098 là mạng gì? Có nên mua sim đầu số 098

Rate this post

Cili është prefiksi 098?

Numri i parë 098 i përket rrjetit Viettel, i përket linjës shumëvjeçare 10-shifrore sim që shumë njerëz zgjedhin të përdorin së bashku me nivelin e prestigjit të rrjetit Viettel, ndaj është i dashur nga shumë njerëz.

098 është një numër i vjetër i operatorit të rrjetit Viettel, është një nga tre numrat pranë numrit 097 dhe fillimit të 096. Për përdoruesit e rrjetit Viettel, ky numër nuk është më i çuditshëm për shkak të popullaritetit të tij sot. Aktualisht. Kështu që mund të blini lehtësisht numrin e parë të kartës SIM 098 pa pasur nevojë të gjuani si numrat e tjerë të rrallë.

Edhe pse i lindur pas MobiFone dhe VinaPhone, Viettel ka afirmuar shpejt vlerën dhe pozicionin e tij, duke u ngritur në krye të tregut të telekomunikacionit deri në kohën e tanishme. Duke dëshmuar se tërheqja e këtij operatori të rrjetit është jashtëzakonisht e madhe dhe asnjëherë nuk është ulur në temperaturë.

Numri i parë 098 i përket linjës sim 10-shifrore të operatorit të rrjetit Viettel
Numri i parë 098 i përket linjës sim 10-shifrore të operatorit të rrjetit Viettel

Në cilin rrjet ndryshon numri 098?

Sipas Ministrisë së Informacionit dhe Komunikimit, operatorët e telekomunikacionit që operojnë në mbarë vendin duhet të konvertojnë abonentët 11-shifror në 10 numra pas datës 15 shtator 2018.

Për abonentët me 10 shifra, nuk kërkohet konvertim. Prandaj, numri 098 i rrjetit Viettel është tashmë në linjën SIM 10-shifrore, kështu që nuk ka asnjë ndryshim në numrin aktual të abonentit.

Numri 098 nuk ka asnjë ndryshim gjatë ndërrimit të abonentëve

Pse numri 098 është kaq popullor?

Arsyeja e parë është sepse 098 i takon rrjetit Viettel, ndaj edhe gëzon shumë stimuj nga ky operator i rrjetit. Abonentët 098 mund të regjistrohen për shumë paketa tërheqëse zanore dhe të dhënash, përveç programit mujor të rimbushjes së kartave gërvishtëse që përdoruesit t’i përdorin me lehtësi.

Fillimi i numrit 098 mbart shumë kuptime të mira feng shui për pronarin e shtëpisë nga kombinimi i 9 dhe 8 në këtë numër. Numri 9 është numri më i madh në serinë e numrave natyrorë, që simbolizon forcën, qartësinë mendore dhe mençurinë për të bërë gjëra të mëdha.

READ  Binh chủng là gì? Thế nào là Binh chủng?

Dhe numri 8 është një numër çift që i përket elementit negativ, pra ka karakteristikat e tërheqjes, konvergimit, tërheqjes së pasurisë, fatit dhe mbledhjes së pasurisë rreth jush. Prandaj, 098 është një numër që do të thotë fuqi, forcë, energji, pasuri, zhvillim, stabilitet dhe rërë e madhe, jashtëzakonisht i përshtatshëm për njerëzit e biznesit.

Një numër kaq i bukur, por mund ta blini lehtësisht 098 në dyqanet e telefonit ose të porosisni në internet në faqet e internetit që shesin karta SIM të bukura. Çdo vit, Viettel lëshon miliona abonentë për numrin e parë 098, kështu që ky numër nuk thirret dhe krijon mungesë për të rritur çmimin. Sidoqoftë, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe porosive në faqet e internetit me reputacion për të qenë në gjendje të blini një SIM të vërtetë, të shmangni mashtrimin dhe humbjen e parave.

Eksploroni më shumë: Kush është R4? Karriera e jashtëzakonshme e R4

Çfarë do të thotë numri 098?

Kuptimi i prefiksit 098

Numri 0: Numri jo vetëm që simbolizon një fillim të ri, por gjithashtu simbolizon plotësinë dhe plotësinë. Prandaj, ky numër konsiderohet numri që bën karrierë dhe po zhvillohet e zgjerohet vazhdimisht.

Numri 9: Është numri më i lartë në serinë e numrave natyrorë nga 0 në 9, që simbolizon lavdinë, fuqinë dhe kokën e të gjitha gjërave. Përveç kësaj, ajo gjithashtu simbolizon jetëgjatësinë, pavdekësinë, duke i sjellë prosperitet pronarit të saj.

Numri 8: Numri simbolizon pasurinë, prosperitetin, promovimin, veçanërisht zhvillimin e karrierës. Simbolizon shenja të mira, sjell shumë të mira.

Kuptimi kur kombinohen numrat në fillim të numrit 098
Kuptimi kur kombinohen numrat në fillim të numrit 098

Kuptimi i veçantë i numrit 098 kur kombinohet me numra të tjerë

– Numri i kokës 0981: Sjell kuptimin e fatit, plotësisë dhe plotësisë në jetë.

– Numri i kokës 0982: Do të thotë fillim i favorshëm dhe fat i dyfishtë.

– Numri i kokës 0984: Sjell kuptimin e një fillimi të favorshëm dhe i sjell fuqi të madhe pronarit.

– Numri i kokës 0986: Sjell kuptimin e pasurisë, prosperitetit, komoditetit, butësisë në jetë dhe karrierë.

– Numri 0988: Është ndër më të lehtat për tu mbajtur mend, i përshtatshëm për përdorim biznesi dhe sjell avantazhe në karrierë.

A duhet të përdor numrin SIM 098?

Numri i parë SIM 098 i përket rrjetit Viettel, i cili mban një pjesë të madhe të tregut, duke u bërë një nga ofruesit më të mëdhenj të shërbimeve të telekomunikacionit në Vietnam. Krahas mbulimit mbarëkombëtar, dëshmon se cilësia e shërbimit është gjithmonë e garantuar nga operatori i rrjetit dhe ka shumë programe nxitëse tërheqëse për përdoruesit.

Eksploroni më shumë: Çfarë është rregulli 34? – Shkolla e mesme Le Hong Phong
READ  Bảo Anh là ai? Tiểu sử, sự nghiệp và đời tư nữ ca sĩ

Si të zgjidhni një numër të bukur SIM 098

Ose mund të zgjidhni sims me mbaresa numrash që janë çifte të bukura numrash me kuptime të veçanta. FPT Shop ju sugjeron të kombinoni numrin 098 që është numri i parë i operatorit të rrjetit Viettel me numrat fundorë të Loc Phat (39 – 79), Z. Dia (68 – 86), Loc Phat (38 – 78).

Numri 098 është i lehtë për t'u mbajtur mend, plot kuptim dhe i plotë në jetë
Numri 098 është i lehtë për t’u mbajtur mend, plot kuptim dhe i plotë në jetë

Zgjidhni sipas objektit

Për njerëzit me të ardhura normale:

 • Nëse jeni person me kushte të ulëta ekonomike, mund t’i referoheni:
 • Zoti i fatit i bishtit të Sim (39 – 79), Loc Phat (68 – 86), Ong Dia (38 – 78)
 • I përshtatshëm për sims që përmbajnë numra: 4, 7
 • Kështu, një kartë SIM e bukur dixhitale do të jetë më e lirë nga vetëm 499K dhe do të vazhdojë të zotërojë një kartë të parë të bukur dhe kuptimplotë 033.

Për të ardhurat e larta:

Nëse keni të ardhura pak të larta, mund të zgjidhni numrin e parë sim 033 sipas preferencave tuaja dhe të përshtatshme për ju, përveç kësaj, mund t’i referoheni:

 • Zgjidhni një kartë SIM që përmban shumë numra me fat si: 3, 6, 8, 9
 • Kombinuar me bishtin Than Tai, Doi Loc Phat ose bishtin e Tu Quy, Ngu Quy, etj.
 • Kështu, numri i sims jo vetëm rritet në aspektin e formës, por gjithashtu rritet në kuptimin dhe vlerën e sims.
 • Sims të tilla dixhitale do të luhaten me çmime vetëm nga >3.OOOK

shënim

Me metodat e mësipërme për të zgjedhur një kartë SIM, me siguri do të zotëroni një numër SIM-sh që janë më të mirat për ju. Megjithatë, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh përpara se të blini një kartë SIM:

 • Ju duhet të zgjidhni një sekuencë numrash sim që përmbajnë numra që përputhen dhe barazi të barabarta. Kjo do t’ju ndihmojë të keni stabilitet në jetë.
 • Për të përfituar sa më shumë nga kuptimi i numrit 033, duhet të zgjidhni numrat në kartën e telefonit në mënyrë të arsyeshme. Për t’i sjellë fatin më të mirë pronarit.
 • Adresa për të blerë një kartë SIM me reputacion, kjo përcakton pronësinë tuaj të kartës SIM. Zgjidhni adresa profesionale dhe me reputacion. Si dhe konsultohuni me çmimin e tregut për të pasur një çmim më të përshtatshëm.
Eksploroni më shumë: Formulari i deklaratës së shërbimit të ekzaminimit dhe trajtimit mjekësor në spital
READ  Eywa Avatar là ai? Nội dung phim Avatar

Ku të blini numrin SIM 098?

Blini numrin e parë SIM 098 në internet në shtëpi

Hapi 1: Përdorni telefonin ose laptopin tuaj për të hyrë në faqen kryesore të Viettel: Këtu!

Hapi 2: Në seksionin e shërbimit celular > Zgjidhni Bli kartën dixhitale.

Bleni kartën SIM në internet përmes faqes së internetit
Bleni kartën SIM në internet përmes faqes së internetit

Hapi 3: Zgjidhni një lloj SIM me parapagesë ose me pagesë në varësi të nevojave tuaja > Futni numrin që dëshironi të blini > Zgjidhni Kërko.

Hapi 4: Zgjidhni numrin e abonentëve që dëshironi të blini > Zgjidhni Bli tani.

Hapi 5: Zgjidhni Paketën sipas nevojës dhe Shërbimin e TVSH-së (Nëse ka) > Zgjidhni Vazhdo.

Hapi 6: Futni të dhënat e plota personale > Zgjidhni dërgesën në shtëpi (Tarifa e dorëzimit është 20,000 VND/kohë).

Hapi 7: Futni adresën e saktë dhe të plotë të transportit > Zgjidh Unë pranoj kushtet e blerjes > Zgjidh Pagesa.

Shkoni direkt në dyqan

Mund të blini numrin e kartës SIM 098 dhe numrat e tjerë të Viettel direkt në dyqan

Pyetje në lidhje me prefiksin 098

Pse duhet të zotëroni numrin SIM 098?

Përgjigje: Sepse 098 është një numër që i përket rrjetit Viettel, me zhvillim të vazhdueshëm dhe gjithnjë në ndryshim për të krijuar të rinj. Deri më tani, rrjeti ka mbuluar të gjithë vendin, cilësia e shërbimit është e garantuar dhe shumë stimuj tërheqës. Prandaj, përdoruesit do të përjetojnë shërbime të shkëlqyera celulare me një lidhje të qëndrueshme rrjeti nga operatori.

Përveç kësaj, numri i parë SIM 098 do të thotë gjithashtu plotësi, plotësi në jetë, duke sjellë fat, pasuri, zhvillim në karrierë.

Pse kaq shumë njerëz përdorin prefiksin 098?

Përgjigje: Numri 098 përdoret nga shumë njerëz sepse konsiderohet numri më i bukur i Viettel-it dhe ekzistenca e tij e gjatë bën që shumë njerëz ta duan dhe të dëshirojnë ta zotërojnë atë. Përveç kësaj, për shkak se numri 098 do të thotë prosperitet dhe pasuri, shumë biznese dhe klientë në fushën e biznesit zgjedhin të jetë numri i kontaktit.

*********************

Postuar nga: Shkolla e mesme Le Hong Phong

Kategoria: Të përgjithshme

E drejta e autorit të artikullit i përket shkollës së mesme Le Hong Phong. Çdo kopjim është mashtrim!

Burimi i përbashkët:

098-la-mang-gi-connen-mua-sim-dau-so-098/

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 098 là mạng gì? Có nên mua sim đầu số 098 . Đừng quên truy cập Cakhia TV Trang web xem trực tiếp bóng đá không quảng cáo hot nhất hiện nay

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *