Jockstrap là gì? Cách mặc đúng cách

Rate this post

Në ditët e sotme, shumica e meshkujve priren të zgjedhin me kujdes të brendshme me dizajne të ndryshme për qëllime të ndryshme. Jockstraps janë një nga llojet e të brendshmeve që shumë meshkuj zgjedhin për dollapin e të brendshmeve. Prandaj Çfarë është Jockstrap? Si të vishni siç duhet Jockstraps më e miraJu lutemi ndiqni artikullin më poshtë të shkollës së mesme Le Hong Phong!

Çfarë është Jockstrap? Koncepti inovativ i të brendshmeve për meshkuj

Sipas fjalorit të Kembrixhit, një Jockstrap është një lloj të brendshmesh të ngushta që vishen nga burrat për të mbështetur dhe mbrojtur organet gjenitale gjatë sportit.

Shiritat e kalimit Lindi të brendshmet e meshkujve 150 vjet më parë, Prodhuar nga stilistë synon të shërbejë në fushën e sportit për meshkuj, veçanërisht për sportistët apo çiklistët.

Nga biçiklist u vu në përdorim në 1897, më pas i projektuar për çiklistët. Rripi i kalorësve të biçikletave ishte prodhuesi i parë amerikan i shiritave në 1874.

Nga vrapues me kuaj që do të thotë “shofer”, që zakonisht i referohet një kalorësi, ka qenë në përdorim që nga viti 1670.

Notarët preferojnë rripin e shpinës së poshtme, ndërsa futbollistët preferojnë shpinën e lartë. Disa prodhues shesin gjithashtu modele me dizajne të ndryshme dhe pëlhura shumëngjyrëshe. Kupa mbrojtëse, zakonisht përdoret për sporte me kontakt të lartë, e bërë zakonisht prej plastike ose metali të fortë

Kjo është një variant i String Bikini me një dizajn të veçantë ngritës të prapanicës. Kjo të brendshme të bën përshtypje nga pjesa e pasme me brez elastik që lidhet nga pjesa e poshtme e belit, duke përqafuar anët dhe duke ekspozuar të pasmet. Pantallonat në pjesën e përparme me një mbulesë për të mbrojtur “djalin e vogël” në mënyrë që djemtë të mund të ushtrojnë të qetë të sigurtë pa u shqetësuar se mos lëndohen.

Shiritat e rripit janë gjithnjë e më të popullarizuara tek meshkujt sesa të brendshmet e tjera tradicionale. Përveçse e veshin kur ushtrohen, gjysma e meshkujve e përdorin edhe për ta veshur çdo ditë për t’u bërë shumë seksi në sytë e të dashuruarve dhe të dashuruarve.

READ  Bản kiểm điểm trách nhiệm cá nhân trong thời gian giữ chức vụ hiệu trưởng giám đốc

Po shikoni: Çfarë është Jockstrap? Si ta vishni siç duhet

A keni veshur Jockstraps siç duhet?

kuptoj pantallonat Çfarë është Jockstrap? dhe përdorimet që sjell, por me një stil kaq të ndërlikuar të brendshmesh, si t’i vishni ato në mënyrë komode dhe të sigurt është gjithashtu një çështje që duhet t’i kushtoni vëmendje kur zgjidhni pantallonat. Kjo.

Në varësi të përdorimit të synuar, këto të brendshme kanë mënyra të ndryshme të veshjes. Le të hedhim një vështrim në disa nga mënyrat më efektive për të përdorur jockstraps me Coolmate më poshtë.

Përdorni shiritat kur ushtroheni ose luani sport

Qëllimi kryesor i pantallonave Jockstraps është shërbimi i aktiviteteve sportive. Pra, veshja e Jockstraps është zgjedhja perfekte kur luani ndonjë sport.

Eksploroni më shumë: Zbuloni 10 tonalitete të bukura kafe që ngjyrosin ngjyrat pa zbardhues që duhet t’i provoni muajin e fundit

Megjithatë, në mënyrë që të ndiheni të sigurt, rehat dhe të mbroni më mirë pjesën e poshtme të trupit kur merrni pjesë në sporte të shpejtësisë si çiklizmi dhe vrapimi, duhet të vihen re shënimet e mëposhtme:

Zgjidhni një palë Jockstraps që ju përshtaten vërtet

Pjesa më e rëndësishme e të brendshmeve për meshkuj për t’i sjellë rehati atij që i vesh është pjesa që ndihmon në mbështetjen e “djalës së vogël”. Prandaj, sigurohuni që madhësia e belit dhe xhepat mbështetës të përparmë të jenë të përshtatshme për t’u siguruar që “djaloshi” të mbahet afër trupit kur ushtrohet.

Mendoni nëse duhet të vishni një “kupë mbrojtëse” apo jo

Shumë prej jush ende po mendojnë nëse mjafton vetëm një pjesë e rrobës së përparme të trupit për të mbrojtur pjesën e poshtme të trupit? Kështu që ju mund të përdorni një menisk shtesë në formë filxhani për mbrojtje shtesë.

Kupa mbrojtëse është prej plastike ose metali, përdoret për të vendosur brenda xhepit mbështetës të pantallonave. Kur merrni pjesë në sporte që kërkojnë shpejtësi të lartë si futbolli, regbi dhe artet marciale, përdorimi i kupave mbrojtës është thelbësor për të kufizuar dëmtimin e “djalit të vogël”.

Ju ende mund ta përdorni atë çdo ditë për të garantuar sigurinë, si dhe për të ndihmuar në rritjen e maskulinitetit tuaj.

Zgjidhni filxhanin e duhur mbrojtës

Zgjidhni filxhanin e duhur mbrojtës

  • Zgjedhja e madhësisë së duhur të filxhanit dhe përqafimi i trupit i ndihmon pantallonat Jockstraps t’ju përshtaten më së miri, duke parandaluar rënien ose ekspozimin e trofeut mbrojtës, duke siguruar estetikë, siguri si dhe rehati. Duke punuar.
  • Përdorni gota me mbushje shtesë në skajet për të shmangur qoshet e mprehta që ndikojnë ose ndikojnë negativisht në zonën e legenit.
  • Sidomos me sportet e forta si lakrosi dhe bejsbolli, duhet të zgjidhni një filxhan të bërë nga titani për të mbajtur formën dhe për t’u mbrojtur më mirë.
READ  Thuận Thiên Plastic – đơn vị cung cấp Pallet nhựa uy tín tại Tp.HCM

Vishni një palë brekë të shkurtra mbi Jockstraps

Hobi i burrave për të veshur rripin e dorës

Preferenca e meshkujve për të veshur jockstrap sot është shumë e ndryshme nga më parë si në funksion ashtu edhe në stil, a ju pëlqen të vishni këto pantallona?

Eksploroni më shumë: Çfarë do të thotë 2952 në Facebook?

Ky lloj pantallonash ka një dizajn të veçantë, brezi elastik në pjesën e këmbës lidhet me belin, duke zbuluar të pasmet. Përveç kësaj, pjesa e përparme e pantallonave Jockstrap ka gjithashtu një xhep për mbrojtjen e penisit për t’i ndihmuar burrat të mbrohen fort.

Sot, preferencat e burrave në rrip të dorës variojnë nga veshjet sportive në gjysmën e veshjeve të përditshme për burra.

5 Keqkuptime rreth Mashkull Jockstrap

Të brendshmet e meshkujve për veshjen e përditshme nuk do të jenë të rehatshme

Por kjo nuk ndodh me të brendshmet e ngushta. Për shkak se dizajni në pjesën e pasme të pantallonave ka shumë pak pëlhurë, nuk ka pothuajse asnjë shans për t’u kapur ose rrotulluar. Ndaj kur e vesh nuk do të ndeshet me dukuri si rrotullime apo palosje dhe gjithmonë sjell ndjesinë më komode edhe pse i mban gjatë gjithë ditës.

Për më tepër, me kalimin e kohës, fëmija juaj gradualisht do të mësohet ta mbajë atë. Të brendshme për meshkuj me cilësi të lartë bëjeni këtë dhe do të ndiheni sikur nuk keni veshur asgjë poshtë.

Vetëm homoseksualët veshin brekë të ngushta

Epo, ky është keqkuptimi i dytë mes djemve këto ditë. Bazuar në një sondazh në faqet e internetit me reputacion të specializuar për të brendshmet e meshkujve, tregon se: ka shumë meshkuj që janë të zbutur, 100% e vajzave e duan stilin. brekë të çara (Përmes të brendshmeve).

Kështu, mund të shihet se pëlqimi i brekëve nuk bazohet në orientimin seksual apo gjininë e mbajtësit.

Përveç kësaj, në sondazhet tona, shumica e të dashurave ose grave të këtyre njerëzve preferojnë t’i shohin të dashurit ose bashkëshortët e tyre të veshur me tanga dhe jo modele. brekë me fije atje.

Prandaj, mendimi se vetëm “gay” mund të veshin të brendshme të lirshme (të brendshme Thong) është krejtësisht i gabuar, djemtë tanë.

Të gjitha brekët janë bërë nga e njëjta pëlhurë e përdorur për brekët e grave

Shumë djem mendojnë se të brendshmet e meshkujve janë prej dantelle ose pëlhure këmishë brekë femrash. Prandaj, ato nuk janë mashkullore, por disi femërore. Ky është keqkuptimi i tretë i meshkujve.

Eksploroni më shumë: Çfarë është gjurmimi i gishtave në shfletues? Si mund ta bllokoni?

Brekët e lirshme janë një model Të brendshme për meshkuj me cilësi të lartë Projektuar me më pak pëlhurë, duke i ndihmuar burrat të shprehin më shumë gjërat e tyre më të çmuara.

READ  ViruSs là ai? Tiểu sử, sự nghiệp, đời tư của ViruSs

Brekët moderne me rrëshqitje janë bërë nga një shumëllojshmëri materialesh. Në veçanti, çanta mbështetëse është projektuar shkencërisht për të rritur aftësinë për të mbështetur, duke rritur njëkohësisht linjat më të forta të trupit mashkullor. Në fakt, Phat i pëlqen shumë meshkujt që veshin Thong.

Breshkët përdoren vetëm kur janë intime ose në kohë private

Përveç kësaj, ka shumë djem që mendojnë se të brendshmet e ngushta vishen vetëm kur shkojnë në shtrat gjatë natës.

Në fakt, siç u përmend më lart, veshja e rrobave të ngushta është shumë komode, ai vesh një model edhe më freskues. Të brendshme të lira për meshkuj tjera. Kështu që ai mund të veshë pantallona Thong në shumë situata të ndryshme.

Ju mund t’i vishni këto të brendshme të rrëshqitshme në aktivitetet e përditshme, duke dalë me miqtë, të dashuruarit apo festat, madje edhe në zyrë.

Jo vetëm kaq, në ditët e sotme ka shumë djem që mendojnë se veshja e të brendshmeve Thong është më e mirë se Jockstrap kur shkoni në palestër ose kur luani sport, sepse e mbështet shumë mirë trupin kur ushtroheni. Atëherë hiqni qafe këtë keqkuptim menjëherë!

Breshkë për femra, jo për meshkuj

Gabimi i pestë që bëjnë shpesh djemtë është se të brendshmet janë të përshtatshme vetëm për femrat, jo për meshkujt.

Kjo geta e rrëshqitshme jo vetëm që i ndihmon gratë të bëhen më seksi, por me një dizajn me pëlhurë të ulët, ai gjithashtu u jep burrave një bukuri seksi, joshëse në një stil mashkullor.

Të brendshmet e meshkujve janë prej materiali elastik me xhepa mbështetës të projektuar për t’iu përshtatur formës së trupit të një mashkulli për mbështetje më të madhe. Gjithashtu ndihet rehat për tu veshur gjatë gjithë ditës.

Kush është grupi Jockstrap?

Përkthejeni nga anglishtjaJockstrap është një dyshe muzikore angleze e përbërë nga Georgia Ellery dhe Taylor Skye, ata u takuan në Guildhall School of Music & Drama në Londër në vitin 2016. Muzika e dyshes kombinon vokalin gjysmë të pëshpëritur të Ellery-t dhe një pjesë të skenës me produksionin elektronik të Skye.

Çfarë është Video Jockstrap? Si ta vishni siç duhet

konkludoni

Artikulli ju ofron informacion në lidhje me Çfarë është Jockstrap? Si ta vishni siç duhet, faleminderit që e shikoni!

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/jockstrap-la-gi-cach-mac-dung-cach/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Jockstrap là gì? Cách mặc đúng cách . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *