Ninh Thị Vân Anh là ai? Tiểu sử Hotgirl siêu lừa đảo Vân Anh đầy đủ nhất

Rate this post

Zbuloni me mësuesit se kush është Ninh Thi Van Anh? Biografia e super mashtruesit Hotgirl Van Anh në produktin super scam është e nxehtë në Facebook kohët e fundit.

Biografia e Anna në Vietnamisht

– Emri i vërtetë: Ninh Thi Van Anh – Viti i lindjes: 1995 – Mosha: 27 vjeç (piketa 2022) – Vendbanimi: Provinca Bac Giang, Vietnam

Kush është Ninh Thi Van Anh?  Biografia e super mashtruesit të Hotgirl Van Anh është më e kompletuara
Kush është Ninh Thi Van Anh? Biografia e super mashtruesit të Hotgirl Van Anh është më e kompletuara

Kush është super mashtruesi 17 miliardësh?

Emri i vërtetë i versionit vietnamez të hotgirl-it të bukur “Anna” është Ninh Thi Van Anh. Përveç kësaj, ajo njihet edhe me pseudonimin Tina Duong. Megjithatë, informacioni për pseudonimin e saj ende nuk është verifikuar saktë.

Sipas informacioneve nga Facebook, Van Anh mori emrin An për t’iu afruar njerëzve në vend që të përdorte emrin e saj të vërtetë.

Kush është Ninh Thi Van Anh?

Ninh Thi Van Anh njihet si versioni vietnamez i Anna-s, kur ajo vazhdimisht përdor truket për të anashkaluar të tjerët, për të mashtruar dashurinë, për të mashtruar para nga gati 100 njerëz me një fitim prej dhjetëra miliarda dong. Van Anh ka lindur në 1995 në Bac Giang, ajo përdor njohuritë e saj për artikujt e markave të shtrenjta për t’iu afruar djemve me kushte të qëndrueshme ekonomike dhe financiare.

Pseudonimi Anna iu dha asaj nga përdoruesit e rrjetit për shkak të mashtrimit të ngjashëm me personazhin në filmin “Shpikja e Anës”.

Metoda e Van Anh është që të afrohet duke u takuar përmes rrjeteve sociale, pastaj të takohet dhe të shoqërohet si shumë çifte të tjera. Megjithatë, gjatë takimeve të saj, ajo gjithmonë pretendon të jetë nga klasa e lartë, udhëton me makina të shtrenjta, jeton në pallate dhe apartamente të mëdha.

Kush është vajza e nxehtë që mund të të thërrasë anna vietnam - ti 1
“Mashtrimi i vajzave të nxehta” Ninh Thi Van Anh.

Duke mos u ndalur me kaq, sipas Kalim Nguyen – një nga viktimat e Van Anh, ajo gjithashtu krijoi një llogari virtuale të quajtur Marco, duke pretenduar se ishte babai i Van Anh, duke forcuar besimin dhe duke ndërtuar marrëdhënie. virtual me ju. Gjithashtu krijimi i rrethanave të tilla si rrëmbimi për shpërblim për të goditur keqardhjen e viktimës.

Van Anh filloi të “spërkasë” paratë me gjërat më të vogla si blerjet, më pas investimet në pasuri të paluajtshme, shitjen e apartamenteve. Shpejt të gjithë ranë në grackën e Van Anh, pasi transferuan para dhe u mashtruan nga miliarda dong, ata e dinin se të gjitha informacionet për mashtrimet e vajzave të nxehta ishin thjesht virtuale.

READ  Tại sao trong quá trình lớn lên ấu trùng tôm phải lột xác nhiều lần?
Kush është vajza e nxehtë që mund të më thërrasë anna vietnam - anh 2
Dëshmia Ninh Thi Van Anh mori para hua nga të tjerët për të krijuar një pamje luksoze, për të mashtruar të tjerët.

Van Anh është i gatshëm të shpenzojë para për të marrë me qira apartamente të shtrenjta për të jetuar, të punësojë një shofer disa dhjetëra miliona në ditë për të lëvizur. Ajo gjithashtu punësoi dikë për të luajtur rolin e babait dhe mbajti një dasmë madhështore në Hanoi. Duket se Van Anh nuk ka frikë nga skenarët e vizatuar në kokën e saj për t’u zbuluar, ajo merr hua nga shumë vende dhe më pas “josh” vëllezërit të investojnë për të marrë para për të paguar interesin.

Për më tepër, disa nga viktimat pohuan se ajo gënjeu se ishte shtatzënë për të kënaqur njëra pas tjetrës. Dhe kështu gjithçka u shty më tej nga Van Anh dhe shuma e parave që ajo i mori viktimës gjithashtu u dyfishua.

Eksploroni më shumë: Kush është Baekhyun? biografia, karriera dhe jeta private e këngëtarit mashkull EXO

Jo vetëm në Hanoi, ajo njeh edhe të dashur në Ho Chi Minh City, ndoshta kjo është një mashtrim, pas është një ekip i llogaritur me kujdes.

Ka shumë artikuj që ndahen rreth detajeve emocionuese në lidhje me Van Anh, disa njerëz u mashtruan deri në 17 miliardë VND. Sipas Kalim Nguyen, ka disa viktima që pas zbulimit të së vërtetës kanë ndikuar në shëndetin e tyre mendor, disa të rinj kanë marrë jetën për shkak të tronditjes.

Kush është vajza e nxehtë që mund të të thërrasë anna vietnam - ti 3
Me mbulesën perfekte të sfondit familjar, të jetuarit në kadife duhet të shikohet nga shumë njerëz.

Arti i mashtrimit nga Ninh Thi Van Anh

Edhe pse vetëm 27 vjeç, Ninh Thi Van Anh ka një pamje gjithëpërfshirëse dhe gjithëpërfshirëse se si të pasuroheni. Ajo gjithashtu ka më shumë se 5 vite përvojë në profesion me shumë top truke. Pothuajse 100% e objekteve që synon Van Anh do të jetë e vështirë për t’u shpëtuar prej tyre. Arti truk i Ninh Thi Van Anh është i ndarë në disa faza.

van-anh-5-1663138160.jpg

Arti i mashtrimit nga Ninh Thi Van Anh

Faza 1: Aksesi psikologjik dhe manipulimi

Edhe pse ajo nuk ishte e arsimuar siç duhet, Ninh Thi Van Anh e pa qartë natyrën e temës. Ajo ka 2 qasje: të njihemi -> të martohemi dhe të njihemi -> të marrim para hua.

Lidhur me formën e “martesës”, Ninh Thi Van Anh është afruar me mjaft meshkuj të pashëm dhe ka flirtuar me njëri-tjetrin përmes telefonit. Falë bukurisë së saj të bukur, Ninh Thi Van Anh u martua shpejt në një familje fisnike. Dhe në shtëpinë e burrit të saj, ajo filloi të kryente mashtrime për të përvetësuar pronën. Një nga bashkëshortët e viktimës Van Anh vuante nga depresioni për 2 vjet. Disa familje të tjera u mashtruan me shuma të mëdha deri në qindra miliona dong.

READ  Hướng dẫn sử dụng hàm aggregate đơn giản với Excel

Faza 2: plotësoni nevojat e famës dhe njerëzve materiale

Pasi arriti objektivin, Ninh Thi Van Anh filloi të veprojë. Ajo dha shumë arsye dhe qëllime për të ftuar njerëzit të investojnë dhe të bëjnë biznes me të. Njerëz të tjerë ajo përdori justifikime të ndryshme për të marrë hua.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Grooming? Pse nevojitet kujdesi?
van-anh-2-1663138160.jpg

Aktualisht imazhi i saj po përhapet në të gjithë rrjetet sociale

Ndonëse incidenti nuk është korrigjuar, të brendshëm e kanë konfirmuar. Ata pohojnë se gjithçka është e vërtetë, ka prova të mjaftueshme për të dënuar dhe marrë përgjegjësinë e plotë para ligjit.

Jo vetëm kaq, ajo i bënte vazhdimisht dhurata të shtrenjta nga orët luksoze deri tek apartamentet e shtrenjta. Vlen të përmendet se ajo ka dërguar edhe dikë në shtëpinë e saj për të firmosur certifikatën e blerjes së banesës. Ajo përdor zjarrin e verbër për të treguar pasurinë dhe gatishmërinë e saj për të luajtur. Nga atje, ajo gjithashtu fitoi lehtësisht dashurinë e djalit.

van-anh-3-1663138160.jpg

E gjithë skena e dramës mashtruese të Nong Thi Van Anh

– Vendi është një hotel me 5 yje JW Marriott Hanoi – Prika që më dha babai është një Rolls Royce prej 80 miliardë VND me qira, … – Përveç kësaj, qindra të ftuar që morën pjesë në dasmë u morën me qira. Edhe gjyshërit, prindërit janë gjithashtu kontraktues… – Pas ndërtimit të besimit nga bashkëshorti dhe vjehrri. Ajo tha se babai i saj është agjent i CIA-s. Dihet se CIA është një anëtar i lartë i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës Amerikane. Veç kësaj, ajo ka sajuar edhe historinë se është dëmtuar nga të këqij dhe ka qenë “CIA” nga babai i saj me një valixhe plot dollarë.

Më në fund, Ninh Thi Van Anh përvetësoi shpejt asetet e “viktimave” duke bërë thirrje për investime në trilion projekte. Deri më tani, shuma e parave që ajo fitoi ka arritur në qindra miliarda dong.

Eksploroni më shumë: Çfarë është 2 Prilli?

Nxehtësia e super-mashtrimit krahasohet me një film hollivudian

Aktualisht, versioni vietnamez i serialit “Anna” po bëhet në qendër të vëmendjes në faqet e rrjeteve sociale. Ka pasur shumë fanpage, grupe dhe individë që kanë ndarë dhe postuar informacione në lidhje me këtë incident.

Shumica e artikujve tërheqin shumë interes nga përdoruesit e internetit.

READ  Thế trận biên phòng toàn dân là gì?

Super nxehtësia e Ninh Thi Van Anh

Disa njerëz kanë lënë komente duke shprehur shqetësimin për super mashtrimin si më poshtë:

“Mbretëresha e mashtrimit” “Papritur e vërtetë” “Titulli: Presidenti i pasur bën thirrje për kapital dhe fund!” “E shkëlqyeshme =)) kaq interesante” “Saktësisht 1001 ide biznesi” “Më mirë se filmat fantastiko-shkencor të Hollivudit” “E pabesueshme, kaq e mahnitshme, e menduar vetëm në filma, vërtet budallaqe”

E gjithë skena e dramës mashtruese të Nong Thi Van Anh

Super truku i Hotgirl-it doli nga një postim në Facebook. Postimi zbuloi se rreth 3 vite më parë, vajza Van Anh iu afrua kushërirës së saj. Ajo u shfaq si një e re e një familjeje të pasur, e bija e një manjati.

Para kësaj, ajo vazhdimisht tregonte pasurinë e saj dhe e konsideronte veten një zonjë luksoze, duke jetuar një jetë standarde. Ajo ndërton besim me njerëzit që i afrohet me imazhe të mallrave të markës të blera në treg, me qira të makinave luksoze për një kohë të gjatë dhe duke i dhënë vazhdimisht dhurata të shtrenjta familjes së dhëndrit…

Aktualisht, komuniteti online ka shprehur mendime të përziera për këtë incident. Informacioni për filmin vjen vetëm nga një postim në Facebook, dhe e vërteta e historisë nuk është verifikuar konkretisht.

Nga është Ninh Thi Van?

Super mashtrimi i vajzave të nxehta Van Anh nga Bac Giang. Aktualisht ajo jeton me tezen e saj biologjike (nënën natyrale) gjithashtu në Bac Giang. Van Anh në fakt ka një familje mjaft të vështirë, ajo humbi nënën e saj mjaft herët.

Në artikullin që denonconte Van Anh, ai person tregoi se ajo kishte një hobi të shikonte filma klasikë të Hollivudit. Kjo është arsyeja pse ajo doli me një skenar të tillë të nivelit të lartë për të mashtruar njerëzit.

Në cilin vit lindi vajza e nxehtë super gomar? Sa vjec?

Vajza e nxehtë Van Anh ka lindur në vitin 1995. Që nga viti 2022, ajo është vetëm 27 vjeç.

Megjithatë, krahasuar me të vërtetën e zbuluar në lidhje me lojën super truke të Bac Giang, është befasuese.

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/ninh-thi-van-anh-la-ai/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Ninh Thị Vân Anh là ai? Tiểu sử Hotgirl siêu lừa đảo Vân Anh đầy đủ nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *