Đa tình là gì? Dấu hiệu của những người đa tình

Rate this post

Shpesh dëgjoni për burra të dashuruar, të dashuruar, për lulet e pjeshkës, etj. Pra, çfarë mendoni se është dashuria?? Cila është shenja e një të dashuruari? Le ta zbulojmë së bashku në këtë artikull!

Çfarë është poligamia?

Sipas analizave, dashuria është e përbërë nga dy fjalë “Da” dhe “Love”.

  • Multi do të thotë shumë, i madh,…
  • Dashuri do të thotë dashuri, dashuri, dashuri…

Pra, poligamia mund të kuptohet si një person me shumë ndjenja, shumë ndjenja, ose shumë dashnore, shumë të dashuruar etj.

Çfarë është poligamia?  Shenjat e dashurisë?

Mund të kuptohet gjithashtu se poliamorous është një person që jeton shumë emocione, zhvillon lehtësisht marrëdhënie romantike me seksin e kundërt, i lehtë për t’u takuar, i lehtë për t’u dashuruar. Ky është një grup njerëzish që “kanë një zemër të hapur” ose që u pëlqen t’u “dhurojnë dashuri” shumë njerëzve të ndryshëm. Thjesht takoni personin e duhur, të përshtatshëm, ata do të gjejnë një mënyrë për t’u njohur. Ata i konsiderojnë marrëdhëniet që kanë përjetuar si “trofe” që kanë fituar. Këta njerëz janë shumë të mirë për të pushtuar të tjerët, sa më i vështirë të jetë objekti për t’u pushtuar, aq më të interesuar janë ata.

Gjithashtu, duhet theksuar se poligamia nuk do të thotë që një person ka përjetuar shumë afera dashurie. Jo një person që është i dashur nga shumë njerëz, sepse nuk ka gjasa që ai të jetë dashuruar nga shumë njerëz. Askush nuk mund t’i pengojë të tjerët t’i duan ata, por njerëzit mund të zgjedhin dhe kontrollojnë ndjenjat e tyre. Edhe nëse keni një “simpatik” që pëlqehet nga shumë njerëz, nëse nuk jeni një person “i shthurur” por besnik i vetëm një dashurie, nuk mund të quhet poliamorous.

A ka një lule të dashuruar?

Dy konceptet e dashurisë dhe lulëzimi i pjeshkës janë mjaft të ngjashme, duke bërë që shumë njerëz të ngatërrohen. Por në thelb, këto janë dy koncepte krejtësisht të ndryshme.

Njerëzit që janë të dashuruar kanë gjithmonë një zemër prej shumë ndarjesh dhe duan shumë njerëz, pëlqejnë lehtësisht dikë por gjithashtu mund të ndryshojnë objektin e tyre të preferuar në vetëm “minuta”. Me fjalë të tjera, njerëzit poliamorë “dërgojnë” në mënyrë aktive ndjenjat e tyre

Nga ana tjetër, gërmuesit e luleve janë ata që marrin dashuri nga shumë njerëz. Ata janë si magnet që tërheqin dashurinë e njerëzve. Edhe pse ka një të dashur, ai është ende i ndjekur nga shumë satelitë. Nëse ata mbajnë qëndrimin e tyre në çështjet e dashurisë, gërmuesit e luleve janë ende shumë besnikë, por kjo nuk ka gjasa sepse satelitët përreth do t’i pengojnë gjithmonë pjesërisht që të jenë besnikë deri në fund.

READ  JJJ là gì? Thử thách JJJ là gì?

Dalloni qartë për të shmangur barazimin e njerëzve dashurorë dhe gërmuesit e luleve.

Shenja e të dashurit

Burri e ka zakon të flirtojë - Gazeta e Punës

Kur takoni dikë për herë të parë, si e dini nëse personi tjetër është i dashuruar apo jo? Për ta kuptuar këtë, jo vetëm që duhet t’i takoni 1-2 herë, por duhet t’i vëzhgoni përmes veprimeve që tregojnë gjatë procesit të njohjes dhe takimit me ta. Partneri juaj ka simptoma të tilla si:

Dashuri e cmendur

Të dashuruarit e çmendur shpesh kujdesen shumë për ju, pothuajse gjatë gjithë kohës, kudo. Këta njerëz tregojnë se kujdesen shumë për ju, ju bëjnë të ndiheni të dashur, të përkëdhelur dhe gjithnjë e më shumë i besojnë asaj dashuri, kështu që pa dyshim që do të keni shumë prej tyre. marrëdhënie paralele.

Eksploroni më shumë: Çfarë do të thotë lowkey? Çfarë do të thotë djalë i ulët? A ju pëlqen një person i ulët?

Shume romantike

Mund të thuhet se një person romantik do të jetë dikush që di të krijojë gëzim, kujdes dhe të ndajë thellë me personin që dashuron. Por kjo është arsyeja pse ata janë njerëz shumë emocionalë dhe empatikë. Dhe këto zemra shpesh kanë “të njëjtën rrahje” dhe jo vetëm të njëjtën zemër. Për më tepër, ata janë shumë tërheqës për shumë njerëz të seksit të kundërt. Prandaj, ata kanë shumë dhimbje koke kur duhet të zgjedhin personin që duan më shumë.

Të jesh një person i dobët

Të dobëtit janë njerëz shumë “të brishtë” që kanë nevojë për kujdes dhe mbështetje të përditshme. Këta persona bien shpesh në gjendje vetmie, zbrazëtie si dhe ndjenjën e tradhtisë nëse personi pranë tyre nuk kujdeset dhe kujdeset çdo ditë për ta. Ata do të gjejnë shpejt një tjetër mbështetëse për të mbushur këtë zbrazëti, vetminë.

Pra, nëse doni një vajzë të brishtë, duhet të kaloni gjithë kohën tuaj me të, ose ta bëni atë të besojë në dashurinë tuaj të fortë që ata të presin të japin fryte. Zemra e saj.

Një person i prirur ndaj “rrufesë”

Nëse njerëzit ju takuan për disa ditë, ata ende nuk e kuptojnë se çfarë lloj personi jeni, por kanë shprehur dashurinë e tyre pasionante. Edhe nëse është dashuri e vërtetë, nuk është e sigurt që kjo do të jetë një dashuri e qëndrueshme. Ndoshta ata tërhiqen nga pamja juaj, jo nga personaliteti juaj apo nga ju reale.

Karakteristikat e një të dashuruari

Çfarë është poligamia?  Si është një dashnor?  - META.vn

Çfarë është një hero dashurie?

dhie

Shprehet përmes formës së vetullave

Vetullat janë pjesë e temperamentit të një mashkulli. Të kesh dy vetulla tregon se ai është një njeri i dashuruar. Në veçanti, ato që zotërojnë formën femërore të vetullave të gjetheve të shelgut janë ata që shpesh kanë probleme në linjën e dashurisë. Ata gjithashtu tërheqin gratë me elokuencën e tyre. Prandaj, në martesë, ata janë të vështirë të jenë besnikë dhe lehtë të lëvizin nga tundimet e jashtme.

Eksploroni më shumë: Cili është ish-mbreti? – Shkolla e mesme Le Hong Phong
READ  Năm Đặc vụ mạnh nhất ở từng vị trí mà bạn có thể lựa chọn để chơi tại bản đồ Breeze

Sytë e dashuruar

Nga të gjitha tiparet e fytyrës, sytë mund të njohin zotëruesin e natyrës më dashurore. Sytë e dashurisë mashkullore Si janë sytë? Sytë dashurorë të meshkujve do të kenë 3 karakteristika.

Së dyti, qoshet e syve janë pak të pjerrëta. Për personat me këtë shenjë të syrit, ata nuk janë të sinqertë në dashuri, shumë të dashuruar. Ata gjithmonë tërheqin seksin e dobët falë pamjes së tyre. Në dashuri nuk vlerësojnë asnjë femër. Ata automatikisht i japin vetes të drejtën për të pasur marrëdhënie të hapura, marrëdhënie të tjera jashtë.

flokë kaçurrela natyrale

Pronari i këtyre flokëve kudo tërheq vëmendjen dhe admirimin e grave. Ata janë njerëz të paqëndrueshëm që duan të provojnë gjëra të reja. Prandaj, në martesë, ata nuk janë të besueshëm dhe i lënë lehtësisht gratë dhe fëmijët të vrapojnë pas zonjës së tyre.

Hundë e mprehtë, e trashë

Hunda është gjithashtu pjesa që tregon qartë fatin në antropologji. Hunda përfaqëson rrugën e famës dhe pasurisë. Meshkujt me hundë të trashë dhe të mprehtë janë shpesh playboy, të cilët vlerësojnë paratë më shumë se dashurinë. Prandaj, ata lehtë e shkëmbejnë dashurinë e tyre me para, luajnë dhe ndryshojnë zemrat e tyre.

Gjenerale femërore, e dashuruar

Prizat e thella të syve

Gratë me grykë të thella të syve janë shpesh të forta dhe ambicioze. Këta njerëz janë të pashëm, të zgjuar dhe të talentuar. Prandaj, ata kanë shumë satelitë në ndjekje. Njerëzit me këtë tipar kanë një mënyrë jetese mjaft boheme, dëshira të forta seksuale dhe vështirësi për të kontrolluar veten. Në dashuri, ata gjithashtu ndryshojnë lehtë zemrat e tyre. Të pasionuar pas gjërave materiale, nuk duan të jenë të lidhur, si liria, ndaj këta njerëz janë shumë romantikë.

Sytë e dashuruar

Sytë e dashuruar e grave Cfare eshte ajo? Ata janë sytë me shumë të bardha, në të bardhët ka shumë rreze gjaku. Njerëzit me këto sy kanë një jetë të pasur dashurie. Nuk e durojnë dot vetminë dhe boshllëkun pa një mashkull në krah.

Eksploroni më shumë: Tabela e vetëvlerësimit të kritereve të vlerësimit për Familjen Kulturore

Sytë dashurorë janë sy të shkëlqyeshëm, gjithmonë të lagur si lot. Ky është një manifestim i njerëzve me ambicie të mëdha, nevoja të mëdha seksuale, një mënyrë jetese të lirshme, pa përgjegjësi për çështjet e dashurisë. Ndryshimet e humorit, të ndryshueshme, së pari dashuri, pastaj indiferencë, pastaj indiferencë.

Sytë e dashuruar të bishtit të peshkut janë gjithashtu një tipar i zakonshëm i grave të shthurura. Syri bisht peshku Çfarë është poligamia?? Sytë në bisht kanë palosje si bishti i peshkut ose kanë damarë blu-gri, rozë të quajtur sy bisht peshku. Këta njerëz shpesh “qëndrojnë në këtë mal dhe shikojnë atë mal”. Ata priren të jenë të poshtër. Këta njerëz kanë gjithmonë një marrëdhënie të gjerë, pëlqejnë të bëjnë miq dhe kanë një personalitet të hapur.

READ  Tìm hiểu 500+ Mẫu tranh tô màu cho trẻ mầm non 2023 mới nhất tháng

Lëkura e fytyrës rozë

Njerëzit me sy rozë janë shpesh me përvojë në seks dhe kanë shumë ambicie. Nuk i durojnë dot vështirësitë, vështirësitë, luhatjet, ndryshimin e zemrës. Megjithatë, ka raste kur gratë me lëkurë të errët, lëkurë të shkëlqyeshme, sy të mprehtë, flokë të lagur dhe flokë të trashë janë gjeneralët e grave të dashuruara.

Buzë të errëta, të trasha, qoshet e gojës poshtë

Kjo është forma e buzëve të një personi të paskrupullt, jobesnik. Buzët e trasha, qoshet e varura të buzëve janë shenjë e një gruaje romantike dhe dashurore. Gratë me buzë të trasha janë gjithashtu lehtësisht dashurore, të vështira për t’u kontrolluar dhe lehtësisht të prekura nga rrethanat e jashtme.

Nishan dashuror

Nishan dashuror i grave mjaft të bollshme. Ndodhet në shumë vende të ndryshme si në buzë, afër syve, cepat e gojës, beli, bërthama e mesme, kreshtat. Për shembull, një nishan buzësh në buzë është zakonisht një grua që i pëlqen të hajë mirë, të vishet mirë, të flasë me mjeshtëri, të lulëzojë ashpër dhe të futet lehtësisht në telashe në linjën e dashurisë.

Një nishan pranë syrit është lloji i gruas që dëshiron mërzinë shpejt, sytë e saj lëkunden dhe personaliteti i saj i gjallë i bën ato tërheqëse për burrat. Një nishan midis buzëve dhe hundës është një person me kushte të mira të paracaktuara, të ndjekur nga shumë njerëz dhe një jetë me pasuri. Këtu janë disa vendndodhje tipike të nishaneve. Çdo pozicion do të tregojë një nivel të ndryshëm dashurie.

Me pak fjalë, gratë ose burrat dashurorë kanë të gjithë një gjë të përbashkët, e cila shprehet përmes syve të dashuruar. Vetëm duke i parë në sytë e tyre do të kuptoni se me çfarë lloj personi janë të dashuruar. Sytë e të dashuruarve do të lëkunden gjithmonë dhe do të jenë shumë tërheqës.

Megjithatë, njerëzit me vetëm disa nga këto tipare nuk janë domosdoshmërisht romantikë. Ju duhet të merrni parasysh si antropologjinë e tyre, ashtu edhe veprimet dhe qëndrimet e tyre. Jini të zgjuar, mos gjykoni.

Video rreth dashurisë

konkludoni

Në dashuri ndonjëherë jemi të verbër, por ju duhet të mësoni të ekuilibroni për të zgjedhur me mençuri personin e duhur. Ju uroj të lumtur përgjithmonë!

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/da-tinh-la-gi-dau-hieu-cua-nhung-dan-dau-sao/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Đa tình là gì? Dấu hiệu của những người đa tình . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *