Kinh nghiệm chọn cấu hình máy tính chơi game tốt

Rate this post

Si një lojtar, kompjuteri juaj është shoqëruesi juaj gjatë lundrimit Globale Virtual. MILIARDnatyrshëm ARRIJNË selektive konfigurimi kënaq me lojën time uroj është një problem shumë i vështirë, do të na duhet duhet të mësojnë konfigurimi i lojës atje TË BARABARË për ta bërë të qartë çmimi shpenzime të arsyeshme. MILIARDPrandajju lutem ma dërgoni Konfigurim i mirë i kompjuterit për lojëra ndihmë vëlla lehtë bilanci buxhetor njësoj ndjehuni të lirë të kënaqeni botë Është loja më e mirë.

Ju jeni duke parë këtë postim: Konfigurim i mirë i kompjuterit për lojëra

Tabela e përmbajtjes

Cili është një konfigurim i mirë i kompjuterit të lojrave?

Sigurisht, për çdo lojtar, sa më i fuqishëm të jetë kompjuteri i lojrave, aq më mirë. MILIARDhej porpasioni është një gjë Megjithatë shpenzim Largimi është një histori tjetër. GRATËNëse ndonjë Potenciali ekonomik, bëhu i guximshëm dyqan dhe bërtiti “Më jep një sistem plotësisht të konfigurueshëm!” dhe është një CPU Intel Core I9-10900K, një RTX 3080, shkumë SSD 64 GB, 1 TB… MILIARD VNDnatyrshëm Për lojtarët e vërtetë, kjo atje jo në të vërtetë gjithashtu e rëndësishme Nëse vetëm për shërbim objektiv lojë e thjeshtë. PËR TË LËVIZURune do të Ndërtoni një konfigurim mjaft të mirë lojrash për të gjitha lojërat në kohën e tanishme, në këtë moment me një shumë më pak se 20 milionë VND. Te behesh zgjidhni Si të konfiguroni lojën?

READ  Tuyển tập những trang web hay nhất thế giới

Shihni gjithashtu: Mënyra më e thjeshtë për ta bërë laptopin tuaj të funksionojë më shpejt

Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Konfigurimi i një kompjuteri lojrash

Së pariCPU! GRATËnjësoj Jeni adhurues i harduerit? ju do shiko qe une mikroprocesor lojëra të flitet për të Më së shumti në gjysmën e parë të 2020 dhe më herët është I5-9400F. MILIARDnatyrshëmkur Intel lëshoi ​​kompletin Patate të skuqura Vetëm brezi i 10-të, ndoshta është koha për të dalë në pension dhe për t’u lënë vend vëllezërve të tyre më të vegjël. Merrni Për shembull, Konkretisht si I3-10100, kjo mund të konsiderohet një seancë nje kopje e I7-7700 Megjithatë ka një diplomë cmim i mire gjithnjë e më shumë. Dhe Nëse dëshirë Cilësimet e mia të lojërave janë të larta ose më të larta, I5-10400 do të ishte një zgjidhni i denjë për të zëvendësuar paraardhësin I5-9400F. Ende nëse ti Si një tifoz i ekipit të kuq, AMD nuk do t’ju zhgënjejë me emra si AMD Ryzen 3 3300X, Ryzen 5 3400G ose 7 3700X.

Eksploroni më shumë: Formulari i aplikimit për përfitimet e papunësisë

shkumë : njësoj Battlefield PUBG, Call Of Duty ose Battle Field… Lojërat jashtë linje kërkojnë gjithashtu një hapësirë ​​të caktuar shkumë i madh për të qenë në gjendje Shkarko faktorët mjedisorë përreth. Me një konfigurim kompjuteri për lojëra të vitit 2020, ndoshta 8 GB RAM memorie është një numër të paktën. MILIARDnatyrshëm nëse ndonjë gjendje ekstra, 16GB RAM memorie është ende një nivel fuqie shkumë standarde ndihmë ti mundesh Përvojë më e qetë e lojës.

Karta grafike: Kur bëhet fjalë për lojëra, është e pamundur të injorosh kartën grafike (VGA). LEHTËlehtë sepse do të kujdeset Misioni trajtoj të gjitha elemente grafike, imazhe, efekte në lojë. Aktualisht, në gamën e përballueshme kemi GTX 1660 Super, RX 570, RX580 – kjo është Modelet VGA janë lojtarë të dobët koment më e larta nga të gjitha efikasiteti Dhe çmimi. Sigurisht, nëse nuk i intereson shpenzim atëherë RTX 2070 Super, RTX 2080 Ti ose RTX 3080 e ardhshme është ende arma përfundimtare për konfigurimin e kompjuterit të lojrave. gradën më të lartë.

Përjetoni zgjedhjen e një konfigurimi të tmerrshëm të kompjuterit të lojrave

Me përvojë zgjidhni për të blerë desktop i madh i lojrave nga lojtarë profesionistë më poshtë do t’ju ndihmojë selektive merrni një desktop lojrash njësoj, Përshtatet me lojën që luani zakonisht.


READ  Bạc nhược là gì? Biểu hiện của người có tinh thần bạc nhược

selektive monitor kompjuteri gamer

selektive ekran kompjuteri Përshtatet, Përshtatet me xhepa paratë Shoku. Për kompjuterët e lojërave, sa më i madh të jetë ekrani, aq më mirë është loja. Por e kundërt sistemi do të duhet trajtoj Më shumë, më pak korniza. Dhe pas kësaj kjo është disa shënim për ju kur zgjidhni të blini një monitor.

Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Bleni një desktop lojrash
  • Madhësia dhe rezolucioni: gjithnjë e më lart më mirë.
  • Kontrasti dinamik: ky nuk është kanë nevojë për vëmendje shumë.
  • Kontrasti statik: Tabela e përmbajtjes Kjo më të larta më mirë.
  • Koha e përgjigjes: Tabela e përmbajtjes Sa më e vogël të jetë kjo, aq më mirë.
  • Shirit me ngjyra: Tabela e përmbajtjes Kjo më të larta më mirë.
  • Shiko: Tabela e përmbajtjes Kjo më të larta më mirë.

nëse ti Unë jam i specializuar në grafikë Vetem ti duhet të blini një monitor DELL, sepse cilësia e figurës është shumë e bukur dhe standarde.

selektive Pllakat amë për desktop lojrash

Zgjidhni Motherboard i përshtatshëm: Sipas meje Nëse Për lojëra, thjesht përdorni MSI, Gygabyte ose ASUS përdorni Ndalo.

Eksploroni më shumë: Mësoni rreth LDAC, aptX, LHDC: Kodekë audio Bluetooth me rezolucion të lartë
Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra

Kur ti zgjidhni motherboard që duhet të zgjidhni lloji që ka aftësia Përmirëso më vonë. Sepse të shpeshta kur ishim të rinj fillojnë të ndërtojë kompjuterë për lojëra, ju do nuk keni para të mjaftueshme për të blerë menjëherë komponentë kompjuteri të nivelit të lartë Prandaj Shoku zgjidhni Motherboards kanë aftësia përmirësimet e ardhshme.

selektive CPU e mirë e lojrave desktop

Kur blini një kompjuter ose një CPU diskrete, Së pari ju mendoni Tjetra do të jetë shpejtësia trajtoj i CPU-së është frekuenca e pulsit trajtoj të dhëna. MILIARDnumri i ijeve Kjo reklamohet ose shkruhet direkt në produktin në organ Ghz.

Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Konfigurim i shkëlqyer kompjuteri

CPU i shpejtë ose i ngadalshëm vendoset nga Tabela e përmbajtjes Ghz duhet të jetë i lartë ose i ulët. Hfaleminderit perseri CPU-ja e nivelit të ulët me Ghz të lartë nuk mund të përputhet as me CPU-në e nivelit të lartë Megjithatë kanë Ghz më të ulët.

Zgjidhni Memorie RAM për një kompjuter të shkëlqyer lojrash

Thyej: shkumë Nëse keni një kompjuter për të luajtur lojëra kompjuterike dhe teknologji, blini rreth 8-16 GB për ta përdorur rehat.

READ  Hợp đồng chuyển nhượng toàn bộ dự án (hoặc một phần dự án)
Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra

Megjithatëpërvojë në blerje shkumë të ketë një kompjuter me konfigurim të madh atje a duhet përdorni 2 bare shkumë njëjtë do të jetë më mirë. Çmimi shkumë Tani është mjaft e shtrenjtë, sapo bleva një ditë tjetër RAM memorie 8 GB për laptopin tim, rreth 2 llamba tashmë. Disi më mirë është më shumë se kaq!

Zgjedhësi i energjisë (PSU)

Burimi i kompjuterit konsiderohet zemra e të gjithë makinës atje. GRATËE hapur? Nëse fuqia është e dobët ose e ndërprerë, do të ndodhë ndikim të drejtpërdrejtë arrijnë total anëtarët pjesa tjetër në kompjuter.

Konfigurim i mirë i kompjuterit për të luajtur lojëra
Konfigurimi i kompjuterit të lirë të lojrave

Konfigurimi më i lartë i kompjuterit për lojëra

? Konfigurimi 1: HHPC GAMING – INTEL CORE i3 10105F | RAM memorie 8G | GTX1650

? Konfigurimi 2: HHPC GAMING – INTEL CORE i3 10105F | RAM memorie 8G | GTX1660

Eksploroni më shumë: Laptop i lirë i hollë dhe i lehtë për studentët 11/2021

Shihni më shumë: Top 10 laptopët më të mirë studentorë që ia vlen të blihen në 2021

➤ PLANI MAIN: GIGABYTE H410M-THE
➤ CPU: INTEL CORE i3 10105F deri në 4.4G | 4 GABIM | 8 TEMA
➤ RAM: LEXAR 16 GB DDR4 2666 MHz (2×8 GB)
➤ VGA: ASUS TUF GTX 1660Ti 6G DDR6
➤ SSD: GIGABYTE 240G SATA III SSD
➤ HDD: KLIENTËT ZGJEDHIN SIPAS KËRKESËS
➤ BURIMI: COOLERMASTER PC700 700W
RASTI: XIGMATEK NYC ARCTIC (1 FAN)

Rruga Ndërtoni konfigurimin tuaj të një desktopi të mirë të lirë të lojrave

përmbledhje

Me konfigurimin e mësipërm, besoni ti mundesh arritur Eksperiencë jashtëzakonisht e mirë me lojën e klasit të lartë njësoj Blini një kompjuter lojrash të konfiguruar mirë me një çmim të arsyeshëm. Faleminderit që ndiqni artikullin e bangxephang.com

Burimi: Sintezë
Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Kinh nghiệm chọn cấu hình máy tính chơi game tốt . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *