë e bukur

14. Këpucë

Këpucët janë gjithashtu një nga gjërat që janë të pandashme nga vajzat. Kjo do të jetë gjithashtu një dhuratë domethënëse që ai mund t’i bëjë asaj në ditën e Shën Valentinit. Në varësi të preferencave të saj, ai mund të zgjedhë një model të përshtatshëm këpucësh, qofshin ato këpucë sportive apo taka të larta. Dhe mos harroni të zgjidhni madhësinë e duhur të këpucëve për të!

këpucë të bukura

15. Kafshët shtëpiake

Kjo duhet të jetë një dhuratë super unike që ai mund t’i bëjë asaj në ditën e Shën Valentinit. Nëse ajo është një adhuruese e kafshëve, ai mund të mendojë të blejë një qen ose mace të lezetshme. Dhe mos harroni të kontrolloni së pari për të parë nëse ajo është alergjike ndaj gëzofit të maces përpara se të zgjidhni një dhuratë, burrë!

READ  Nghi vợ ngoại tình, chồng nới lỏng lốp xe và kết đắng

hark vjeshte

16. Bileta filmi

Një dhuratë që duket pa lidhje me ditën e të dashuruarve, por me siguri do të jetë një dhuratë interesante që ai mund t’i bëjë asaj në ditën e të dashuruarve.

Nuk ka gjë më të mrekullueshme se sa të shijoni një film të mirë së bashku në këtë festë për këtë çift.

shkoni në kinema

17. Një festë romantike

Dita e Shën Valentinit është një festë për dashurinë e çifteve, kështu që gjëja më e mirë është ndoshta koha kur dy njerëz mund të jenë së bashku, të besojnë së bashku, të rivendosin kujtimet ose të diskutojnë të ardhmen, të ndërtojnë një çati, të ngrohtë nga të dy.

Ai mund të shkojë në kuzhinë për të përgatitur një festë romantike për të ose të rezervojë një takim në një restorant. Gjëja më e rëndësishme është ta lini atë të ndiejë respektin dhe dashurinë e tij për të.

Gezuar Shen Valentinin

18. Ëmbëlsira

Një tortë e bukur është gjithashtu një sugjerim i shkëlqyeshëm për djemtë që t’i japin asaj për të shtuar më shumë romancë në këtë festë. Për djemtë e aftë, ata mund të tregojnë aftësitë e tyre në përgatitjen e ëmbëlsirave të tyre, por nëse nuk e bëjnë, ata mund të porosisin nga jashtë. Dhe mos harroni të shtoni një urim të shkurtër në tortë për ta bërë atë më të veçantë, burrë!

Tortë me akullore Tinh Nhan

19. Udhëtim

Një udhëtim i shkurtër në Ditën e Shën Valentinit në mënyrë që të kaloni kohë së bashku është gjithashtu një dhuratë e shkëlqyer që ai mund t’i bëjë asaj. Edhe pse kjo dhuratë mund t’i kushtojë shumë “buxhetit”, por me siguri do ta bëjë atë të dashurohet me të.

Nëse nuk keni kohë dhe kushte të mjaftueshme për një udhëtim, një piknik ditor është gjithashtu një zgjedhje e mirë për të dhe atë në ditën e Shën Valentinit.

udhëtimi i Shën Valentinit

20. Kartolina e Shën Valentinit

Çfarëdo dhuratë që zgjidhni, mos harroni pamjen e kartave të bukura të Shën Valentinit. Brenda janë urimet tuaja më të mira, mendimet tuaja emocionale për të.

Kartat e Shën Valentinit mund të jenë një “shpëtimtar” i shkëlqyeshëm për djemtë e trembur. Fjalët që është e vështirë t’i thuash drejtpërdrejt asaj, mund t’i shkruani në një kartë dhe t’ia dërgoni, ajo do të shprehë ndjenjat e fshehura thellë në zemrën tuaj në emrin tuaj.

Dita e Shën Valentinit

Më sipër janë disa sugjerime për dhuratat e Shën Valentinit për të dashurat që i kemi mbledhur nga shumë burime në internet. Shpresojmë që përmes artikullit të keni më shumë ide rreth zgjedhjes së dhuratave për të në ditën e ardhshme të Shën Valentinit. I urojmë atij dhe asaj një festë jashtëzakonisht të ëmbël, të lumtur dhe të paharrueshme të Shën Valentinit.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review TOP quà tặng valentine cho nữ HOT nhất năm 2023 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *