Lee Hi là ai? tiểu sử, sự nghiệp, đời tư, tình cảm của nữ ca sĩ

Rate this post

Bashkohuni me shkollën e mesme Le Hong Phong për të zbuluar se kush është Lee Hi? biografia, karriera, jeta private, dashuria e këngëtares

Kush është Ly Hi?

 • Këngët e përzgjedhura: Askush, ylli im, dashuria ime…

 • Lee Hi: Koreanja Adele dhe ulje-ngritjet në rrugëtimin artistik

  I famshëm pas pjesëmarrjes në sezonin e parë të konkursit Kpop Star, edhe pse jo kampion, Lee Hi konsiderohet si një zë i çuditshëm dhe idhulli i ri solo më i suksesshëm.

  Ndryshimi
  Këngët 1, 2, 3, 4 e sollën Lee Hi më afër audiencës – foto e SHPK-së

  Po shikoni: Kush është Lee Hi? biografia, karriera, jeta private, dashuria e këngëtares

  Pas konkursit, Lee Hi ishte atëherë 17 vjeç, ajo iu bashkua YG Entertainment dhe publikoi shpejt këngën e saj debutuese në fund të 2012 të quajtur 1, 2, 3, 4 . Papritur, pas vetëm një nate, emri Lee Hi u bë befas një yll dhe u bë një fjalë kyçe e stuhishme në të gjithë rrjetet sociale koreane. Kjo këngë ka vendosur shumë rekorde në listat muzikore, duke e çuar Lee Hi në lartësi të reja pavarësisht moshës së saj të re.

  E saj
  Ka mbaruar vazhdon të jetë një këngë që i bën fansat të qëndrojnë në këmbë – fotoja e Soompi

  E mposhtur me fitore, Lee Hi vazhdon të nxjerrë albumin e saj të parë Dashuria e pare titulli i parë i së cilës është Mbaroi vazhdon të bëhet një hit i madh, duke përfshirë të gjitha listat dhe duke arritur 12 milionë shikime në Youtube.

  Megjithatë, Lee Hi heshti sikur u zhduk pas shpërthimit të dytë, këngëtarja ishte në hibernim nga YG për 3 vjet, duke i zemëruar jashtëzakonisht fansat, madje Lee Hi ndihej e pakënaqur me mënyrën se si e bëri atë. nga YG.

  Më në fund në 2016, Lee Hi gjithashtu bëri një rikthim, këtë herë është gjysmë albumi Seulite me dy këngë Frymëmarrje Dhe Më mbaj dorën, Edhe pse jo aq i suksesshëm sa projekti i mëparshëm, ky projekt dikur konfirmoi sharmin e Lee Hi në pistën e garave Kpop.

  mik
  A ju kujtohet kolona zanore Moon Lovers? – Foto e KBS

  Mbretëresha e timbrit vazhdon të tregojë zërin e saj në film të dashuruarit e hënës dhe u quajt perëndia mashkullore e kolonës zanore kur interpretonte tekste të varura me 2 OST. këngë Dashuria ime dhe a mund ta dëgjosh zemrën time.

  24
  24 gradë Celsius është kënga pas 3 vitesh pritje nga Lee Hi dhe fansat – foto në Instagram

  Por më pas Lee Hi vazhdoi të ishte i ngrirë në të gjitha aktivitetet nga YG, derisa në maj 2019, kompania që publikoi zinxhirin e saj u kthye zyrtarisht në garën e K-pop-it me një mini-album. 24 gradë. Ky album e ka ndihmuar Lee Hi të arrijë arritje tingëlluese jo vetëm në vendlindjen e saj, por edhe në arenën ndërkombëtare, duke dëshmuar se sharmi i këngëtares nuk është zvogëluar asnjëherë pavarësisht mungesës së saj të gjatë.

  READ  Sentinels lên ngôi vô địch VCT NA Challengers Stage 3

  Ekrani
  Performanca e të dyve përpara se BI të largohej nga kompania për shkak të një polemike të jetës private- Fanpage Photo

  Mirëpo fansat nuk patën kohë të gëzoheshin kur dëgjuan se Lee Hi u rikthye në një moment të ndjeshëm, kur YG u përfshi në skandalin e BI-së – e cila me të mori pjesë në kompozimin dhe interpretimin e këngës së këngëtares femër. mjek.

  Eksploroni më shumë: Formulari i aplikimit për përdorimin e faturave

  Mund të thuhet se Lee Hi është një këngëtare e pafat kur çdo 3 vjet mbytet nga kompania dhe kur kthehet përballet edhe me shumë telashe dhe presione. Më në fund, pas shumë ngjarjeve, këngëtarja 9x u largua nga YG në fund të 2019-ës.

  Së bashku

  Kjo është një gjë me gjysmë zemre për fansat e Lee Hi, pasi pas një negociate të gjatë me shumë kompani të tjera menaxheriale, këngëtarja nuk i është bashkuar asnjë kompanie, por ka zgjedhur të operojë. pa pagese.

  Lee
  Lee Hi është një artist jashtëzakonisht i talentuar i cili ka lindur për të qëndruar në skenë – KPS Photo

  Shpresojmë se informacioni për biografinë e kaluar është sqaruar për ju Lee Përshëndetje Kush eshte? dhe një pasqyrë e karrierës së kësaj këngëtareje kult.

  Idhujt që u larguan nga shtëpia e YG:

  • Gummy debutoi në 2003 dhe u largua në 2013, tani ajo po lulëzon.

  • Wheesung u largua nga YG në 2006, më pas u transferua në 3 agjenci dhe më në fund themeloi kompaninë e tij në 2017.

  • Se7en ishte ai që kontribuoi në krijimin e perandorisë YG, por në vitin 2013 ai hyri në telashe dhe u largua nga YG, karriera e këngëtarit mashkull gradualisht u bë më pak e spikatur.

  • PSY iu bashkua YG në 2010 dhe u largua në 2018, më pas themeloi agjencinë e tij.

  Kërkime në lidhje me lee hi: Cila kompani i përket Lee Hi, Lee Hi largohet nga YG, Lee Hi AOMG, Lee Hi Song, AKMU Lee HI – HOLO, Lee Hi Profile, Lee Hi Breathe, Lee Hi blackpink, Lee Hi largohet nga YG, Lee Hi YG Breathe, Lee Hi Breath, leehi, Leehi Breath, PSY se cilës kompani i përkasin, IU i përket kompanisë YG.

  Eksploroni më shumë: Kush është Dan Foolish? Arsyeja pse Dan Foolish u bë viral në rrjetet sociale facebook, TikTok

  Shiko

  Kush është Ly Hi?

 • Këngët e përzgjedhura: Askush, ylli im, dashuria ime…

 • Lee Hi: Koreanja Adele dhe ulje-ngritjet në rrugëtimin artistik

  I famshëm pas pjesëmarrjes në sezonin e parë të konkursit Kpop Star, edhe pse jo kampion, Lee Hi konsiderohet si një zë i çuditshëm dhe idhulli i ri solo më i suksesshëm.

  Ndryshimi
  Këngët 1, 2, 3, 4 e sollën Lee Hi më afër audiencës – foto e SHPK-së

  Pas konkursit, Lee Hi ishte atëherë 17 vjeç, ajo iu bashkua YG Entertainment dhe publikoi shpejt këngën e saj debutuese në fund të 2012 të quajtur 1, 2, 3, 4 . Papritur, pas vetëm një nate, emri Lee Hi u bë befas një yll dhe u bë një fjalë kyçe e stuhishme në të gjithë rrjetet sociale koreane. Kjo këngë ka vendosur shumë rekorde në listat muzikore, duke e çuar Lee Hi në lartësi të reja pavarësisht moshës së saj të re.

  READ  Tìm hiểu TOP 10+ Kiểu tóc duỗi chiếc lá đẹp được yêu thích nhất mới nhất tháng

  E saj
  Ka mbaruar vazhdon të jetë një këngë që i bën fansat të qëndrojnë në këmbë – fotoja e Soompi

  E mposhtur me fitore, Lee Hi vazhdon të nxjerrë albumin e saj të parë Dashuria e pare titulli i parë i së cilës është Mbaroi vazhdon të bëhet një hit i madh, duke përfshirë të gjitha listat dhe duke arritur 12 milionë shikime në Youtube.

  Megjithatë, Lee Hi heshti sikur u zhduk pas shpërthimit të dytë, këngëtarja ishte në hibernim nga YG për 3 vjet, duke i zemëruar jashtëzakonisht fansat, madje Lee Hi ndihej e pakënaqur me mënyrën se si e bëri atë. nga YG.

  Më në fund në 2016, Lee Hi gjithashtu bëri një rikthim, këtë herë është gjysmë albumi Seulite me dy këngë Frymëmarrje Dhe Më mbaj dorën, Edhe pse jo aq i suksesshëm sa projekti i mëparshëm, ky projekt dikur konfirmoi sharmin e Lee Hi në pistën e garave Kpop.

  mik
  A ju kujtohet kolona zanore Moon Lovers? – Foto e KBS

  Mbretëresha e timbrit vazhdon të tregojë zërin e saj në film të dashuruarit e hënës dhe u quajt perëndia mashkullore e kolonës zanore kur interpretonte tekste të varura me 2 OST. këngë Dashuria ime dhe a mund ta dëgjosh zemrën time.

  24
  24 gradë Celsius është kënga pas 3 vitesh pritje nga Lee Hi dhe fansat – foto në Instagram

  Por më pas Lee Hi vazhdoi të ishte i ngrirë në të gjitha aktivitetet nga YG, derisa në maj 2019, kompania që publikoi zinxhirin e saj u kthye zyrtarisht në garën e K-pop-it me një mini-album. 24 gradë. Ky album e ka ndihmuar Lee Hi të arrijë arritje tingëlluese jo vetëm në vendlindjen e saj, por edhe në arenën ndërkombëtare, duke dëshmuar se sharmi i këngëtares nuk është zvogëluar asnjëherë pavarësisht mungesës së saj të gjatë.

  Ekrani
  Performanca e të dyve përpara se BI të largohej nga kompania për shkak të një polemike të jetës private- Fanpage Photo

  Mirëpo fansat nuk patën kohë të gëzoheshin kur dëgjuan se Lee Hi u rikthye në një moment të ndjeshëm, kur YG u përfshi në skandalin e BI-së – e cila me të mori pjesë në kompozimin dhe interpretimin e këngës së këngëtares femër. mjek.

  Mund të thuhet se Lee Hi është një këngëtare e pafat kur çdo 3 vjet mbytet nga kompania dhe kur kthehet përballet edhe me shumë telashe dhe presione. Më në fund, pas shumë ngjarjeve, këngëtarja 9x u largua nga YG në fund të 2019-ës.

  Së bashku

  Le të presim shkëlqimin e Mbretëreshës Lee Hi – Instagram Photo NV

  Kjo është një gjë me gjysmë zemre për fansat e Lee Hi, pasi pas një negociate të gjatë me shumë kompani të tjera të menaxhimit, këngëtarja nuk i është bashkuar asnjë kompanie, por ka zgjedhur të operojë. pa pagese.

  READ  Thuế giá trị gia tăng là gì? Vai trò, đặc điểm thuế GTGT?

  Më 23 korrik 2020, Lee Hi publikoi zyrtarisht një këngë të re të quajtur pasqyrë e përgjithshme Për herë të parë pas daljes nga shtëpia e YG-së, muzika e këngëtares këtë herë ka një ngjyrë rinore dhe plot dashuri sikur po i rikthehej fëmijërisë së pafajshme. Në të njëjtën kohë, Lee Hi njoftoi zyrtarisht për t’u bashkuar me kompaninë AOMG të themeluar nga Jay Park.

  Lee
  Lee Hi është një artist jashtëzakonisht i talentuar i cili ka lindur për të qëndruar në skenë – KPS Photo

  Duke injoruar procesin e pasigurt dhe me gunga të funksionimit, kur shikonte zërin e nënshkrimit të mesit të basit të Lee Hi, ajo dëshmoi se zotëron një zë të mesëm, por mund të këndojë mirë edhe notat e larta në mënyrë delikate. Kjo e ka bërë Lee Hi “mbretëreshën e shquar të timbrit” të Kpop-it dhe është quajtur “Adele e Koresë”, talenti dhe aftësia e saj me të cilat shumë artistë duan të bashkëpunojnë. Vetëm duke ndjekur rrugën aktuale, Lee Hi do të jetë ende një lule krenare në të ardhmen.

  Shpresojmë se informacioni për biografinë e kaluar është sqaruar për ju Lee Përshëndetje Kush eshte? dhe një pasqyrë e karrierës së kësaj këngëtareje kult.

  Mos harroni të ndiqni shkollën e mesme Le Hong Phong për të përditësuar tendencat më të fundit dhe informacionet e dobishme të yjeve aziatikë çdo ditë!

  Idhujt që u larguan nga shtëpia e YG:

  • Gummy debutoi në 2003 dhe u largua në 2013, tani ajo po lulëzon.

  • Wheesung u largua nga YG në 2006, më pas u transferua në 3 agjenci dhe më në fund themeloi kompaninë e tij në 2017.

  • Se7en ishte ai që kontribuoi në krijimin e perandorisë YG, por në vitin 2013 u fut në telashe dhe u largua nga YG, karriera e këngëtarit mashkull gradualisht u bë më pak e spikatur.

  • PSY iu bashkua YG në 2010 dhe u largua në 2018, më pas themeloi agjencinë e tij.

  Kërkime në lidhje me lee hi: Cila kompani i përket Lee Hi, Lee Hi largohet nga YG, Lee Hi AOMG, Lee Hi Song, AKMU Lee HI – HOLO, Lee Hi Profile, Lee Hi Breathe, Lee Hi blackpink, Lee Hi largohet nga YG, Lee Hi YG Breathe, Lee Hi Breath, leehi, Leehi Breath, PSY se cilës kompani i përkasin, IU i përket kompanisë YG.

  E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

  Burimi i përbashkët:

  /lee-hi-la-ai-tieu-su-su-nghiep-doi-tu-tinh-cam-cua-nu-casi/

  Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Lee Hi là ai? tiểu sử, sự nghiệp, đời tư, tình cảm của nữ ca sĩ . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

  Trả lời

  Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *