Check serial macbook air đơn giản và chính xác nhất 2021

Rate this post

Për produktet e Apple, çdo pajisje ka numrin e vet serial. Kur blejnë një Macbook, përdoruesit duhet të kontrollojnë këtë serial ajror macbook në trup për të kontrolluar nëse makina që blejnë është origjinale apo jo. Le ta kontrollojmë me bangxephang.com Kontrolloni serialin macbook air 2021 më të thjeshtë dhe më të saktë Shoku!

Tabela e përmbajtjes

Pse duhet të kontrolloni serinë MacBook Air

Numri serial i njohur si numri serial prodhuesi ose MSN është një kod unike për të përcaktuar një njësi produkt beqare. ombrellë Gjithashtu i quajtur numrat Megjithatë këtë kod Ndoshta përmbajnë shkronja. normalisht sipër organ Mallrat Ndoshta Kanë diversiteti kodi pangjashmëri Por vetem nje sidomos në mesin e tyre është numri serial me rol identifikojnë DhomaSpecifikoni opsionet e instaluara.

Shihni gjithashtu: 3 mënyrat kryesore për të sinkronizuar kontaktet e iPhone me Gmail

READ  Mẫu ý kiến nhận xét của chi ủy nơi cư trú đối với Đảng viên

Kontrolloni numrin serial të MacBook Mirë me i shpejti dhe i përshtatshëm për të kontrolloni MacBook atje A është mall? sende të markës ose jo. Ajo ka Misioni kundër falsifikimit, mallra të falsifikuara. Numri serial ka arritjet në punë kap MacBook cilësor për shkak të Më vonë zbuloni gabimet në një grup produkt Më vonë Ndoshta varësi numrin serial për të ditur Mallrat cfare eshte ajo? E lidhur me.

Eksploroni më shumë: Konfiguro privatësinë për llogarinë në Instagram

MacBook Air sende të markës Çfarë bie në sy?

MacBook Air i ndershëm A është zakonisht më i shtrenjtë se MacBook Air? i ndershëm nga 500,000 VND në 2,000,000 VND. Në fakt, paratë shtesë që shpenzoni në një MacBook Air sende të markës ia vlen totalisht. Sepse, MacBook Air sende të markës A është më i mirë se MacBook Air? sende të markës në lidhje me cilësinë dhe garancinë.

MacBook Air origjinal shquhet për nga cilësia

Ndërsa MacBook Air sende të markës Kaloni inspektimin e rreptë të cilësisë së Ministrisë informacion Dhe komunikimi rreth teknologjisë së informacionit dhe veçorive të teknologjisë atëherë jo MacBook Air? i ndershëm përsëri I padisponueshëm çdo kontroll të cilësisë.

Jo vetem Prandaj, Ndonjehere ju për fat të keq keni blerë një MacBook Air sepse kuvendi fjalësh Dhoma diskrete, pas atje riprinter Tabela e përmbajtjes dhe ngjiteni ne kuti per shitje.

Si të kontrolloni MacBook Air origjinalMacBook Air jo origjinal i montuar nga Dhoma sporadike.

Ose aftësia MacBook Air apo jo? sende të markës Mirë Mallrat u kthye në Apple për shkak të përdorues Nuk jane njësoj Rreth produkt. Më pas atjemollë do censurëndërroni baterinë dhe shisni përsëri tek ju çmim të ulët se sa.


Me të vërtetë, çmimi zakonisht vjen me cilësi. Ju do? duan shpenzoni më shumë para për të blerë MacBook Air i ndershëm Cilësi e mirë apo kursime në një MacBook Air me defekt?

MacBook Air i ndershëm merrni politikën e garancisë I forte identifikojnë

MacBook Air i ndershëm do të marrë shkëmbimin 1-për-1-në-1 nga Apple për aksesorët dhe trupin.

Si të kontrolloni MacBook Air origjinalMacBook Air i ndershëm 1 vit 1 deri në 1 garanci për pjesë këmbimi.

Sigurisht, Nëse MacBook me cilësi të mirë, nuk ju nevojitet shumë interesante garanci. Megjithatë ju keni zotohen se Unë jam mjaft i kujdesshëm për të I padisponueshëm Fatkeqësisht, MacBook u përplas me një objekt të fortë duke shkaktuar gërvishtje, shtrembërime, etj. ende nuk kanë ndonjë incident tjetër jashtë.

READ  Valorant: Top 5 đặc vụ có thể 'càn quét' toàn bộ map Split

Nëse nuk jam i sigurt për t’u kujdesur mirë për MacBook Air, më e mira ne duhet të zgjedhim blej MacBook Air sende të markës. Sepse, kur blini një MacBook Air, jo sende të markës ne mundemi u takua rreziku si në vazhdim:

  • Sepse MacBook Air i lëvizshëm: Nëse blej artikullin e duhur hajduti vjedhin, informacion garanci Mallrat do të fshihet në sistemi Apple.
  • Sepse MacBook Air bëjnë evolucionit mblidhni atë në: sigurisht ju do nuk merrni asnjë garanci.
Eksploroni më shumë: Deklaratë regjistrimi për përdorimin e metodave elektronike të transaksionit në fushën e sigurimeve shoqërore

Si të kontrolloni serialin MacBook Air

Kontrolloni serialin MacBook Air në trup

Ne mundemi shpejtë Shiko Seriali Macbook në seksion përmbajtja relievit në rast se. Sekuenca e numrave në fund të rreshtit Projektuar nga Apple në… do të jetë numri serial i MacBook-it tuaj përdorni.

Numri serial i Macbook është i ngulitur në informacionin e kasës

Seritë Macbook të stampuara përmbajtja në rast se

Gjeni numrin serial të MacBook Air në hyrjen e përgjithshme

Hapi 1: femërshtytje ikona e mollës > Zgjidhni Rreth këtij Mac.

Shkoni te Rreth këtij Mac

Hapi 2:XShoku Numri seri Pikërisht poshtë.

Numri serial është në linjë përmbajtja Final përdorni

Kontrolloni serialin përmes Apple ID

Klikoni ikona e ingranazheve në pajisje > Zgjidh Apple ID.

Hyni me Apple ID në Macbook juaja

Zgjidhni emrin e makinës për të kërkuar kodin, numri serial i makinës do të shfaqet në rreshtin e fundit të informacionit

Zgjidhni emrin e dëshiruar të makinës kontrolloni kodi, numri serial i makinës do tregojnë në linjë informacion Final

Gjeni numrin serial në kutinë e MacBook-it tuaj ose në faturën tuaj të blerjes

Kutia e MacBook dhe madje edhe fatura e blerjes kanë numrin serial të makinës. për shkak të kësajARRIJNË identifikimi Kodi serial ne mundemi censurë rifaturimi bëri një blerje përpara ose Shiko Në kuti mbajtëse makinerie.

Kontrolloni numrin serial në kuti ose në faturën e blerjes

censurë numrin serial në kuti ose faturën e blerjes

Eksploroni më shumë: Si rregullohet organizimi, koha dhe përmbajtja e Garës së Milicisë dhe vetëmbrojtjes dhe festivalit sportiv?
READ  Tìm hiểu Top 10+ kiểu tóc side part 5/5 đẹp được ưa chuộng nhất mới nhất tháng

Rruga kontrolloni MacBook Air i ndershëm

Përdorni Faqja e internetit Kontrolloni Serial Macbook Air

Hapi 1: miliardëfjongo Shkoni te Kontrolloni mbulimin e Apple.

Ndërfaqja e faqes në internet

shfaqja Faqja e internetit

Hapi 2: Import Numri seri MacBook në Futni numrin tuaj serial > Fut kodin realizojnëJu lutemi shkruani kodin > Gazetat vazhdojnë.

Futni serialin, kodin dhe klikoni Vazhdo për të kontrolluar nëse pajisja është origjinale apo jo

Futni serialin, kodin dhe shtypni Vazhdo te censurë makina ka sende të markës ose jo

nëse është një makinë sende të markës Faqja e internetit do jap ky mik informacion komunikimi Rreth produkt Përfshini: Emri Mallratdata e aktivizimit dhe periudha e garancisë.

Kontrolloni serialin MacBook Air i ndershëm kërkoni një nder ekspertët

Mallrat e falsifikuara janë të shfrenuara në komunitetin e përdoruesvepërbërës krejtësisht të keq mund të ndodhë një Mallrat me dizajn jo ndryshe Cili është ndryshimi? sepse rresht i ndershëm Dhe numër serial i rremë mashtrojnë konsumatorët.

Shihni gjithashtu: Udhëzime për të rregulluar gabimet e IDM që nuk kapin automatikisht lidhjet

Zgjidhni njësi shpërndarje/garanci prestigjioze Macbook Air

ARRIJNË censurë makinat ora Kanë i ndershëm ose jo mënyra më e sigurt Mirë selektive adresa e blerjes së makinerive i ndershëmbesoni tani nga fillimi. Këto njësi sjellin Macbook sende të markës në treg jo shume.

për shkak të kësaj ju duhet të Autoriteti për të zgjidhur informacion e veçantë përmes koment i përkasin përdorues shërbime ose të rekomanduara nga një i afërm të cilit i besoni.

Check-serial-macbook-5

konkludoni

Postimet janë gjithçka Kontrolloni Serial Macbook air 2021 më i thjeshtë dhe më i saktë përpiluar dhe përpiluar nga bangxephang.com. Shpresoj se do të aplikoni dhe do të blini macbook origjinal. Nëse artikulli ju duket interesant dhe i dobishëm, mos harroni të pëlqeni, komentoni dhe shpërndani bangxephang me më shumë njerëz!

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Check serial macbook air đơn giản và chính xác nhất 2021 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *