Câu chúc tết bạn bè, lý do bạn nên gửi lời chúc tết bạn bè?

Rate this post

Pse duhet t’u dërgoni urimet Tet miqve tuaj?

Tet konsiderohet një bukuri kulturore e popullit vietnamez, e trashëguar nga kohra të lashta. Çdo festë Tet është një rast që njerëzit t’i dërgojnë urime dhe urime njëri-tjetrit, duke uruar për një vit plot fat, paqe dhe lumturi. Urimet sjellin mirësi dhe dashuri për ata rreth jush që i doni.

Jo vetëm kaq, urimet e Vitit të Ri sjellin edhe shpresë për një vit të ri të ardhshëm, gjithashtu një mundësi për çdo person që të falënderojë miqtë e tij që i kanë shoqëruar gjatë kohës së kaluar. Sado larg të shkojmë, ne e gjejmë gjithmonë njëri-tjetrin për të forcuar miqësinë, për të kuptuar situatën aktuale të jetesës së njëri-tjetrit.

Gëzuar Vitin e Ri ka qenë një bukuri kulturore e trashëguar nga kohët e lashta të kombit vietnamez. Dhe Tet është gjithashtu një mundësi që njerëzit t’i dërgojnë njëri-tjetrit urimet me shpresën e një viti të ri paqësor, të lumtur dhe të gëzuar. Të sjellësh kaq shumë gjëra të mira është që, kur i doni njerëzit përreth jush, mund të dërgoni urime të mira Tet dhe ndonjëherë pak humor.

Ky është kuptimi i urimeve të Tet për miqtë. Për më tepër, të urosh Tet të sjellë shpresë në fillim të pranverës, të vizitosh njëri-tjetrin, takimi në fillim të vitit është gjithashtu një mundësi për çdo person për t’u falënderuar miqve. Kushdo që shkon larg është gjithashtu koha për të gjetur rrënjët e tij, për të ndihmuar lidhjen e miqësive dhe për t’i bërë të ditur njëri-tjetrit situatën aktuale të jetesës.

Urime të mira dhe argëtuese të Vitit të Ri për miqtë
Urime të mira dhe argëtuese të Vitit të Ri për miqtë

Gëzuar Vitin e Ri miq

Tet po vjen, ju uroj shëndet pa kufi, fitoni shumë para, jini të lumtur si zanë, pa merak. GËZUAR VITIN E RI!

Gëzuar Vitin e Ri 2023, ju uroj një mijë urime, një ëndërr, një milion surpriza dhe një miliardë herë lumturi.

GËZUAR VITIN E RI! Ju uroj një vit të lumtur në dashuri, mbarësi në punë dhe shëndet të bollshëm.

Viti i ri qoftë gjithmonë i mbushur me gëzime të reja, lumturi të reja, qëllime dhe arritje të reja.

Ju uroj një vit të ri me një fillim të qetë, kabinet të tejmbushur me pasuri, shtëpi të mbushur me pasuri, dashuri në lulëzim.

Ju uroj ju dhe familjen tuaj një Vit të Ri të lumtur, të shëndetshëm, të begatë, të qetë dhe të suksesshëm. GËZUAR VITIN E RI!

Viti i Lepurit 2023 – Ju uroj gjithmonë: Plot lumturi – Plot pasuri – Qëndroni të shëndetshëm – Shtrëngoni pasurinë.

Gëzuar Vitin e Ri të Lepurit 2023. Ju uroj një vit të ri plot shëndet, punë të mbarë, promovim të gjatë, fitore të madhe për vendin.

READ  Chương trình chỉnh sửa ảnh cao cấp trên FotoRus

Urime për Vitin e Ri. Familje e lumtur e lumtur. Viti i Ri sjell lumturi. Unazat vijnë, lumturi e plotë.

Po shikoni: Urime për Vitin e Ri miqve, pse duhet t’u dërgoni miqve urime për Vitin e Ri?

Eksploroni më shumë: Zbuloni 100 imazhet më të bukura të sfondit kompjuterik Full HD të natyrës dhe peizazheve të muajit të fundit 2023

Gëzuar Vitin e Ri miku im njëqind urime – Gëzuar fitoren e pranverës.

Viti i Ri po vjen. Ju uroj gjithmonë pasuri të bollshme, shëndet të mirë, prosperitet, lumturi, gjithçka që dëshironi, shëndet të mirë dhe prosperitet.

Viti i ri sjell shpresë, vendosmëri, shpirt dhe dëshira. Ju uroj një vit plot premtime dhe përmbushje.

Gëzuar Vitin e Ri, ju uroj juve dhe familjes suaj shëndet, lumturi, paqe dhe fat të mirë.

Ju uroj gjithë të mirat – Ju uroj gjithë suksesin në pranverë.

Prosperitet, kajsi e artë, pranvera e lumtur. Gëzuar jetë të gjatë, të shëndetshëm, të lumtur Tet. urime. viti i ri miku im.

Urime Tet qesharake për miqtë më të mirë

GËZUAR VITIN E RI! Ju uroj ju dhe familjen tuaj gjithmonë në harmoni, jetë të gjatë, çdo gjë është si të doni, gjithçka është si të dëshironi.

Në vitin e ri, ju uroj një pranverë të lumtur në karrierë, talent të lartë, vullnet të madh për të luftuar aty-këtu, dilni për të takuar miq të mirë, kthehuni për të takuar të dashurit tuaj.

I uroj shokut tim më të mirë një vit të lumtur, sukses, famë, rini përgjithmonë, shumë pasuri, lumturi të qëndrueshme.

Gëzuar Vitin e Ri plot shëndet, plot oriz, plot kripë, plot para, plot dashuri, plot gaz dhe plot flori!

Gëzuar Vitin e Ri për të gjithë familjen tuaj, shëndet, lumturi, paqe dhe fat. Ju uroj një qiell të shëndetshëm, një det dashurie, një oqean miqësie, një dashnor besnik dhe një karrierë të shkëlqyer.

Ne fillim te vitit te ri ju uroj paqe GJITHMON TE ENJOY AN KHANG Ju uroj nje vit te ri me shume fat gjithcka si te deshironi suksese te medha lavdi

Ju uroj një pranverë të lumtur dhe të begatë 2022. Ju uroj para në nxitim, paratë dalin ngadalë. Shëndeti i tepërt, sulmi i karrierës së radhës. Dashuri, fllad, lumturi e sublimuar.

Gëzuar Vitin e Ri, ju uroj një vit të ri plot energji, jo të zemëruar, jo të trishtuar, të dyfishoni të ardhurat tuaja, para të mira. Gëzuar Vitin e Ri, ju uroj shëndet pa kufi, fitoni shumë para, jetë të lumtur si zanë, askush nuk ju shqetëson.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Lufta Popullore? Cila është lufta e popullit?

Gëzuar Vitin e Ri miku im i dashur: Një shportë me të qeshura, gëzim dhe urime të ngrohta nga mijëra kilometra larg për gjyshen time të dashur, shoqen time të mirë. Ju uroj një vit të ri, shumë fat dhe suksese!

Viti i Ri po vjen, dua t’ju uroj shëndet të pakufishëm, fitoni shumë para, lumturi si zana, pa merak, Gëzuar Vitin e Ri.

READ  Tạo chữ nghệ thuật trong word

Ju uroj një vit të ri me një fillim të qetë, me bollëk pasurie, me bollëk pasurie dhe me frytshmëri dashurie.

Ju uroj të dilni të takoni miq të mirë, të shkoni në shtëpi për të takuar të dashurit tuaj, të keni një karrierë të suksesshme në pranverë, talent të lartë dhe fat të madh aty-këtu.

Urimet më të mira dhe unike të Vitit të Ri për miqtë
Urimet më të mira dhe unike të Vitit të Ri për miqtë

Urime qesharake dhe unike të Vitit të Ri për miqtë

Ju uroj një vit të ri dhe të begatë, çdo gjë është si të doni, gjithçka është si të doni, së shpejti keni një dashnor, shpirt të lumtur, para të pasura në xhep.

Viti i ri ka sjellë një fillim të ri, shpresoj të jetoni më pak dhe të jetoni më shumë.

Në emër të Partisë, Shtetit, Qeverisë, Asamblesë Kombëtare, Frontit të Atdheut, dikastereve dhe organizatave masive, miqve të afërt dhe të largët, fqinjëve dhe të afërmve, ju uroj juve dhe familjes suaj një vit të mbarë e të begatë. si të duash, dhe së shpejti do të kesh një dashnor.

I uroj mikut tim një punë të qetë, fytyrë të freskët, pa FA në vitin e ri.

Në emër të 95 milionë njerëzve të vendit të dashur të Vietnamit, ju uroj një Tet të ngrohtë dhe të lumtur, të bëheni së shpejti miliarder dhe do t’ju kujtoj gjithmonë në të ardhmen. GËZUAR VITIN E RI!

Në vitin e ri, ju uroj paratë të hyjnë si uji i lumit Da, paratë të dalin si kafe, të qeshur, karrierë të suksesshme, plot lumturi.

Duke i uruar të gjitha vajzave gjithnjë e më të bukura në vitin e ri, shumë djem ndjekin, suksesi vjen gjithmonë, veshja e rrobave të markës Mango i bën të gjithë të luftojnë.

Shpresoj që të keni shumë vëmendje. Shumë dashuri. Paratë janë të rënda. Punë e kënaqshme. Gojë e qeshur dhe sy të vegjël. Jeto pak më gjatë.

Ju uroj të gjithëve fat në vitin e ri 2023, punë të mbarë, higjienë të mirë.

Duke ju uruar një vit të ri të mbarë dhe të begatë, çdo gjë të shkojë mirë, së shpejti do të keni një të dashur, një shpirt të lumtur dhe shumë para në xhep.

Në emër të Partisë, Shtetit, Qeverisë, Asamblesë Kombëtare, Frontit të Atdheut, dikastereve dhe organizatave masive, miqve të afërt dhe të largët, fqinjëve dhe të afërmve, ju uroj juve dhe familjes suaj një vit të mbarë e të begatë. si të duash, dhe së shpejti do të kesh një dashnor.

Ju uroj: 1 grua 2 femije shtepi 3 kate makine 4 vendshe. GËZUAR VITIN E RI.

Eksploroni më shumë: Kush është Nanno? Çfarë do të thotë nanno

I uroj mikut tim një punë të qetë, fytyrë të freskët, pa FA në vitin e ri.

Gëzuar Vitin e Ri, i uroj vajzat gjithnjë e më të bukura, shumë djem ndjekin, suksesi vjen gjithmonë, veshja e rrobave të markës Mango i bën të gjithë të hutuar.

READ  Học theo phim hoạt hình, bé gái thoát chết diệu kỳ khi nhảy từ tầng 26

Gëzuar Vitin e Ri plot para, plot dashuri, plot gaz, plot oriz, plot kripë, plot flori në dollap, plot shëndet!

Urimet e Vitit të Ri për miqtë hyjnorë

Viti i Ri më shumë energji, pa zemërim, pa dhimbje, të ardhura të dyfishta, para. Gëzuar Vitin e Ri, ju uroj shëndet pa kufi, bëni shumë para, jetë të lumtur si zanë, askush nuk ju shqetëson.

Ju uroj një vit të ri me punë të qëndrueshme, grua të bukur dhe fëmijë të mirë, mos u endni në shtëpi me gruan tuaj.

Në vitin 2023, lutuni që Covid të shkojë larg, të ketë shpejt “të korra”, të hani shumë dhe të ketë akoma “kuptim të vogël”.

Ju uroj vitin e ri, ndjehuni Zn, mos u shqetësoni. Prosperitet në fillim të vitit, mbarësi në fund të vitit.

Uroj që ju dhe familja juaj të keni aktivitete të shëndetshme dhe të shijoni momente domethënëse Tet.

I uroj shoqes sime me te mire nje vit te ri “gezuar”, shendet, shume arinj ne ndjekje.

Urimet e Vitit të Ri për miqtë
Urimet e Vitit të Ri për miqtë

Poezi të mira për Vitin e Ri për miqtë

I uroj vajzave me te mirat!

GËZUAR VITIN E RI

fytyrë të freskët

Trup i hollë

Buzëqeshje e butë

fustan i rastësishëm

Punë e mirë

Ka shumë ndryshime

Dashuri e re

Askush nuk është vetëm

Gëzuar ndarjen e trishtuar

Nëse nuk keni fëmijë, do të lindni

Ngjitës dhe i shurdhër

Mos besoni në tregimin e fatit

Nëse jeni i pasur, shpërndajeni

shtrëngim duarsh të lumtur

5000 tek, ju lutem.

Viti i Lepurit po vjen

Të gjithë janë të pasur

Shëndeti nuk shqetësohet

Zhgënjimi u grumbullua

problem i vogël

vrapim aventuresk

Jo më vrenjtur

cfare deshironi!

Ju uroj te lumtur

shëndet elastik

Emri dhe mbiemri

Miliarda

Paratë rrodhën jashtë

kënaq dashurinë

Gjithçka është ashtu siç është

Gjithmonë buzëqeshni

i gëzuar

I urojmë njëri-tjetrit të shëndetshëm si bualli

Jeto sa një shushunja, jeto sa një breshkë

Para, famë dhe fat

Familja e ngrohtë e kënaq njëri-tjetrin

2023 ju uroj të gjithëve

Ka shumë njerëz që e vënë re

Rrëfeni shumë dashuri

para të rënda

Punë e mirë

Gojë e qeshur lol

Jeto pak më gjatë.

Pranvera e hershme ju uron afër dhe larg

Shëndet i mirë, qetësi shpirtërore

Jetë e ngrohtë dhe komode në shtëpi

Burri dhe gruaja janë në harmoni, zjarri i dashurisë dyfishohet

Karriera e njohur dhe e shquar

Të rinj e të vjetër qeshin e qeshin

I mbushur me lumturi

Paratë, ari dhe argjendi janë të panumërta, plot thesare.

*********************

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

/cau-chuc-tet-ban-be-ly-do-ban-nen-gui-loi-chuc-tet-ban-be/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Câu chúc tết bạn bè, lý do bạn nên gửi lời chúc tết bạn bè? . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *