Cách tải ảnh, video trên Instagram về điện thoại iPhone đơn giản nhất

Rate this post

Shkarkoni fotot nga Instagram në telefonin tuaj iPhone është gjithmonë gjëja për të cilën të rinjtë janë më të interesuar sot. Nuk është e vështirë të kuptohet se Instagram është aplikacioni më i popullarizuar i rrjeteve sociale për ndarjen e fotove dhe videove. Nëse nuk dini si të shkarkoni foto nga Instagram në iPhone, mund t’i referoheni artikullit më poshtë Çmimi i telefonit.

Cilat janë përfitimet e shkarkimit të fotove në Instagram në iPhone?

Nëse jeni një person që ju pëlqen të jetoni virtuale, nuk mund të injoroni aplikacionin e rrjeteve sociale Instagram. Kur përdorni aplikacionin Instagram, do të shihni fotot që ju pëlqejnë në furnizimin tuaj. Në këtë pikë, shkarkimi i fotove të Instagramit në iPhone tuaj do t’ju ndihmojë të mbani fotot që janë kuptimplote për ju. Përveç kësaj, nëse dëshironi, mund të ndani fotot e shkarkuara me ata përreth jush. Këto janë përfitimet aktuale që shkarkimi i fotove nga Instagram u sjell përdoruesve.

Udhëzime se si të shkarkoni fotot e Instagramit në iPhone

Instagram është një rrjet social që u mundëson përdoruesve të ndjekin dhe komentojnë fotot apo videot me efekte shumë të thjeshta. Megjithatë, për të shkarkuar fotot e Instagramit në iPhone, pak përdorues mund ta bëjnë këtë, sepse mënyra për të shkarkuar fotot në Instagram nuk është e njëjtë me aplikacionet e tjera të rrjeteve sociale. Por nuk është shumë e vështirë dhe mund ta bëni menjëherë duke përdorur një nga mënyrat e mëposhtme.

Si të shkarkoni fotot e Instagramit në iPhone pa përdorur një aplikacion

Si të shkarkoni fotot e Instagramit në iPhone pa përdorur një aplikacion

Ju ende mund të shkarkoni fotot e Instagram në iPhone jashtëzakonisht lehtë dhe me lehtësi pa shkarkuar asnjë aplikacion tjetër, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë:

READ  Gợi ý đặt tên con gái họ Phạm 4 chữ cực hay cho bố mẹ

Hapi 1: Hapni Instagramin në iPhone dhe gjeni foton që dëshironi të shkarkoni.

Hapi 2: Zgjidhni 3 pika në këndin e sipërm të ekranit që shfaq aplikacioni. Pastaj zgjidhni Kopjo lidhjen e disponueshme në aplikacionin tuaj Instagram.

Hapi 3: Hapni një shfletues të ri uebi në telefonin tuaj dhe ngjisni lidhjen e kopjuar.

Hapi 4: Prisni që të shfaqet fotografia e kopjuar, mbani shtypur Foto > dhe zgjidhni Duplicate.

Hapi 5: Kthehuni për të hapur aplikacionin Notes në iPhone> shtypni gjatë në ekran dhe më pas zgjidhni Paste. Më pas, fotografia do të shfaqet në seksionin Shënime të iPhone-it tuaj.

Hapi 6: Ju zgjidhni të ruani foton për të shkarkuar foton në kamerën e iPhone tuaj.

Eksploroni më shumë: Çfarë është poligamia? Shenjat e të dashuruarve

Kjo mënyrë për të shkarkuar foto në Instagram ka më shumë hapa sesa shkarkimi i fotove në Insta me softuer, por hapat janë shumë të thjeshtë, nuk keni nevojë të shpenzoni kohë duke shkarkuar ndonjë softuer të palës së tretë ose aplikacione që shkarkojnë fotot. Ende me cilësi të lartë.

Hapat për të shkarkuar fotot e Instagram në iPhone përmes mbështetjes në internet

Për të shkarkuar fotot e Instagram në iPhone duke përdorur një faqe interneti të mbështetur, duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

Hapi 1: Ju hapni aplikacionin Instagram dhe hyni në llogarinë tuaj personale.

Hapi 2: Gjeni imazhin që dëshironi të shkarkoni dhe klikoni ikonën e elipsës në këndin e sipërm djathtas të figurës > zgjidhni Kopjo lidhjen.

Hapi 3: Më pas, hapni faqen e internetit instasave.xyz dhe ngjisni lidhjen e kopjuar në Instagram Photo & Downloader > më pas zgjidhni Submit.

Hapi 4: Pasi të shfaqet imazhi në shkarkuesin e fotografive dhe videove në Instagram> ju vazhdoni të ruani foton në albumin tuaj fotografik.

Shkarkoni fotot e Instagramit në iPhone tuaj nëpërmjet igram.io

Shkarkoni fotot e Instagram në iPhone duke përdorur igram.io

Hapi 1: Hapni aplikacionin Instagram, më pas gjeni dhe zgjidhni foton që dëshironi të shkarkoni. Më pas prekni ikonën me tre pika dhe kopjoni lidhjen e imazhit.

Hapi 3: Ngjitni lidhjen e imazhit të kopjuar në kornizë dhe klikoni “Shkarko”.

Hapi 5: Ju shtypni gjatë mbi foton dhe zgjidhni “Ruaj foton” për ta shkarkuar në telefonin tuaj për të përfunduar hapat për të shkarkuar fotot e Instagramit në telefonin tuaj.

shikoni më shumë lajme të fundit

Shkarkoni fotot e Instagram në iPhone përmes aplikacionit InSaver For Instagram

Hapi 2: Hapni aplikacionin Instagram në iPhone dhe zgjidhni 3 pikat në këndin e sipërm të djathtë të fotos që dëshironi të shkarkoni.

Eksploroni më shumë: Çfarë është Poor? Si ta përdorim Poor në fushën e jetës?

Hapi 3: Klikoni në lidhjen Kopjo imazhin për të kryer operacionin tjetër.

READ  Vật liệu nổ công nghiệp là gì? Tiền chất thuốc nổ là gì?

Hapi 4: Më pas, hapni aplikacionin e shkarkuar InSaver për Instagram dhe ngjitni lidhjen e kopjuar.

Hapi 5: Ju zgjidhni kutinë “Shto në të preferuarat” për të shtuar fotot tuaja të preferuara.

Hapi 6: Më në fund klikoni Shkarko për të përfunduar procesin e ruajtjes së fotove në iPhone.

Udhëzime se si të shkarkoni fotot në Instagram në telefonat Android

Ashtu si iPhone, edhe Android ka mënyra shumë të thjeshta dhe të shpejta për të shkarkuar fotot në Instagram përmes aplikacionit. Hapat janë shumë të thjeshtë dhe të lehtë për t’u ndjekur.

Si të shkarkoni fotot e Instagramit në telefonat Android përmes FastSave

Si të shkarkoni fotot e Instagramit në telefonat Android përmes FastSave

Për telefonat që përdorin sistemin operativ Android, mund të shkarkoni fotot në Instagram përmes aplikacionit FastSave duke ndjekur këto hapa:

Hapi 1: Shkoni te CH Play dhe shkarkoni aplikacionin FastSave në telefonin tuaj Android.

Hapi 2: Pasi të keni instaluar me sukses FastSave, hapeni atë dhe zgjidhni “Open Instagram” për të vazhduar.

Hapi 3: Ekrani shfaq ndërfaqen e Instagramit, lundroni te imazhi për ta shkarkuar për të kryer hapat e ardhshëm. Më pas, klikoni në 3 pikat në imazh në mënyrë që sistemi FastSave ta ruajë automatikisht në galerinë e telefonit.

Si të shkarkoni fotot e Instagram në telefonat Android përmes Snapinsta

Ju mund të shkarkoni fotografi nga Instagram në telefonin tuaj celular përmes Snapinsta duke ndjekur këto hapa:

Hapi 1: Hapni foton që dëshironi të shkarkoni në Instagram, më pas klikoni 3 pikat pranë saj, zgjidhni “Copy Link” për të kopjuar lidhjen.

Hapi 2: Ju hyni në faqen e internetit Snapinsta.app në shfletuesin tuaj celular Android. Më pas, ngjitni lidhjen e kopjuar në shiritin e veglave të faqes në internet.

Hapi 3: Klikoni “Shkarko” për të ruajtur foton në telefonin tuaj Android dhe keni përfunduar hapat.

Udhëzime se si të shkarkoni fotot e Instagramit në kompjuterin tuaj

Pasi t’i udhëzojë njerëzit se si të shkarkojnë fotot e Instagramit në telefonat e tyre, pjesa e fundit Phone Gia Khoo do t’i udhëzojë njerëzit përmes hapave më të thjeshtë dhe më të lehtë për të shkarkuar fotot e Instagramit në kompjuterët e tyre.

Udhëzime hap pas hapi për të shkarkuar fotot e Instagram në kompjuterin tuaj vetëm me tastin F12

Shkarkoni fotot e Instagramit në kompjuterin tuaj vetëm me tastin F12

Për të shkarkuar foto nga Instagram në kompjuterin tuaj, mund të përdorni kodin burimor të faqes F12 si më poshtë:

Eksploroni më shumë: Udhëzime për shkarkimin dhe instalimin e PicsArt

Hapi 1: Ju përdorni shfletuesin e kompjuterit tuaj për të hyrë në faqen kryesore të Instagram. Më pas, klikoni shikoni fotot për të kryer operacionet e ngarkimit të fotove.

READ  Cách tải ứng dụng Zalo cho iPhone không cần App store

Hapi 2: Klikoni me të djathtën në foton e Instagramit dhe klikoni “Kontrollo” në desktop.

Hapi 3: Tani ndërfaqja shfaq kodin burimor të faqes që duhet të shkarkoni. Ju klikoni shigjetën poshtë për rreshtin e kodit mbi tekstin blu të theksuar.

Hapi 4: Klikoni me të djathtën në lidhjen që shfaqet dhe zgjidhni “Hap në skedën e re”.

Hapi 5: Një skedë e re do të shfaqë imazhin për t’u shkarkuar, kliko me të djathtën dhe zgjidh “Ruaj imazhin si…” për të kryer procesin e shkarkimit të fotove në Instagram në kompjuterin tuaj.

Shiko me shume: Telefoni i çmimit të magazinës është në dispozicion tani iPhone 12″, iPhone 13 Pro Max, Seria iPhone 14 Zotëroni një videokamerë dhe bëni foto menjëherë, aktualisht me një çmim shumë të mirë. Shikoni tani!

Udhëzime hap pas hapi për shkarkimin e fotove në Instagram në kompjuterin tuaj falë mbështetjes në internet

Nëse nuk dëshironi të përdorni tastin F12 për të shkarkuar fotot e Instagramit në kompjuterin tuaj, mund të përdorni faqen e internetit të mbështetjes së shpejtë duke ndjekur këto hapa:

Hapi 1: Shkoni në Instagram, hapni postimin që përmban foton që dëshironi të shkarkoni dhe klikoni ikonën e elipsës. Pastaj zgjidhni “Kopjo lidhjen” për të vazhduar hapat për të shkarkuar fotot e Instagramit në kompjuterin tuaj.

Hapi 2: Ju përdorni shfletuesin e kompjuterit tuaj për të hyrë në faqen e internetit https://instaoffline.net/.

Hapi 3: Ngjitni lidhjen që kopjuat në Hapin 1 në shiritin e veglave. Më pas, zgjidhni Shkarko për të vazhduar me hapat e ardhshëm për të shkarkuar imazhet.

Hapi 4: Në këtë pikë, imazhi që dëshironi të shkarkoni do të shfaqet më poshtë. Klikoni mbi imazhin që dëshironi të shkarkoni dhe zgjidhni “Shkarko imazhin” për të shkarkuar imazhin në Instagram.

shikoni më shumë lajme të fundit

Si të ndani, shpërndani postimet në Instagram në histori me telefon, kompjuter shpejt

përmbledhje

Artikulli i mësipërm përmbledh se si të shkarkoni fotot në Instagram në telefona dhe kompjuterë me cilësi jashtëzakonisht të qartë të imazhit. Nëse keni ndonjë pyetje ose si t’i shkarkoni fotot e Instagramit në telefonin tuaj më shpejt dhe më lehtë, ju lutemi shpërndajeni në seksionin e komenteve më poshtë që të gjithë t’i referohen! Mos harroni të lexoni më shumë artikuj mbi të njëjtën temë lajme teknologjike i përkasin Çmimi i telefonit Çdo ditë!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Cách tải ảnh, video trên Instagram về điện thoại iPhone đơn giản nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *