Masew là ai? Thông tin, tiểu sử của producer Masew

Rate this post

Le të bashkohemi me shkollën e mesme Le Hong Phong për të zbuluar se kush është Masew? Informacioni dhe biografia e producentit Masew

masew Kush eshte?

Masew është një emër i njohur në botën nëntokësore sot. Duke iu referuar këtij djaloshi i referohet produkteve muzikore të njohura me miliona shikime si Tuy Am, Hidhe kuvertën për mua (remix),… Masew lidhet edhe me pseudonimin “kopertina e muzikës së përzier”, pra kush është ky djalë kaq i nxehtë? Qëndroni të sintonizuar për informacionin e mëposhtëm!

masew
Producent mashkull i talentuar – Masew.

Informacion, biografi Masew

 • Emri i vërtetë: Le Tuan Anh
 • Viti i lindjes: 6 gusht 1996
 • Zodiaku: Luani
 • Profesioni: Producent/DJ muzikor
 • Vendlindja: Quang Ninh
 • Instagram: Masewmix
 • Facebook: Le Tuan Anh
 • Kanali në Youtube: Masew

Masew – Magjistari që merr frymë krijon hite kulti

Emri i vërtetë i Masew është Le Tuan Anh (lindur në 1996), një djalë që studioi Teknologjinë e Informacionit në Universitetin Dong Do (Hanoi), por u ndal në mes të rrugës për të kënaqur pasionin e tij për muzikën. . Dihet se ky 9x filloi të ndiqte dhe të bënte muzikë që në klasën e 10-të, kështu që pas një kohe të gjatë mësimi të akumuluar, edhe pse ishte mjaft i ri, Masew shpejt u bë një producent profesionist. Karma. Stili muzikor i Masew ka një ngjyrë të veçantë, duke tërhequr dëgjuesit me një melodi unike dhe të paharrueshme.

Po shikoni: Kush është Masew? Informacioni dhe biografia e producentit Masew

Vëllai më i madh
Ai është mbiquajtur “Magjistari i Muzikës”.

Aktivitetet artistike kanë qenë prej kohësh, por emri i tij shpërtheu vërtet dhe u bë fenomen në botën e nëndheshme kur kënga hit. Tuyin i lindur. Kjo këngë është aranzhuar nga Masew dhe Nhat Nguyen. Pas vetëm 20 ditësh, ky rekord arriti shpejt më shumë se 30 milionë shikime dhe kanali i tij në YouTube gjithashtu mori një buton Silver menjëherë pas.

Veçanërisht, kënga vlerësohet nga populli pasi gjithmonë i bën dëgjuesit të ndihen të zhytur në një iluzion, melodia mbart paqartësi, “dehje” dhe tregon djegien në dashuri. Madje krahasohet si Despacito Versioni vietnamez i bën të pamundur ndalimin e tyre.

Para këtij talenti, Masew u mbiquajt nga shumë njerëz si “Magjistari i Harmonisë”. Mund të them Tuyin u shfaq si momenti historik i radhës i zhanrit EDM për Vpop, i cili do të jetë baza e nisjes për lartësitë e reja të Dance Music në Vietnam.

Phu
Magjistare e magjepsur.

Menjëherë pas suksesit të kësaj kënge, Masew vazhdoi bashkëpunimin me reperin B Ray dhe këngëtarin Dat G për të formuar grupin Ba Dot. Megjithatë, në mesin e vitit 2018, ata njoftuan shpërbërjen e tyre.

Jo vetëm Tuy Am, producenti është edhe pas hiteve të tjera me qindra milionë shikime si: Trishtimi juaj, i pafat, Trëndafila, më ftoni në ekipin tuaj,… Muzika e Masew gjithmonë sjell ngjyra të reja dhe hijeshi të veçantë.

READ  Hướng dẫn cách kiểm tra pin laptop chính xác nhất

Në të cilat janë 2 produkte të tjera të njohura për fat të keq Dhe trishtimin tuaj Edhe pse nuk është shumë emocionuese, duket se dëshiron të heqë dorë nga pikat e trishtimit që po “vendosin” në çdo notë që luan në shpirt. Me këto 3 hite, Masew fitoi çmimin Artisti i preferuar Indie/Underground i 2017-ës.

masew
Treshja e djemve dikur formoi grupin Ba Dot.

Shumë njerëz janë mjaft kureshtarë për “rërat” për çdo miks që merrte Masew, producenti dikur tha se çdo përzierje merrte rreth 15-20 milionë.

Eksploroni më shumë: 1 inç është e barabartë me sa centimetra? Mënyra më e shpejtë për të konvertuar

Masew në të kaluarën kishte një neveri ndaj muzikës

Masew dikur tregoi se kur ishte në shkollën e mesme, producenti mashkull ishte “i neveritshëm” për muzikën sepse shpesh thirrej në bord për të kënduar, por për shkak se nuk mund ta bënte, ai u qortua. Megjithatë, kur ishte në klasën e 10-të, ai u njoh me zhanrin EDM dhe u bë i pasionuar pas kompozimit të muzikës prej andej. Ishte edhe për shkak të atij pasioni të zjarrtë që e motivoi të ndiqte ëndrrën e tij dhe të bëhej një yll i ndritshëm në qiellin e muzikës vietnameze si tani.

Phu
9x dikur kishte një kohë shumë të vështirë me muzikën.

Përveç talentit të jashtëzakonshëm, Masew ka edhe shumë ambicie në karrierën e tij. Djali po planifikon të bëjë një projekt të madh muzikor për të festuar 10 vjet aktivitet artistik, producenti mashkull tregoi se ky projekt do të jetë një album, me bashkëpunimin e artistëve ndërkombëtarë.

Me pseudonimin “Magji i miksimit të muzikës”, Masew me siguri do të arrijë shumë sukses në të ardhmen.

Mos harroni të ndiqni shkollën e mesme Le Hong Phong për të përditësuar biografitë më të fundit të personazheve çdo ditë!

SLIMV: PRODHUES I FUQYSHËM MUZIK

Përveç Masew, emri SlimV është edhe një nga producentët më të talentuar sot, më parë ai njihej si DJ dhe muzikant.

Që në fëmijëri, SlimV ka pasur pasion muzikën dhe i është përkushtuar të mësuarit dhe përmirësimit të aftësive të tij pas 8 vitesh studimi për piano. Është ai që i kthen këngët e gjalla EDM në harmoni të stilit vietnamez.

SlimV gjithashtu përfaqësoi Vietnamin në Festivalin e Këngës së Azisë 2016, ku kombinoi flautin, këngët popullore dhe muzikën ndërkombëtare për të krijuar një këngë shpërthyese në festival. Ai gjithmonë dëshiron që përmes produkteve të tij të përcjellë tek dëgjuesit pozitivitet dhe gëzim në jetë.

Shih më shumë këtu.

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Eksploroni më shumë: Çfarë është Koji? Përbërës të domosdoshëm në kuzhinën japoneze

Shiko

masew Kush eshte?

Masew është një emër i njohur në botën nëntokësore sot. Duke iu referuar këtij djaloshi i referohet produkteve muzikore të njohura me miliona shikime si Tuy Am, Hidhe kuvertën për mua (remix),… Masew lidhet edhe me pseudonimin “kopertina e muzikës së përzier”, pra kush është ky djalë kaq i nxehtë? Qëndroni të sintonizuar për informacionin e mëposhtëm!

READ  Abbott cùng Real Madrid và Quỹ Real Madrid hợp tác 'Đẩy lùi suy dinh dưỡng'

masew
Producent mashkull i talentuar – Masew.

Informacion, biografi Masew

 • Emri i vërtetë: Le Tuan Anh
 • Viti i lindjes: 6 gusht 1996
 • Zodiaku: Luani
 • Profesioni: Producent/DJ muzikor
 • Vendlindja: Quang Ninh
 • Instagram: Masewmix
 • Facebook: Le Tuan Anh
 • Kanali në Youtube: Masew

Masew – Magjistari që merr frymë krijon hite kulti

Emri i vërtetë i Masew është Le Tuan Anh (lindur në 1996), një djalë që studioi Teknologjinë e Informacionit në Universitetin Dong Do (Hanoi), por u ndal në mes të rrugës për të kënaqur pasionin e tij për muzikën. . Dihet se ky 9x filloi të ndiqte dhe të bënte muzikë që në klasën e 10-të, kështu që pas një kohe të gjatë mësimi të akumuluar, edhe pse ishte mjaft i ri, Masew shpejt u bë një producent profesionist. Karma. Stili muzikor i Masew ka një ngjyrë të veçantë, duke tërhequr dëgjuesit me një melodi unike dhe të paharrueshme.

Vëllai më i madh
Ai është mbiquajtur “Magjistari i Muzikës”.

Aktivitetet artistike kanë qenë prej kohësh, por emri i tij shpërtheu vërtet dhe u bë fenomen në botën e nëndheshme kur kënga hit. Tuyin i lindur. Kjo këngë është aranzhuar nga Masew dhe Nhat Nguyen. Pas vetëm 20 ditësh, ky rekord arriti shpejt më shumë se 30 milionë shikime dhe kanali i tij në YouTube gjithashtu mori një buton Silver menjëherë pas.

Veçanërisht, kënga vlerësohet nga populli pasi gjithmonë i bën dëgjuesit të ndihen të zhytur në një iluzion, melodia mbart paqartësi, “dehje” dhe tregon djegien në dashuri. Madje krahasohet si Despacito Versioni vietnamez i bën të pamundur ndalimin e tyre.

Para këtij talenti, Masew u mbiquajt nga shumë njerëz si “Magjistari i Harmonisë”. Mund të them Tuyin u shfaq si momenti historik i radhës i zhanrit EDM për Vpop, i cili do të jetë baza e nisjes për lartësitë e reja të Dance Music në Vietnam.

Phu
Magjistare e magjepsur.

Menjëherë pas suksesit të kësaj kënge, Masew vazhdoi bashkëpunimin me reperin B Ray dhe këngëtarin Dat G për të formuar grupin Ba Dot. Megjithatë, në mesin e vitit 2018, ata njoftuan shpërbërjen e tyre.

Jo vetëm Tuy Am, producenti është edhe pas hiteve të tjera me qindra milionë shikime si: Trishtimi juaj, i pafat, Trëndafila, më ftoni në ekipin tuaj,… Muzika e Masew gjithmonë sjell ngjyra të reja dhe hijeshi të veçantë.

Në të cilat janë 2 produkte të tjera të njohura për fat të keq Dhe trishtimin tuaj Edhe pse nuk është shumë emocionuese, duket se dëshiron të heqë dorë nga pikat e trishtimit që po “vendosin” në çdo notë që luan në shpirt. Me këto 3 hite, Masew fitoi çmimin Artisti i preferuar Indie/Underground i 2017-ës.

masew
Treshja e djemve dikur formoi grupin Ba Dot.

Shumë njerëz janë mjaft kureshtarë për “rërat” për çdo miks që merrte Masew, producenti dikur tha se çdo përzierje merrte rreth 15-20 milionë.

READ  Reference là gì? Ý nghĩa và Cấu trúc thông dụng nhất

Masew në të kaluarën kishte një neveri ndaj muzikës

Masew dikur tregoi, kur ishte në shkollën e mesme, producenti mashkull ishte “i neveritur” për muzikën sepse shpesh thirrej në bord për të kënduar, por për shkak se nuk mund ta bënte, ai u qortua. Megjithatë, kur ishte në klasën e 10-të, ai u njoh me zhanrin EDM dhe u bë i pasionuar pas kompozimit të muzikës prej andej. Ishte edhe për shkak të atij pasioni të zjarrtë që e motivoi të ndiqte ëndrrën e tij dhe të bëhej një yll i ndritshëm në qiellin e muzikës vietnameze si tani.

Phu
9x dikur kishte një kohë shumë të vështirë me muzikën.

Shihet se tregu muzikor kohët e fundit ka sjellë një trend të ri dhe më perceptues, që do të thotë se është formuar edhe një klasë e re krijuesish muzikorë me një mentalitet të ndryshëm nga gjenerata e mëparshme. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të rinjtë me një pikënisje si Masew. Me këtë djalë 9x, u dha dëgjuesve një ndjenjë shumë të re, një libër që jo të gjithë mund ta bëjnë.

Përveç talentit të jashtëzakonshëm, Masew ka edhe shumë ambicie në karrierën e tij. Djali po planifikon të bëjë një projekt të madh muzikor për të festuar 10 vjet aktivitet artistik, producenti mashkull tregoi se ky projekt do të jetë një album, me bashkëpunimin e artistëve ndërkombëtarë.

masew
Masew është gjithmonë i përpiktë dhe i kujdesshëm në zgjedhjen e produkteve të tij muzikore.

Me pseudonimin “Mage of Mixing Music”, është e sigurt që Masew do të arrijë më shumë sukses në të ardhmen.

Me disa ndarje për jetën private të masew tani, shpresoj se ju tashmë e dini masew Kush eshte dhe dini më shumë informacione të dobishme për këtë prodhues mashkull.

Mos harroni të ndiqni shkollën e mesme Le Hong Phong për të përditësuar biografitë më të fundit të personazheve çdo ditë!

(Foto: personazhe në Facebook, Instagram)

SLIMV: PRODHUES I FUQYSHËM MUZIK

Përveç Masew, emri SlimV është edhe një nga producentët më të talentuar sot, më parë ai njihej si DJ dhe muzikant.

Që në moshë të re, SlimV kishte një pasion për muzikën dhe ishte i përkushtuar për të mësuar dhe përmirësuar aftësitë e tij pas 8 vitesh studimi për piano. Është ai që i kthen këngët e gjalla EDM në harmoni të stilit vietnamez.

SlimV gjithashtu përfaqësoi Vietnamin në Festivalin e Këngës së Azisë 2016, ku kombinoi flautin, këngët popullore dhe muzikën ndërkombëtare për të krijuar një këngë shpërthyese në festival. Ai gjithmonë dëshiron që përmes produkteve të tij të përcjellë tek dëgjuesit e tij pozitivitet dhe gëzim në jetë.

Shih më shumë këtu.

Burimi i përbashkët:

/masew-la-ai-thong-tin-tieu-su-cua-product-masew/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Masew là ai? Thông tin, tiểu sử của producer Masew . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *