Cách ghép video, chỉnh tốc độ, chèn ảnh, chèn nhạc cho video trên capcut cực đơn giản

Rate this post

Capcut nuk është i panjohur për të rinjtë e sotëm, veçanërisht për njerëzit më të mirë ose për ata që bëjnë përmbajtje në platformat e rrjeteve sociale si Faecbook, IG. Ky aplikacion ofron mjete të shkëlqyera për modifikimin dhe dizajnimin e videove plotësisht falas. Nëse sapo keni filluar të përdorni Capcut, mos e anashkaloni tutorialin si të kombinoni videot, të rregulloni shpejtësinë, të futni foto, të futni muzikë për video në capcut shume e thjeshte Dakord Çmimi i telefonit Shpërndajeni më poshtë!

Çfarë është Capcut?

Capcut është një aplikacion plotësisht falas, softuer për redaktimin e përmbajtjes së videos, dizajnim video të aktivizuar telefonitofron funksione ndryshimi dhe ju ndihmon të krijoni një video të plotë me ngjyra, efekte, bashkoni videot, rregulloni shpejtësinë, futni foto, futni muzikë dhe tekst me lehtësi në video.

kapak aktualisht po përdoret nga shumë të rinj për shkak të veçorisë së tij të shkëlqyer të redaktimit profesional që është plotësisht falas dhe i lehtë për t’u përdorur.si të kombinohen videot në capcut
Capcut ka këto funksione themelore:

 • Pritini, bashkoni videot
 • Fut foto
 • Ndrysho shpejtësinë e videos
 • Fut muzikë në video
 • Vendosni ngjitëse, ngjitëse në foto dhe video
 • Fut tekstin në video
 • Fut efekte video
 • Krijoni efekte animacioni për video

Në thelb, Capcut i ka të gjitha operacionet bazë në një video të postuar në rrjetet sociale, megjithëse nuk është shumë profesionale sepse aplikacionet e specializuara ose softuerët e redaktimit gjithashtu mund të krijojnë video të mira promovuese.çmimet, veçanërisht tendencat në rrjetet sociale

Si të redaktoni videot në Capcut thjesht

Së pari shkarkoni aplikacionin capcut në telefonin tuaj. Aplikacioni është i pajtueshëm me Android dhe iOS, kështu që çdokush mund ta përdorë atë.

Një nga operacionet bazë për një video, të gjithë e njohin këtë mjet për të redaktuar videot më shpejt.

Si të shkurtoni/bashkoni videot në Capcut

Së pari nëse doni të shkurtoni ose hiqni videot që nuk ju pëlqejnë Atëherë gjëja e parë që duhet të bëni është:

 • Hapi 1: Shkoni te aplikacioni kapakzgjidhni Projekt i ripastaj prekni videokasetat duan të presin më vonë shtoni.
READ  Ghép ảnh trực tuyến, chỉnh sửa ảnh, tạo ảnh ghép không dùng phần mềm

si të kombinohen videot në capcut

 • Hapi 2: Në ekranin e redaktimit, klikoni shiriti i kohëzgjatjes së videos, pastaj mbajeni shiritin e bardhë aty ku dëshironi të prisni.

Kështu që ju e keni prerë videon me Capcut me sukses dhe shpejt me vetëm 2 hapat e mësipërm.

Eksploroni më shumë: Zbuloni 550+ sugjerime për të emëruar një djalë me një mbiemër të mirë dhe kuptimplotë Le 2023 të përshtatshëm për prindërit në muajin e fundit

shikoni më shumë lajme të fundit

Udhëzime se si të hiqni sfondin e videos në capcut me iPhone thjesht dhe shpejt

Si të rregulloni shpejtësinë / shpejt përpara videon me Capcut

Nëse keni një video shumë të gjatë dhe dëshironi të shpejtoni përpara segmentet ose të gjithë videon në një kohë më të shkurtër, shpejtësia e videos do të luhet më shpejt. Pastaj ndiqni këto udhëzime:

Hapi 1: Shkoni te aplikacioni kapakzgjidhni Projekt i ripastaj prekni videokasetat duan të ecin shpejt përpara

Hapi 2: Më pas në shiritin e gjatësisë së videos tërhiqni videon e shkurtuar që dëshironi.

Ose mund të zgjidhni “Shpejtësia” në fund të ekranit, më pas zgjidhni shpejtësinë që dëshironi dhe shënoni për të përfunduar.Si të rregulloni shpejtësinë / shpejt përpara videon me Capcut

Si të ngadalësoni videon (Slow Motion)

Rikthimi i videos është i ngjashëm, në vend që të rrisë dhe zvogëlojë kohën e shpejtë përpara, tani rrit gjatësinë e videos duke rritur shpejtësinë sipas nevojave tuaja.

Si të krijoni video në Capcut nga imazhet

Nëse dëshironi të bëni video, redaktimi i videove nga imazhet statike është gjithashtu shumë i lehtë sepse mund të krijoni video nga një ose më shumë foto të ndryshme.

Hapat për të krijuar një video janë si më poshtë:

 • Hapi 1: Fillimisht shkoni te Capcut, më pas zgjidhni “Projekti i ri”
 • Hapi 2: Më pas shtypni artikull imazhi për të zgjedhur foton që dëshironi.
 • Hapi 3: Pasi të zgjidhni një foto nga dosja, thjesht shtypni Shto ose OK merrni
 • Hapi 4: Pasi të shtoni fotot, në ekran do të shfaqet një video demo që i rendit fotot sipas kohës.

Si të shtoni audio dhe këngë në video Capcut

Nëse dëshironi të krijoni një video me zë, mund të jetë një skedar regjistrimi zanor ose një këngë. Këtu janë udhëzimet se si ta bëni atë:

 • Hapi 1: Shkoni te Capcut => Enter Projekt i ri => Zgjidhni videokasetat dëshironi të redaktoni
 • Hapi 2: Më pas, ekrani do të shfaqet në modalitetin e redaktimit Të gjithë, për të shtuar skedarin audio që dëshironi, zgjidhni Tingull është të jesh.
 • Hapi 3: Ka shumë opsione: tingulli juaj, ndaj zgjidhni sipas nevojave të secilit, mund të merrni audio nga burime të ndryshme. Nëse keni audio të disponueshme, zgjidhni nga pajisja kënga juaj dhe kur zgjidhni një këngë shkoni te kërkimi i sugjeruar për atë këngë dhe klikoni butonin e shkarkimit.
 • Hapi 4: Pas shkarkimit, klikoni në shenjën (+) për të shtuar këtë audio në video dhe për t’u kthyer në ekranin e redaktimit.
 • Hapi 5: Prisni audion e tepërt të sfondit për t’iu përshtatur videos. Ose dëshironi që video të jetë një gjatësi e caktuar, mund ta zgjasni atë, por kjo gjithashtu do ta ngadalësojë, kështu që mbani në mend këtë.
Eksploroni më shumë: Harta më e fundit administrative e provincës Thai Binh
READ  1 triệu, 1 tỷ, 1 vạn có mấy số 0 đằng sau và đọc như thế nào?

Si të shtoni efekte video në Capcut

Hapat për të shtuar efekte në video janë si më poshtë:

 • Hapi 1: Shkoni te Capcut => Enter Projekt i ri => Zgjidhni foton ose videon që dëshironi
 • Hapi 2: Më pas, në faqen e redaktimit të videos, njerëzit zgjedhin të fusin fillimin e një imazhi dhe fundin e një imazhi. Pastaj zgjidhni “Efektet dinamike”
 • Hapi 3: Më pas zgjidhni kohën kur efekti shfaqet dhe përfundon, zakonisht disa sekonda nuk duhet të jenë shumë të gjata.
 • Hapi 4: Së fundi, klikoni në shenjën për të përfunduar zgjedhjen e këtij efekti.

Nëse dëshironi që video të kalojë, atëherë zgjidhni artikullin e efektit video, zgjidhni këtë efekt në pikat e tranzicionit të videos. Kjo e bën atë shumë më të butë dhe më dinamik.

Si të bëni titra video me tekste tiktok

Hapi 1: Zgjidhni projektin e ri përpara ose në Capcut.

Hapi 4: Më pas, shkoni në Google, kopjoni tekstet që dëshironi të përfshini në video.

Hapi 5: Pas kopjimit, kthehuni te faqja Capcut që po redaktoni dhe zgjidhni Letër => Fut tekst për të shtuar tekst. Dhe ngjitni tekstet e kopjuara në tekstin Enter.

Eksploroni më shumë: Çfarë është 0175? – Shkolla e mesme Le Hong Phong

Hapi 6: Më pas, ju tërhiqni për të rregulluar madhësinë e tekstit, përveç kufirit të poshtëm, ka shumë veçori për të krijuar efekte të ndryshme teksti, krijoni stile për ta bërë tekstin më të gjallë.

Hapi 7: Më në fund, mund ta zgjasni kohën që teksti është i pranishëm në video në pozicionin që dëshironi. Më pas eksporto videon kur të kesh mbaruar modifikimin!

READ  Giới Thiệu về phòng khám đa khoa Thái Dương

shikoni më shumë lajme të fundit

Si të futni muzikë në kapak në telefona dhe kompjuterë

Udhëzime për të ruajtur videon Capcut pas rregullimit të derës

Pasi të gjithë të mbarojnë së redaktimi, mund ta kontrolloni videon dhe ta ruani ashtu siç ju pëlqen, aka eksportoni videon. Dhe për të nxjerrë një video me standarde të cilësisë, duhet të bëni sa më poshtë:

 • Hapi 1: Pas eksportimit të videos, të gjithë mund ta personalizojnë formatin Video 9:16 kjo është në formatin Tiktokende 19:6 është formati për Youtube.
 • Hapi 2: Ju zgjidhni shigjetën lart në krye të ekranit të redaktimit. Duke klikuar mbi të do të shfaqet ekrani i redaktimit: Rezolucioni, ju lutemi zgjidhni rezolucionin e duhur nga 720 ose më i lartë për të qenë më i mprehtë dhe më i qartë.
 • Hapi 3: Pastaj ju zgjidhni raportin e duhur të pamjes që dëshironi.
 • Hapi 4: Në fund eksportoni videon dhe sigurisht ju duhet kohë që ajo të përfundojë.

Udhëzime për të ruajtur videon Capcut pas rregullimit të derës

shënim: kur eksportoni video, duhet ta lini ekranin e telefonit në modalitetin e eksportit. Ju lutemi, mos e kyçni ekranin pasi kjo do të ndalojë eksportin tuaj të videos. Kushtojini vëmendje kësaj nëse doni të eksportoni video më shpejt.

Shiko me shume: Telefoni i çmimit të magazinës është në dispozicion tani iPhone 12″, iPhone 13 Pro Max, Seria iPhone 14 Zotëroni një videokamerë dhe bëni foto menjëherë, aktualisht me një çmim shumë të mirë. Kontrollojeni tani!

Sintetike

Pra, artikulli i mësipërm ju ka ndihmuar të dini cSi të kombinoni videot, të rregulloni shpejtësinë, të futni foto, të futni muzikë për video në capcut është shumë e thjeshtë Këto janë vetëm disa nga metodat fillestare bazë të redaktimit që duhet të mësojnë fillestarët me Capcut.

Përveç kësaj, Capcut ka shumë veçori të mira që mund t’i eksploroni më ngadalë për të siguruar cilësinë më të mirë të videos. Shpresoj se artikulli i mësipërm i Çmimi i telefonit Ndarja do t’ju sjellë shumë përfitime, qëndroni të sintonizuar për më shumë lajme ose këshilla të mira në lajme teknologjike Ju lutem!!!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Cách ghép video, chỉnh tốc độ, chèn ảnh, chèn nhạc cho video trên capcut cực đơn giản . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *