Cách tải phần mềm Teamviewer nhanh chóng đơn giản nhất 2021

Rate this post

shikues në grup i njohur si software Mbështet kontrollin e kompjuterit në distancë, mund të përdoret për të mbështetur punën tuaj më të shpejtë dhe më të thjeshtë. Artikulli më poshtë do si të shkarkoni softuerin teamviewer më i shpejti dhe më i lehtë 2021 për referencën tuaj.

Tabela e përmbajtjes

Çfarë është Teamviewer?

TeamViewer është softuer lidhje me desktop në distancë, po faqosja dhe ndërfaqja thjeshtë, Lehtë për t’u përdorure njëjta gamë e veçorive dhe protokolleve të sigurisë që lejojnë përdorues mund të “ndërveprojë” nga distanca Si të jesh efektiv? dhe shkarkimi i TeamViewer do të jetë i sigurt selektive Ideale për ata që kërkojnë software ndihmë dhe mbështetje akses dhe kontrollin e kompjuterit në distancë.

Shihni më shumë: Udhëzime për të shkarkuar versionin e plotë të Adobe Illustrator CS6 më të fundit 2021

Shkarkoni TeamViewer

Shkarko TeamViewer – aplikacion telekomandë për pc

Çfarë është e jashtëzakonshme për TeamViewer?

* Multi-platformë

TeamViewer 15 (ose disa përdorues mund të quhet TeamView) punë në shumicën e platformave përfshijnë Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, Android, Universal Windows Platform (UWP) dhe BlackBerry. dhuroj lidhni PC me PC, PC me celular Dhe nese jo.

* Nuk jane kërkesën konfigurimi sistemi
Më pas vendosin, ju do përdorni aplikacion i menjëhershëm Por Nuk ka nevojë për të konfigurimi vendosjen sipër aparatura. TeamViewer Ndoshta punë prapa një muri zjarri dhe zbuloni automatikisht çdo konfigurim proxy.

* E pajtueshme me shumë sisteme operative
Software dhuroj akses dhe kompjuterë të përputhshëm në distancë dhe punë Në shumë sistemi dallues.


READ  Xu hướng thiết kế Mobile App năm 2023

Shkarkoni TeamViewer

Shkarkoni TeamViewer – aplikacion akses kompjuter me telekomandë

* pa pagese Dhe dhuroj shumë gjuhë

Siç bëri Taimienphi.vn përmend më lart, TeamViewer përfshijnë versioni i plotë pa pagese jap përdorues individuale dhe dhuroj 30 gjuhë dallues.

* Monitorim i integruar

Një tjetër veçori e jashtëzakonshme e TeamViewer është gjurmimi dhe dërgoni paralajmërim për përdorues Nëse Hapësirë ​​e plotë në hard disk, përditësime të Windows, paralajmërime për viruset dhe muri i zjarrit i Windows.

* I VJETËRndajnë dokumenttë dhëna
Ndihmë dhe mbështetje ndajnë dokument me shpejtësi deri në 200 MB/s, nëpërmjet menaxherit dokument, menu dhe zvarrit dhe lësho.

Eksploroni më shumë: Si të shtoni efektin e penelit te fotot në Microsoft PowerPoint

* Bisedë Online
përdor Mesazhimi i çastit në TeamViewer përfshijnë chat grupbisedoni në platformë faqe internetimesazhet offline, historia chatchat grup Përgjithmonë,… ndihmë dhe mbështetje shefi celular dhe enkriptimi nga fundi në fund.

Regjistroni seanca ose në distancë (përfshirë audio, VoIP, videokasetat dhe fotot e kamerës së internetit) në format videokasetat AVI.

Kontrolloni kompjuterin tuaj ose pajisjen Android, Windows 10 Mobile nga distanca.

Shkarkoni TeamViewer më të fundit

Pse duhet zgjidhni Dhe përdorni Shikuesi i grupit?

Shumë arsyeja dallues që duhet vendosjen Dhe përdorni Teamviewer, duke përfshirë:

Vendosja Teamviewer direkt në kompjuter

  • Avantazhi: koha përdorni i shpejtë, i përshtatshëm. Përshtatet me përdorues Keni një kompjuter mesatar ose më të lartë (e instaloj direkt ^^)
  • Kundër: duhet të instalohet në kompjuter, kështu që me ndikim disi në shpejtësinë e kompjuterit, Por Për kompjuterët me konfigurim mesatar e lart, ky ndikim nuk është i rëndësishëm.

Instaloni Teamviewer direkt në kompjuterin tuaj

MILIARDvendosjen Teamviewer direkt në kompjuter

Më pas atje aplikacion automatikisht do të vendosjen dhe gjithashtu keni 1 shkurtore në ekran ti mundesh Hapja e Teamviewer është e njëjtë me hapjen aplikacion tjera

Eksploroni më shumë: Çfarë është ekstradimi? Cilat raste ekstradohen?

Pas instalimit të Teamviewer

Ekzekutoni Teamviewer pa vendosin

  • Përparësitë: i përshtatshëm, nuk e peshon makinën kur jo përdorni arrijnë. Përshtatet për njerëzit me kompjuterë të dobët, nevojat e informacionit dhe teknologjisë i vogël.
  • Dobësi: Çdo herë duan vrapimi duhet të jetë opsional, më i ngadalshëm Krahaso me rrugë vendosjen direkt rreth 15 sekonda.

Kur hapet dokument tempviewer mesatar Shkarko kështu në Si dëshironi të vazhdoni? ti zgjedh Ekzekuto vetëm (përdor një herë këtë)në seksion Si dëshironi të përdorni grupet e audiencës? ti zgjedh Përdorim personal/jokomercial. Më pas atje ju klikoni pranoj vrapimin.

READ  [Lỗi laptop] Cách sửa Laptop Lenovo ThinkPad T490 bị đen màn hình

Ekzekutoni Teamviewer pa instalim

Ekzekutoni Teamviewer pa vendosjen

Më pas atje ekran përdorni shikues në grup do te shfaqet Dhe ti mundesh përdorni merre tani:

Shihni gjithashtu: Si të instaloni drejtuesin wifi pa rrjet

Pas instalimit të Teamviewer

Më vonë vendosjen shikues në grup

Udhëzim përdorni shikues në grup

Kur ti Hap Teamviewer, ju do shikoni ID-në tuaj dhe fjalëkalimin. kjo është përmbajtja përdorni për dy kompjuterë të largët për t’u lidhur me njëri-tjetrin.

Manuali i përdorimit të Teamviewer

nëse ti Lëreni dikë tjetër ta përdorë makinën, ju duhet dërgoni 2 parametrave kjo për ta, pas atje Kjo është e drejtë prisni për të gjithë atje Lidheni dhe kontrolloni kompjuterin tuaj.

nëse ti kontrolloni kompjuterin e dikujt tjetër ju duhet thuaju të fillojnë aplikacion Teamviewer dhe dërgoni ju jap 2 Tabela e përmbajtjes Kjo, Më vonë Ka 2 Tabela e përmbajtjes atje ju plotësoni ID-ja juaj shkoni në seksion ID e partneritzgjidhni Telekomandë dhe klikoni Lidhu me partnerët. Më pas atje ka 1 dritare kërkesën importit fjalëkaliminju lutemi plotësoni dhe klikoni Identifikohu

Shkruani fjalëkalimin

Importi fjalëkalimin

Një herë 2 kompjuterë të lidhur së bashku, ti mundesh Shiko software Teamviewer shfaq ekranin e kompjuterit që po kontrolloni. Kjo, ti mundesh kryejnë hapa praktik njësoj në kompjuterin tuaj, hapeni dokument, vendosin softwarepastaj kopjoni, lëvizni dokumentdokument…. Por Kur ti dëshirë Kopjo dokument Mes 2 kompjuterëve, shpejtësia e kopjimit varësi Kapaciteti dokument atje dhe shpejtësinë e internetit të të dy kompjuterëve, Kjo njësoj ju jeni Shkarko Së pari dokument tekst nga Online rreth (skedarët në çdo kompjuter kopjohen, kompjuteri atje mbyll rol

Eksploroni më shumë: Aplikim për ndarjen ose konsolidimin e parcelave të tokës

Ngarkoni dhe dokument kopjoni në çdo kompjuter, kompjuter atje mbyll Misioni Shkarko).

Përveç kësaj ju gjithashtu mund të klikoni opsionet ora Ekrani i plotë, shiriti i veglave lëvizëse, biseda e drejtpërdrejtë me kompjuterin e kontrolluar….

Duke përdorur Teamviewer

Disa Pyetjet e bëra shpesh përdorni shikues në grup

* A është TeamViewer i sigurt? A duhet ta përdor?

READ  Sử dụng hàm tính tuần Weeknum trong excel đơn giản

Rreth komunikimi TeamViewer është softuer ligjore, të sigurta dhe jo të rrezikshme për aparaturakompjuter përdorues.

* Si për të ditur se kush atje në vazhdim përdorni TeamViewer akses kompjuteri im nga distanca?

Kur dikush lidhet dhe akses kompjuteri juaj në distancë nëpërmjet TeamView, në ekran Do te shfaqet dritare aplikacion ndodhet në këndin e poshtëm djathtas të ekranit. Në një Mac, kjo dritare është në këndin e sipërm djathtas të ekranit.

* A ka një mënyrë për të akses kompjuteri në distancë duke përdorur TeamViewer pa e ditur njerëzit e tjerë?

Në këtë rast duhet të dini ose vendosin fjalëkalimin identifikohuni në kompjuterin tuaj duan akses nga larg. Tjetra Hapni Teamviewer atje klikoni zgjidhni menu => Opsionet. Tani në ekran Do te shfaqet dritare, këtu gjeni dhe klikoni “Securtiy”.

* Si të lidheni automatikisht me TeamViewer?

Zgjidhni mënyrën e lidhjes që dëshironi: telekomandë, prezantim, transmetim dokument ose VPN. një herë vendosin Pasi të keni mbaruar, hapni TeamViewer dhe klikoni në skedën Lidhjet në këndin e sipërm të dritares, zgjidhni “Konfiguro aksesin e pambikëqyrur…”.

komunikimi ndihmë dhe mbështetje

Si gjithmone përmend më lart, TeamViewer punë në shumicën e platformave përfshijnë Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iOS, Android, Universal Windows Platform (UWP) dhe BlackBerry.

TeamViewer në dispozicion version për Android, iOS?

TeamViewer gjithashtu në dispozicion versionet për Android dhe iPhone.

përmbledhje

Më lart është si të shkarkoni softuerin teamviewer Shënimet më të shpejta dhe më të thjeshta 2021 dhe të rëndësishme për t’u ditur kur përdorni software teamviewer për lexuesit. Faleminderit për mbështetjen tuaj të artikullit. Faleminderit që ndiqni artikullin e bangxephang.com

Burimi: Internet (i sintetizuar)

Ju lutemi vlerësoni artikullin

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Cách tải phần mềm Teamviewer nhanh chóng đơn giản nhất 2021 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *