Chị Khanh là ai? Phạm Lệ Khanh trong vụ Trang Nemo là ai?

Rate this post

Kush është Pham Le Khanh në rastin Trang Nom është fjala kyçe që shumë njerëz duan të mësojnë rreth prejardhjes së saj. Nëse nuk e dini se kush është khan në rastin e faqes nemo, atëherë ndiqni artikullin më poshtë.

Kush është zonja Khanh? Kush është Pham Le Khanh?

Pham Le Khanh ishte viktima në një përleshje që ndodhi më 16 janar 2022 në restorantin Trang Nemo. Pham Le Khanh ishte ai që u rrah nga Trang Nemo dhe stafi.

Khanh aktualisht po drejton një biznes me burrin e saj. Pas çështjes Trang Nem, i pandehuri Pham Le Khanh doli së fundmi në gjykatë.

Biografia e Pham Le Khanh:

Kush është zonja Khanh?  Kush është Pham Le Khanh?
Kush është zonja Khanh? Kush është Pham Le Khanh?

Kush është burri i Pham Le Khanh?

Bashkëshorti i Pham Le Khanh, i quajtur Le Thanh Tu, ka lindur në vitin 1989. Aktualisht, Tu është një shërbim i makinave me qira për ndërtesa banimi, ndërsa zonja Khanh drejton një biznes online, duke blerë dhe shitur pasuri të paluajtshme.

Kush është burri i Pham Le Khanh?

Pas incidentit, ai ndau:

“Gruaja ime ka një enë gjaku të thyer të syrit, një dëmtim në kokë, aktualisht ka dhimbje të mëdha, e lodhur. Nuk i di specifikat e ngjarjes, vetëm dëgjova njerëz që thoshin se gruas sime ia hoqën maskën dhe u rrah nga 20 persona. Dje pasdite shkova në komisariat, nuk më lanë brenda, pyetën vetëm dëshminë e bashkëshortes.

Burri i Le Khanh pohoi se gruaja e tij nuk bëri asgjë të keqe dhe ai vetë nuk e mbrojti gruan e tij. Para thashethemeve se Khanh mbështetej tek burri i saj si “vëllai i madh i Distriktit 8” ose “burri Cigan”, ai tha:

“Gruaja ime nuk ka bërë asgjë të keqe, motrat në shtëpi, kështu që gruaja ime dëshiron të kërkojë falje. Ajo palë nuk e pranoi faljen, më kapi gruan për flokë dhe e goditi gruan time.

Unë nuk jam një vëlla i madh apo gangster që sjellin njerëzit për të kërkuar pëlqime dhe shikime në rrjet. Unë jam thjesht një biznesmen i denjë”.

Pham Khanh është aktualisht pronar i markës Abbey Nest. Më poshtë është një artikull në lidhje me procesin e markimit të znj. Khanh.

Si një nga biznesmenët e shquar në fushën e folesë ushqimore të shpendëve, Pham Khanh bën që shumë njerëz të admirojnë si nga bukuria e saj e bukur, ashtu edhe nga karriera e qëndrueshme dhe në zhvillim.

Pham Khanh – një grua e bukur dhe e talentuar që shumë njerëz e admirojnë. Ajo vjen nga Hai Phong dhe aktualisht punon në Ho Chi Minh City, duke zotëruar markën Abbey Nest kur ishte shumë e re. Ajo ka qenë e apasionuar pas biznesit që kur ishte në shkollë, por vetëm kur u bë e rritur filloi të realizonte ëndrrën e saj përmes Abbey Nest. Dhe më pas ajo vendosi të zgjidhte folenë e zogjve si një produkt për të bërë biznes dhe për të ndërtuar një karrierë.

READ  Bí quyết rửa sạch rau củ, trái cây chỉ với bột mì

Familja e Pham Khanh
Familja e Pham Khanh

Duke filluar një biznes me folenë e zogjve të markës Abbey Nest shumë vite më parë, zonja Khanh pretendon vetëm 1% falë fatit. Pjesa tjetër, 99% bazohet në përpjekjen, këmbënguljen, ndjeshmërinë, vendosmërinë, iniciativën dhe të mos dorëzohesh kollaj pavarësisht shumë vështirësive përpara.

Eksploroni më shumë: Kodi Postar Ha Tinh – Kodi Postar i fundit Ha Tinh

Familja e Khanh jeton në Trang Nemo.  rast
Familja e Khanh jeton në Trang Nemo. rast

“Me një sasi të vogël kapitali dhe jo shumë përvojë në tërshërë, u përballa me shumë vështirësi, por ky është motivimi që më ndihmon të jem më i vendosur dhe të përpiqem më shumë në rrugën për të gjetur markën time. Unë personalisht kam mësuar për produktet e bëra nga foleja e shpendëve, sa më shumë mësoj aq më shumë e dua dhe vlerësoj atë që sjell foleja e shpendëve, e cila është një dhuratë e çmuar për atdheun tim”.Pham Khanh ndan për udhëtimin e tij në ndërtimin e markës.

Çdo ditë, Pham Khanh kalon kohë duke u ulur me një konsulent për të ndërtuar një plan dhe për të ndërtuar një markë foleje zogjsh. Pas shumë muajsh vetë-prezantimi të produkteve dhe kërkimit të partnerëve, ajo e dinte se për të qëndruar të patundur në treg, produktet e saj duhej të bënin diferencën dhe çmimi ishte gjithashtu i përballueshëm.

Tërshëra
Tërshëra

Për të ndërtuar dhe zhvilluar një markë të fortë Abbey Nest, kompania fokusohet gjithmonë në përmirësimin e efikasitetit operacional si cilësia e produktit, aplikimi i zgjidhjeve teknike të avancuara për prodhimin dhe aktivitetet e biznesit, veçanërisht të grumbulluara dhe formuara shumë njohuri të thelluara teknike, mençuri të investuar, përpjekje. dhe entuziazmi në prodhimin e linjave të reja të produkteve, shpërndau vlerën ushqyese të Abbey’s Nest tek punonjësit, përmirësoi shëndetin e komunitetit. bakri.

Eksploroni më shumë: Formulari i aplikimit për certifikim si minoritet etnik në malësi

Duke iu referuar çmimit të produktit, zoti Pham Khanh shtoi: “Foleja e vërtetë e zogjve nuk është kurrë e lirë, foleja e lirë e shpendëve nuk është kurrë reale” Arsyeja është sepse procesi standard i vjeljes dhe përpunimit paraprak të foleve të shpendëve kushton shumë para. kosto dhe përpjekje. koha. Foleja e shpendëve është shumë e lehtë për t’u falsifikuar nga myku i borës, lateksi Trom, sheqeri i aluminit në një mënyrë shumë të sofistikuar, nëse nuk kontrollohet me kujdes, shumë klientë do të gabohen. Prandaj, Abbey Nest gjithmonë siguron dhe ndjek rregullin “5 jo” që është:

– MOS përdorni detergjentë

READ  Tìm hiểu Top 16+ kiểu tóc màu nâu socola nữ tính đẹp nhất mới nhất tháng

– MOS i impregnoni eksipientët

– MOS e fërkoni dhe përzieni me tërshërën e rajoneve të tjera

– JO qelb Trom

– JO kërpudha bore

– Tërshërë jo standarde ose malajziane, Indo ju lutemi merrni mallrat. Rimbursoni dyfishin e vlerës së produktit

Aktualisht, foleja e shpendëve është kthyer në një produkt të preferuar të çdo shtëpie me përdorime të shumta si promovimi i shëndetit, ndihma për të mbajtur lëkurën të re dhe të bukur, përmirësimi i sistemit tretës, forcimi i sistemit imunitar, parandalimi i plakjes. … Megjithatë, rritja e kërkesës së konsumatorëve çoi në shfaqjen e një sërë mallrash false dhe imituese në treg, duke i bërë përdoruesit të hutuar. I vetëdijshëm për këtë, Pham Khanh – pronari i markës së folesë së shpendëve të klasit të lartë Abbey Nest ka vënë prestigjin dhe cilësinë e produkteve në krye me një përkushtim për të vënë në vend të parë prestigjin dhe besimin e klientëve.

Me zhvillimin aktual të qëndrueshëm, në të ardhmen e afërt emri Abbey Nest do të përhapet shpejt në të gjithë vendin dhe do të pritet me entuziazëm nga të gjithë nën udhëheqjen e Pham Khanh. Ju uroj që të jeni gjithmonë të bukur dhe të mbani të njëjtin pasion dhe entuziazëm si tani për të sjellë markën e Abbey Nest’s Salaganes’Nest në të gjithë vendin dhe jashtë saj.

Detaje Trang Ne mundi znj. Khanh

Sipas dosjes së çështjes, për shkak të një konflikti me Tran Nguyen Tra My në shitjen e mallrave në internet, Trang caktoi një takim për të takuar dyqanin My në Trang Nemo, reparti Nguyen Cu Trinh, distrikti 1.

Rreth orës 14:45 të 16 janarit, My, Pham Le Khanh dhe Tran Thi Hoang Yen shkuan në dyqanin e Trang për të “biseduar”. Këtu, My dhe Yen hynë në dyqan për të takuar Trang duke kërkuar falje, Khanh qëndroi jashtë.

Rreth orës 3 pasdite, kur My po kërkonte falje, Khanh hyri në dyqan dhe tha se My ishte gati të kthehej, kështu që pati një debat me Trang. Në këtë kohë, Trang përdori dorën e saj për të tërhequr maskën e Khanh, por Khanh kishte fjalë të papërshtatshme.

Eksploroni më shumë: KE përfaqëson cilën organizatë? Kur u themelua Komuniteti Evropian i KE-së?

Duke e dëgjuar këtë, Quy nxitoi t’i kapë flokët Khanh dhe e goditi Khanh. Kur Yen ndërhyri, ajo u rrah nga Khuong. Më pas, Nam dhe Tuan gjithashtu morën pjesë në luftimin e Khanh.

Në këtë kohë në dyqan kanë ardhur disa punonjës policie të cilët kanë ftuar personat përkatës në zyrë për të punuar. Kur u largua, Khanh i tha Trang: “Ti u përplas me dikë që nuk e njeh, ti dil të më shohësh”.

Duke parë këtë, Trang përdori dorën e saj për të rrëmbyer maskën e Khanh dhe për ta hedhur në rrugë; Quy, Khuong, Nam, Tuan gjithashtu nxituan të mposhtin Khanh. Ngjarja shkaktoi pasiguri dhe rregull në një pjesë të rrugës përballë dyqanit Trang Nom.

READ  Mẫu đơn xin đổi thẻ đoàn viên công đoàn

Më pas, Khanh dhe Yen paraqitën një ankesë kundër atyre që shkaktuan lëndimet e tyre. Sipas përfundimit të vlerësimit, Khanh pësoi lëndime 3%, Yen nuk kishte arsye të mjaftueshme për të përcaktuar se kishte një dëmtim.

Video e ngjarjes KËTU (Videoja është e kufizuar për moshën, kështu që ju lutemi klikoni në lidhje)

Pham Le Khanh padit Trang Nemo

Pas një diskutimi të gjatë, Gjykata Popullore e Rrethit 1 ktheu dosjen e çështjes së Trang Nom dhe bashkëpunëtorëve të tij për të vazhduar hetimin dhe sqarimin.

Më 22 nëntor, Gjykata Popullore e Rrethit 1 vazhdoi të gjykonte Nguyen Xuan Huong Trang (SN 1992, i njohur gjithashtu si Trang Nom), Pham Quyen Quy, Nguyen Ngoc Khuong (me SN 1999), Nguyen Phuoc Tuan (SN 1991), Phan Hoang Nam (SN 1998) për veprën penale të “Çrregullimit të rendit publik.

Trang Nemo dhe bashkëpunëtorët e tij u paraqitën në gjykatë më 22 nëntor.
Trang Nemo dhe bashkëpunëtorët e tij u paraqitën në gjykatë më 22 nëntor.

Pas një diskutimi të gjatë, trupi gjykues u kthye në seancën e pyetjeve. Duke iu përgjigjur trupit gjykues, viktima Pham Le Khanh tha se kërkesa për trupin gjykues të të pandehurit është mbajtur me akuzën e “Plagosjes me dashje”.

Për këtë kërkesë, në seancën e mëparshme gjyqësore, përfaqësuesi i Prokurorisë Popullore të Rrethit 1 tha se nuk kishte bazë për t’u trajtuar, sepse agjencia e hetimit nuk kishte përcaktuar se nga kush ishte plagosja e Khanh dhe ajo u plagos në atë moment.

Nguyen Xuan Huong Trang (këmishë e bardhë) dhe viktima
Nguyen Xuan Huong Trang (këmishë e bardhë) dhe viktima

Në gjykatë trupi gjykues kërkoi nga disa të pandehur të tjerë që sa herë të godasin trupin e viktimës. Pas kësaj, juria vazhdoi të konsultohej. Pas konsultimit, trupi gjykues e ktheu dosjen e lëndës për hetime shtesë.

Menjëherë pas largimit të jurisë, Trang Nem iu afrua viktimës Khanh, e përqafoi atë dhe i kërkoi falje. Megjithatë, Khanh tundi kokën në shenjë refuzimi dhe u largua.

Trang Nemo bie në gjunjë për t’i kërkuar falje zonjës Khanh në gjykatë

************

Shpresojmë, përmes artikullit të mësipërm, të gjithë e dinë se kush është Khanh në rastin Trang Nem. Shpresoj që të gjithë të keni një ditë të mrekullueshme drame.

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

Po shikoni: Kush është zonja Khanh? Kush është Pham Le Khanh në çështjen Trang Nem?

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/chi-khanh-la-ai/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Chị Khanh là ai? Phạm Lệ Khanh trong vụ Trang Nemo là ai? . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *