Dì Dung là ai? “Bà trùm” đứng sau thành công của Miss Grand Thuỳ Tiên

Rate this post

Ata që ndjekin rregullisht konkurset vendase të bukurisë ndoshta nuk janë të panjohur me emrin Pham Kim Dung, e cila është e famshme për titullin “Miss manjat” ose “mbretëresha e medias”. Mirëpo, prejardhja e titullit “Miss manjat” apo “Halla Dung” nuk është e njohur për të gjithë. Ju ftojmë ta zbuloni me ne kush eshte halla “Bosi” pas suksesit të Miss Grand Thuy Tien në postimin e radhës!

Kush është halla Dung?

Di Dung është një titull komuniteti për biznesmenen Pham Kim Dung.

Vendi për të jetuar/punuar: Ho Chi Minh

Data e lindjes: 16 shkurt 1979 (43 vjeç)

CEO Pham Kim Dung

Sipërmarrësi Pham Kim Dung nuk është i panjohur për median dhe argëtimin. Ajo është drejtuese e një kombinimi prej 5 kompanish: Golden Sen e specializuar në këshillimin e strategjive të komunikimit, prodhimin e programeve televizive, organizimin e eventeve; Kompania PGM është e specializuar në përmbajtje në rrjetet e telekomunikacionit; Kompania Mai Vang prodhon filma; Golden Sunshine – Kompania e menaxhimit dhe trajnimit të talenteve dhe Shoqëria aksionare Golden Sen Entertainment me aktivitete për sjelljen e bukurive vietnameze në garat ndërkombëtare.

Në të cilën, Golden Lotus Company është një nga “djemtë e mëdhenj” të industrisë së medias, njësia që bashkëpunon me gazetën Tien Phong për të organizuar me sukses dy sezone të Miss Vietnam 2014, 2016. Si Zëvendës Drejtues i Komitetit Organizativ Pham Kim Dung, ka kontribuar në ngritjen e konkursit të bukurisë me historinë më të gjatë në Vietnam në një nivel të ri, duke krijuar një zhurmë jo vetëm brenda vendit, por edhe ndërkombëtarisht. Në veçanti, reality show “Bukuria dhe mirësia” konsiderohet si një tipar i ri, por një shenjë e artë e konkursit Miss Vietnam 2016, e propozuar dhe e drejtuar nga zonja Kim Dung.

Biografia e CEO Pham Kim Dung

CEO Pham Kim Dung lindi në një familje të varfër me 8 fëmijë. Jeta në vendlindjen e Vinh Long ishte aq e vështirë sa babai i Kim Dung vendosi të transferonte të gjithë familjen në qytetin Ho Chi Minh. Ho Chi Minh City për të fituar jetesën me shpresën se do të ketë shumë mundësi këtu. Në atë kohë, Kim Dung ishte vetëm 9 vjeç, e gjithë familja jetonte në depon e një të njohuri. Prindërit e Kim Dung në atë kohë punonin si rrobaqepëse për të siguruar jetesën. Por jo shumë më mirë, babai i Kim Dung i tha asaj dhe vëllezërve të saj që të mësonin të qepnin së bashku për të fituar të ardhura shtesë. Kështu, në klasën e 5-të, Kim Dung u ul në makinë qepëse dhe punoi si asistente për prindërit e saj.

READ  Ngọc sùi là ai? Những điều chưa ai biết

Udhëtimi nga varfëria për t'u bërë CEO i

Jeta ecën ngadalë, Kim Dung gjithmonë përpiqet të studiojë mirë dhe ajo kaloi provimin e universitetit të saj të ëndrrave – Universiteti i Ekonomisë Ho Chi Minh City. Ho Chi Minh. Por ngjarjet goditën familjen e saj kur ajo ishte në vitin e parë të kolegjit, kur babai i saj vdiq sepse ajo nuk mund të përballonte trajtimin mjekësor. Ekonomia e familjes është më e vështirë, Kim Dung studioi dhe punonte në të njëjtën kohë. Në fillim, zonja Kim Dung punoi si anketuese e tregut në A. C Nielson. Zonja Dung e mbajti pyetësorin nëpër qytet. Ho Chi Minh City për të anketuar shijet e konsumatorëve në të gjitha llojet e produkteve nga makinat, shampo, xhel dushi deri te produktet bankare. Që atëherë, ajo ka fituar njohuri në treg. Edhe pas mbarimit të universitetit, ajo qëndroi në A. C Nielson deri në vitin e saj të 8-të. Pas largimit nga A. C Nielson, Kim Dung iu bashkua kompanisë së pasurive të paluajtshme Phu My Hung me punën kryesore të të qenit një agjent imobiliar.studim. tregjet dhe një seksion rreth ngjarjeve, marketingut. Pasi grumbulloi një shumë të vlefshme parash dhe eksperience, zonja Kim Dung dëshiron të përmbushë ëndrrën që mban emrin e saj. Dhe prej andej lindi Lotusi i Artë. Për të qenë në gjendje të zhvillohen në mënyrë dramatike dhe të arrijnë suksesin sot, zonja Kim Dung dhe të gjithë punonjësit në kompani janë përpjekur më të mirën. Tani duke përmendur Lotusin e Artë, njerëzit menjëherë mendojnë për programet e Festivalit të Filmit në Vietnam 2015, Miss Vietnam 2014, 2016, 2018 (3 Mis të kurorëzuara këto vite janë Dang Thu Thao, Do My Linh, Tran Tieu Vy); Konkursi i Këndimit TV 2015, Miss Mekong Delta, Beauty Cherry Blossom. Jo vetëm i specializuar në organizimin e ngjarjeve dhe konkurseve të bukurisë, Golden Lotus gjithashtu lançoi një seri shfaqjesh lojërash televizive realiteti Duet, Super Junior Challenge, Ky Tai Nhi ose shfaqje lojërash televizive si Historia e Francës. histori familjare, histori vigjilence etj. Të gjitha këto programe lënë një përshtypje të thellë tek audienca.

Eksploroni më shumë: Redaktimi i fotografive personale në stilin GTA
READ  Hướng dẫn cách kiểm tra pin laptop chính xác nhất

Tituj të tjerë të CEO Pham Kim Dung

Përveç titullit teze Dung, CEO Pham Kim Dung ka edhe një tjetër titull “Miss manjate”.

zonja” zbulon rolin e 3 mbretëreshave të bukurisë – Gazeta Labor

pranë Miss Paqja Vietnami, Miss Bota Vietnami… Golden Lotus gjithashtu mban zyrtarisht të drejtat e autorit të më shumë se 10 konkurseve të ndryshme të Miss të mëdha dhe të vogla. Prandaj, fituesit e konkursit kombëtar të bukurisë të organizuar nga “Miss manjati” do të mbajnë fort vendin për të përfaqësuar Vietnamin në arenën ndërkombëtare.

Falë procesit të komunikimit të Golden Lotus, konkurset e bukurisë në Vietnam filluan të marrin më shumë vëmendje. Edhe cilësia e kandidatëve përzgjidhet me rigorozitet nga “bosi” që në fillim: “Pas raundit final kombëtar, organizatorët kanë ndërmarrë hapa për të punuar me lokalitetin dhe shkollën tuaj për të mësuar rreth sjelljes së nxënësve dhe situatës së të mësuarit.”CEO Pham Kim Dung ndau.

Investimi i Golden Lotus në “pulat e shtëpisë” është i pamohueshëm kur shumë mbretëresha shkëlqejnë vazhdimisht në arenën ndërkombëtare të bukurisë. Talentet e Lotusit të Artë si Thuy Tien, Luong Thuy Linh, Tran Tieu Vy, Do Thi Ha … e kanë ndihmuar Vietnamin t’i japë fund zinxhirit të topit, duke u ngritur me 8 vende në tabelën ndërkombëtare të bukurisë (sipas International Beauty Chart) . bukuria globale).

Eksploroni më shumë: Si të hiqni sfondin e fotografisë në telefon pa aplikacion

Krahas talentit të zgjedhjes dhe përdorimit të njerëzve, “Miss manjati” konsiderohet edhe si një CEO që ka deklarata të shkathëta para mediave. Prandaj, kur përballet me pyetje të vështira, Pham Kim Dung ka gjithmonë një sjellje të lavdërueshme që i bën fansat të duan t’i japin kurorën biznesmenes.

CEO Pham Kim Dung – një grua elastike, inteligjente, e bukur dhe e suksesshme

Për të pasur një sukses kaq të jashtëzakonshëm, pak njerëz e dinë se zonjës Pham Kim Dung iu desh të kalonte një proces të mundimshëm. CEO-ja femër tha: “Kam lindur dhe jam rritur në rrethana shumë të vështira. Të shkoj në shkollë me bashkëmoshatarët e mi është lufta ime”. Varfëria e mundoi aq shumë familjen e saj, saqë babai i biznesmenes ndërroi jetë pasi nuk kishte para për të shkuar në spital. Gjatë kohës së studimeve dhe nisjes së një biznesi, “Miss manjati” i thoshte gjithmonë vetes: “Sido qoftë rrugëdalje nga varfëria”.

Manjati pas Thuy Tien qau të gjithë lotët e tij, lindi në Tajlandë për 70 milionë në ditë

CEO Pham Kim Dung është diplomuar në Tregti, Turizëm – Marketing, Universiteti i Ekonomisë Ho Chi Minh City. Që kur ishte studente, zonja Pham Kim Dung ka grumbulluar shumë përvojë dhe para përmes punës me kohë të pjesshme. Duke u diplomuar me një diplomë bachelor në Universitetin e Ekonomisë, Kim Dung vazhdoi karrierën e saj “të ndritur” kur studioi për Master në Administrim Biznesi në Institutin UBI të Belgjikës (Bruksel, Belgjikë). Janë ato platforma që e kanë ndihmuar CEO-n Pham Kim Dung të ndërtojë me sukses biznesin e saj dhe të bëhet një nga biznesmenet më të fuqishme në showbiz-in vietnamez.

READ  IC là gì? Cấu tạo, chức năng và phân loại IC

Duke përjetuar shumë vështirësi, CEO femër aktualisht po kalon ditët më të mira në karrierën e saj. Znj. Pham Kim Dung organizon vazhdimisht konkurse ndërkombëtare për të kënaqur audiencën.

Udhëtimi i Pham Kim Dung për t’u bërë CEO i Golden Lotus

Eksploroni më shumë: Kush është bogarti? Pse fëmijët kanë frikë nga bogartet?

Duke bërë kërkime tregu për 8 vjet. E ndihmoi të kishte shumë përvoja, mençuri në veprime dhe qëllime. Sidomos duke kuptuar klientët, nevojat dhe qëllimet e secilit segment të ndryshëm të klientëve.

Pas 8 vitesh me A. C Nielson, ajo u zhvendos për të bërë kërkime tregu, organizim ngjarjesh dhe marketing në kompaninë e pasurive të patundshme Phu My Hung. Ajo gjithashtu u promovua në çdo pozicion më të lartë. Por pasi grumbulloi një sasi të mirë kapitali, Pham Kim Dung la punën e tij dhe themeloi kompaninë aksionare Sen Vang Entertainment.

Jeta private e biznesmenit Pham Kim Dung

Të dy kanë 3 fëmijë së bashku: Tuan Khai (20 vjeç), Annie (4 vjeç) dhe Phuc Khoi (2 vjeç). Familja e saj shpesh del jashtë, udhëton së bashku. Por për shkak se dëshiron që fëmija i saj të rritet në mënyrën më të natyrshme, pa u ndikuar nga media, rrallëherë ndan informacione për fëmijën e saj.

Pham Kim Dung gjithashtu adoptoi yllin fëmijë Le Huynh Bao Ngoc. Ajo do të mbështetet nga Kim Dung me një bursë dhe pritet të bëhet Miss në të ardhmen.

Video rreth CEO Pham Kim Dung

konkludoni

Më lart është përgjigja e pyetjes se kush është halla Dung dhe informacione që lidhen me biznesmenen e suksesshme Pham Kim Dung. Faleminderit per vemendjen tuaj!

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/di-dung-la-ai-ba-trum-dung-sau-thanh-cong-cua-miss-grand-thuy-tien/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Dì Dung là ai? “Bà trùm” đứng sau thành công của Miss Grand Thuỳ Tiên . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *